confessions

happy

Standart Üye - Yazar

  1. toplam giri 1600
  2. takipçi 48
  3. puan 49611
  4. kazanç 39,4364 TL

yazarlarin en belirgin özellikleri

happy
Ben kendimde en belirgin özellik olarak sakin ve sabirli bir yapıya sahibim diyebilirim.Kolay kolay hiç bir seye sinirlenmem ,ofkelenmem ama sinirlinince de çok zor sakinlesirim.O yüzden sinirlerimi ziplatacak insanlarla çok fazla iletişim halinde olmamaya çalışırım. Bilirim ki o insan benim sabır sinirlarimi zorlayacak .Çileden çıkaracak. Fazla yüz göz olmadan ortamimi değiştiririm.Zaten gerek te yok o tarz insanlarla Ayni ortamı paylaşmaya.

ne başlık açacağını bilememek

happy
Ben de oluyor bazen.Diğer yazar arkadaslar nasıl bilemiyorum tam olarak ama bazen epey bi düşünüyorum nasıl bi başlık acsam diye.Sonra bulursam açıyorum. Bulamassam da site de ki rastgele butonunu tikliyorum.Orada yorum yapabileceğim başlıklara girdi yapıyorum. Bi de bazen aklıma güzel bir başlık geliyor bi bakıyorum ki önceden başka bir yazar arkadaşımız tarafından açilmış. O yüzden değişik başlık konuları bulmak için kendimi kasiyorum. :)

osmanli padisahi isimleri

happy
Osmanlı padasihi ısimleri,
Osman Gazi (1299-1326)
Orhan Gazi (1326-1359)
I. Murad (1359-1389)
Yıldırım Bayezid (1389-1402)
I. Mehmed (1413-1421)
II. Murad (1421-1451)
Fatih Sultan Mehmed (1451-1481)
II. Beyazid (1481-1512)
Yavuz Sultan Selim (1512-1520)
Kanuni Sultan Süleyman (1520-1566)
II. Selim (1566-1574)
III. Murad (1574-1595)
III .Mehmed (1595-1603)
I. Ahmed (1603-1617)
I.Mustafa (1617-1618)/(1622-1623)
Genç Osman (1618-1622)
IV. Murad (1623-1640)
Ibrahım (1640-1648)
IV.Mehmed (1648-1687)
II. Süleyman (1687-1691)
II. Ahmed (1691-1695)
II. Mustafa (1695-1703)
III.Ahmed (1703-1730)
I.Mahmud (1730-1754)
III. Osman (1754-1757)
III. Mustafa (1757-1774)
I. Abdülhamid (1774-1789)
III. Selim (1789-1807 )
IV.Mustafa (1807-1808)
II.Mahmud (1808-1839)
Abdülmecid (1839-1861)
Abdülaziz (1861-1876)
V.Murad (30mayis 1876 -31Ağustos 1876)
II. Abdülhamid (1876-1909)
Mehmed Reşat (1909-1918)
Sultan Vahdettin (1918-1922)

kadinlarin duygularıyla oynayan erkekler

happy
Kadinlarin duygularıyla oynayan erkekler tam anlamıyla karakteri bozuk olan tiplerdir ve uzak durulması gereken erkek tipleridir .Kadinlarin sevgilerini kendi menfaatleri doğrultusunda kullanırlar ve bu durumdan herhangi bi rahatsızlık ya da vicdan azabi duymazlar.Aynı şeyler kendi kızlarının ya da kiz kardeslerinin başına gelse ne yaparlar çok merak ediyorum. Etme bulma dünyası gerçi. Yüce Allah kimsenin hakkını kimse de bırakmaz. Muhakkak çıkarır. O anlamda bu tip erkeklerin de ilahi adalet kavramını göz önünde bulundurmaları kendi açilarindan iyi olur.

arkadasini söyle sana kim oldugunu söyleyim

happy
Arkadaşını soyle sana kim olduğunu söyleyim atasözü insan kendi karakterine , fıtratına yakın insanlarla yakinlasir ve arkadaşlık kurar. O anlam da bir insanı tanımak için arkadaslarina bakmamiz , tanimamiz o insanla ilgili fikir edinmek için yeterli olacaktır. Örneğin Hz Mevlana 'nin arkadaşı, dostu Şems Tebrizi idi.Onun disinda Dünya zevklerine,eglencelerine düşkün olan insanların da arkadaşları da kendi karakterlerine yakın. Yani onları yakınen tanimimiza gerek yok. Sadece arkadaşlarını gormemiz fikir sahibi olmamiz
Konusunda bize yeterli gelicektir.

sevdiğiniz kişinin başkasıyla evlenmesi

happy
Hayatımın bir dönemi böyle ağır bir tranva yaşamıştım. Gerçekten kadın içinde erkek için de çok zor bir durum. Uzuluyosun, agliyosun ama elinden hiç bir şey gelmiyor. Ilk duydugun da bu durumu kabullenemiyosun ve Bi şeyler olur da bana tekrar geri döner diye çaresizce bekliyosun. Sonuç ne gelen var ne de giden. Zaman geçtikçe bu durumu kabullenmeye basliyosun.Belki yaraların tam olarak iyilesmiyor ama en azından biraz hafifliyor.

sineklik teli

happy
Yaz aylarında sineklerin eve girmesini önlemek amacıyla pencerelere takılan tel .Hemen hemen birçok evin penceresinde sineklik teli takılı olur.Çünkü yazın sinek viziltisi çekilecek gibi değil. Hem sıcak hem onların viziltisi. ..
vegasozluk.com/foto

kendimden özür dilerim

happy
Hak etmeyen insanlara fazla değer verdiğim için
Kendimi bırakıp başkalarını düşündüğüm için
Başkaları için kendimi uzdugum için
Değmeyecek insanlar için ağladım için
Gereksiz fedakarlıklar yaptığım için
Kendime yeterince zaman ayiramadigim için kendimden özür dilerim. ..

evde ekmek almaya gitme tartışması

happy
Genelde birçok evde olur. Evin en kücügunu markete ekmek almaya gonderirsin birkaç gün gider daha sonra abim gitsin ablam gitsin demeye başlar. Herkes bir üsenir ekmek almaya gitmek icin ve tartışmalar cikar.En son annelerin terlik firlatmasiyla tartışma son bulur.Tabi daha sonraları tekrar alevlenir.

yook artik dediğimiz şeyler

happy
Yook artik dediğimiz şeyler,
Bir donem patetesin ve sarimsagin fiyatının uçması.
Asgari ücrete zam gelip arkasından sigara, doğalgaz, benzin, elektrik vs zam yapılması.
Adnan Oktar 'in kendini mehdi ilan etmesi ve birbirinden güzel kediciklere sahip olması.
Mustafa topaloglunun uzaylılarla olan iletişimi.
Nihat Doğan 'nın entrasan doganizm felsefesi.
Milletvekillerinden bazılarının mecliste uyuması.
Pembe renkli süt
Canan karatay hocanin lahmacun yiyin tavsiyesi.
Ünlü yazar Tolstoy 'un karısının dirdirindan dolayı evden kaçması.
Ünlü fizikci Einstein'in çocukken gerizekali olarak görülmesi.
Çift cinsel organli doğan bebek.

sevgi herseyin ilacı

happy
Gerçekten Sevgi birçok şeyin ilacı.hasta olursun sevdiğin yanında olursa bir anda iyileşir sin yarım ekmek kuru sogan yesen bal baklava gelir.Zaten birçok hastalığın nedeni sevgisizlik. Sevgiyle ve inançla insanlar kanseri bile yenebiliyor.Çünkü kendini güvende ve tam hissediyorsun. Öteki türlü eksiksin yani hep tarafın kırık, yarım. Nesen yok mutsuz ve hep depresif bir ruh hali içerisinde yaşayan bir olusun. Işte bu yüzden Anne ve babaların çocuklarına vereceği en güzel şey sevgidir. Sevgiyle yetişen çocuk ileride başarılı ve ayakları sağlam basan bir birey olur.

yarin 14 şubat

happy
Yarın 14 şubat sevgililer günü. Bu özel günde sevgililer birbirlerine hediye alırlar ve kendi aralarında bi kutlama yaparlar. Benim sevgilim yok.14 şubata yalnız gireceklerdenim. Neyse hayırlısı bakalım. Bu senenin öteki senesi de var.Seneye inşallah sevgilim olur.:)

en son izlediğiniz film

happy
En son dün gece Kadir Inanır ve Hale Soygazi 'nin başrol de oynadıkları Bir yudum Sevgi isimli filmi izledim. Yani filmde onaylamadigim bölümler olsa da fena değildi yanı. Eski günleri anlatan bir film olması nedeniyle bana güzel geldi ama dediğim gibi onaylamadigim bölümler de vardı. Yani Kadir Inanır filmde evliydi ve eşini ne kadar sevmemis olsa da boşanmadan biriyle konuşması çok etik gelmedi bana. Aynı şekilde hale soygazi de tam olarak boşanmadan gönül ilişkisi yaşamak etik bir davranış değil. Toplumsal ahlaki kulaklarımıza ters düşer böyle bir davranış şekli.

eskilerde birinci sinif öğrencilerine fiş okutulmasi

happy
Ben ilkokul birinci sınıfa başladığımda öğretmen bizlere fiş dagitirdi. Fislerin üzerinde,
Ali ata bak .
Emel eve gel.
Kos Ali koş.
Işık ilik süt ic vs. Yazardı. Biz bu fisleri bir yandan okumaya bir yandan yazmaya çalışırdık. Öğretmen bizi sırayla tahtaya çıkarır. Hem fisleri okutur.Hem de beş kere,on kere yazdirirdi.O zaman dayak serbestti.:) Okuyamayanlara cetvelle vururdu.:)

yazarlarin iç sesleri suan ne diyor

happy
Benim iç sesim bu sehri terket git diyor. Ozellikle de denizli bir yere git.Sahilde
Yürüyüş yap.Bütün olmusuz yaşanılanları ve kotu anilarini arkanda birak diyor.Sonra gitsen ne olacak ki esra erol ya da müge anlı seni sonunda bulacak diyor. :)

erkeğin tesetturu göz kapaklaridir

happy
Tesettür sadece kadına özgü değil erkekler için de geçerlidir. Onların Tesetturu de göz kapaklaridir. Harama bakmayacaklar ve onlar da kadınlar gibi iffetlerini koruyacaklar.Dinimiz bunu emrediyor. Tabi birçok erkek Harama bakmayı ve haram işlerle uğraşmayı kendine hak görüyor ki kendine öyle bir hak verilmediği halde. Ben erkeğim ben yaparım şeklinde hareket ediyor . Sanki ahiret hayatında onlara sorgu ,sual olmayacak gibi. Ne yazık ki öteki tarafta Sen erkeksin yapabilirsin gibi bir telorans olmayacak. O anlam da bir çok erkeğin kendini dizginlemesi ve haram dan koruması gerekir.

kayserililer uyanik olur

happy
Kendi adima çok uyanik olduğum söylenemez ama çevremde çok uyanik var.:)Eskiden kayseri de ticaret ve esnaflikla uğraşanların sayısı çok muş ve onlar da baya uyanik davranislarmis işlerinde :)Gerçekten de doğru Kayseri 'nin yerlileri yani merkezde doğanların maddi durumları çok iyi ve dedeleri ,babalari zamanin da arsa ,bağ, bahce vs bi sürü arazi almış. Ben ilcesindenim. O yüzden bizde öyle mal ,mülk yok. :)Keşke biz de yerlisi olsaymisiz çok akıllı hareket etmişler ve o zamanı çok güzel degerlendirmisler.

sabah uyanınca beş dakika halının desenini incelemek

happy
Ben de bazen oluyor:)Sabah uyanınca biraz aptallasiyorum ve ilk beş dakika boyunca yani boş gözlerle halının desenini inceliyorum. Yataktan kalkmam ve kendime gelmem neredeyse bir saati buluyor. Sanki kafamda koca bir ağırlık varmış gibi hissediyorum :)Neyseki bu durum çok fazla uzun sürmüyor ve ilerleyen saatlerde son buluyor.:)Çay, kahve içmek Biraz beni kendime getiriyor.

yazarlarin kendilerine örnek aldığı kisiller idolleri

happy
Benim örnek aldığım ve sunnetlerine elimden geldiği kadar uymaya çalıştığım kişi peygamber sas efendimizdir.Tabi her müslümanın onun sunnetlerine uyması ve takip etmesi ona salavat getirmesi gerekir. Inşallah ben de bu dünyada ve ahiret hayatında ona layık bir ümmet olurum ve sefaatine nail olurum.Rabbim nasip etsin inşallah bana ve tüm muhammed sas ümmetine.

kas ağrıları

happy
Yorucu bir işten sonra ortaya çıkan ve insanı halsiz bırakan agrilardir. Benim de dönem dönem yaşadığım bu agrilar iyi bir kas gevşetici agri kesici yardımıyla ve biraz dinlenmekte hafifler ve gecer.Tabi devamlı Kas ağrıları oluşuyorsa bunun için kesinlikle bir doktora gidilmelidir. Ciddi bir rahatsızlık olabilir. Bu anlamda ihmal davranilmamalidir.

yazarlarin keşkeleri

happy
Hepimizin hayatında keskeleri olmustur muhakkak.Çok büyük keskelerim olmasa da en azından güzel bir meslek sahibi olabilirdim diyorum. Yani üniversite eğitimi alarak. Liseyi bitirdim. Üniversite eğitimi almadım. Yani şimdi de okunabilir ama o kafa Suan ben de yok.:)Kendime guvenmiyorum açıkçası çünkü dün ne yedigimi unutuyorum. Altından kalkamam diye pek cesaret edemiyorum açıkçası. Onun dışında kasiyerlik, yemek yapma vs gibi işler de çalıştığım için. Yine çalışsam bu alanlar olur yüksek bi ihtimal.

sivas kangali

happy
Bugün hep Sivas 'tan gidiyoruz bende böyle başlık açtım 😊Kangal adını Sivas 'in Kangal ilçesinden alır. Türkiye kökenli çoban köpeği ve bekçi köpeği ırkından.
Hız 50 /km sa
Mizac, bağımsız, sakin ,kontrollü, koruyucu
Boy disi, 72-77 cm boy erkek, 77-86cm
Kilo dişi, 41-54kg kilo erkek, 50-66kg
Renkler ,sarimsi kahverengi ,boz, Gri, Açık dore
vegasozluk.com/foto
vegasozluk.com/foto
vegasozluk.com/foto
vegasozluk.com/foto

marilyn monroe

happy
Aptal sarışın lakapli Amerikan sinemasının bir dönemine damga vurmuş en güzel ve en seksi kadınıdır. 1926 yılı doğumlu olan güzel yıldız Marilyn Monroe birçok başarılı filme imza atmış ve adından bugüne kadar sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Sinema ve sanat alanında olan başarısını özel hayatında surderememis ,talihsiz üç evlilik yaşamış ,hayatı boyunca depresyon ve madde bagimliligiyla mücadele etmiştir. Buna bağlı olarak ta 36 yaşında yüksek dozda barbirturat kullanımından hayata veda etmiştir. Artik Marilyn Monroe 'yu rol aldığı
Yaz bekari
Bazıları sıcak sever
Uygunsuzlar
Milyoner avcıları
Prens ve show kızı
Niagara
Erkekler sarisinlari sever gibi filmlerle hatirliycaz.
vegasozluk.com/foto

vegasozluk.com/foto

dişleri beyazlatmak için

happy
Dişleri beyazlatmak için karbonat ile fircalamak. Aynı zamanla ara da bir peygamber sas efendimizin sünneti olan misvak ile dişleri fircalamak. Benim bildiklerim bu kadar. Bilen yazar arkadaşlar yazarlarsa muhakkak uygulamaya koyarım. :)

tasavvufi aşk

happy
Bence aşk o senin baktığın fani ölecek bir beden değildir aşk Allahi aramak onu zikretmektir😊rabbim aşkı bir insana baglan onu arzula demek için yaratmadı.rabbim en çok kendisini sevmemiz için aşkı yarattı. eğer birini Allahtan çok seversen allah onu Sana nasip etmez sen sadece allah rızası için sevecek helal bir şekilde Aşık olacaksın diyeceksinki Rabbim ben bu insanı senin rizan icin seviyorum onu bana iki cihandada hayırlı bir eş eyle diyeceksin😊işte gerçek aşk budur.

kaş yaparken göz çıkarmak

happy
Kaş yaparken göz çıkarmak deyimi bir şeyi yapiyim derken daha kötü hale getiren insanlar için kullanilir.Özellikle de elektronik esyalari tamir edeyim derken daha çok bozan ve sonun da tamirciye götürmek zorunda kalan erkekler için sıkça kullanılır. :)Onun disin da musluk tamiri için de örnek verebiliriz.Evin her tarafını su bastığını ve sonun da sucu çağrıldığını. :)

elazığ da 5.1 şiddetinde deprem

happy
Ülkemiz açısından üzücü bir durum gerçekten. Corana virüsü, sehitlerimiz, deprem Allah devletimizin, milletimizin yardımcısı olsun. Rabbim bizlere dayanma gücü ve sabır versin.Ülke olarak zorlu sınavlardan geçiriyoruz. Inşallah bu zorlu günlerin güzel günlerini de görürüz.

hanımdan izin almak

happy
Güzel ve taktir edilecek bir davranıştır. Yani bi erkeğin eşinden izin alması kilibik ,korkak olduğu anlamına gelmez.Eşine saygı duyduğu ve değer verdiği anlamına gelir. Keşke bütün erkekler de eşlerine bu şekilde saygı gösterip, değer verseler. Kadınlar çok bi sey istemez ki zaten biraz ilgi birkaç güzel söz...Bunu da malesef birçok erkek yapmıyor. Ben erkeğim diyerek birçok şeyi kendine hak görüyor. Kadınlar ise çocukları için maalesef ki birçok şeye katlanıp, göz yummak zorunda kalıyor.

günün en çok huzur veren vakitleri

happy
Bence günün en çok huzur veren vakitleri sabah ezanindan sonraki seher vakti ve gecenin herkes uuyuduktan sonra ki kendinle baş başa kalabildigin zaman dilimidir.Öğle vakitleri, akşam vakitleri hep bi kosusturmaca içinde oluyor. Çalışanlar işleriyle, kadınlar çoluk cocuklariyla meşgul oluyor.Insan gerçekten bazen kendiyle baş başa kalıp, sakin ve huzurlu bir şekilde kitap okumak, kahve içmek vs gibi şeylere ihtiyaç duyuyor.Stres ,hayat içerisinde ki uzunlu süreli kosusturmacalar insanı bi hayli yıpratıyor ve bu tür zamanlarda ise dinlenmek ve kafa dağıtmak için iyi fırsat oluyor.

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

happy
Sevilen şiirin en vurucu cümlesi ,
Bekler o kız aksamlari yasli
Bir yalnızlık içinde; mutluluk özler.
Yuva kurmuş gözlerinde kaygı :
Dönmeyen sevgiliyi gözler.
Karanlık ruzgardi gecenin birinde
Büyü yaptı kız sanki bir fener .
Mutludurlar fener alevlerinde
Seviyorum seni !diye fısıldayan kişiler.

bir şarkıyı defalarca dinlemek

happy
Güzel ve anlamlı bir şarkidır. Bize hitap ettiği ve duygularimiza bi anlam da tercüman olduğu için bir şarkıyı birden fazla dinleriz. Kendimizi buluruz şarkıyla birlikle. Bazen hayal alemine dalar gideriz. Belki bazı şeyler sadece hayal kurmakta kalsa bile o anlık bizi mutlu eder.Ben huzunlendigim zaman hep arabesk dinlerim. Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur vs. O anlık acilarimi ve huzunlerimi onların şarkılarını birkac defa dinleyerek hafifletmeye çalışırım. Elvada mutluluklar, hatiran yeter ,aglamasam uyuyamam ,hangimiz sevmedik, bir bilebilsen, meselem...
Tabi arada bir de pop ,yabancı müzik vs dinlemek gerekir.Farklı müzikler dinlemek te insana stres attirir rahatlatır. Bir şeye çok takılmakta psikolojiyi olumsuz yönde etkiler.

en güzel yaptığınız tatlı

happy
En güzel yaptığım tatlı sütlactir.Bir baklava acamam belki ama böyle ufak tefek tatlılar yapabilirim. :)Tabi bunlar biraz ince işler. Biraz huner biraz da tecrübe gerekiyor. Az çok tecrübemiz var da çok ya hünerli değiliz ışte. :)Yemek güzel yapıyorum ama tatlı, pasta ,börek biraz zorluyor beni.

aldığımız eşyalardan pişman olmak

happy
Bu zamana kadar aldığım naylon karisimli penyelerden çok pişman oldum.Yazın terletiyor kisin usutuyor.Bir de çok pahalı. Sadece şık görünüyor diye almıştım giydikce de pişman oldum.Artık alış veriş yaptığım da normal pamuk karisimli penye alıyorum. Hem rahat Hem yazın serin tutuyor Hem de kisin bir ceket altına giyilebiliyor. Aynı zaman da sağlıklı ve naylon karisimli kiyafetler kadar da pahali değil.

yazarlarin kiyafet tarzları

happy
Ben tesettürlü bir bayan olduğum için tunik ,uzun ceketler, bol pantolon, ferace , spor ayakkabı ve hafif topuklu ayakkabılar giyiyorum. Basortumunde kıyafetiyle uyumlu olmasına dikkat ediyorum. Onun disinda uzun elbise ve kot ceket giydiğim de oluyor.Çok dar pantolon, dar kiyafetler ve çok topuklu ayakkabı tercih etmiyorum. Zaten tesettürlü bayanlara da dar kiyafetler yakışmıyor. Hoş durmuyor.Hakkını vermek gerekir bana göre tesetturun.

kalp kalbe karşıdır

happy
Birini düşündüğünüzde onun da sizi düşünmesi. Bi nevi duyguların karşılıklı olması durumu . Siz onu arayacakken onun sizi araması gibi.Biraz da telepatik bir durum.Ben de çok sık olur.Bir arkadaşımı düşünürken ya onu bir şekilde görürüm ya da o beni o an arar.

hayatınız bir türkü olsa ismi ne olurdu

happy
Hayatım bir türlü olsa ,Aşık Veysel 'in ,Benim Sadık Yarım Kara Topaktir isimli türküsü olurdu.
Dost dost diye nice nicesine sarıldım
Benim Sadık Yarım Kara topraktir.
Beyhude dolandim ey yar
Boşa yoruldum
Benim Sadık Yarım Kara topraktir.
Nice guzellere ey yar baglandim kaldım.
Ne bir vefa gördüm
Ne faydalandim.
Her türlü istediğim ey yar topraktan aldım.
Benim Sadık Yarım Kara topraktir.
Koyun verdi kuzu verdi verdi süt verdi
Yemek verdi ekmek verdi et verdi
Kazma ile dogme dogmeyince kıt verdi
Benim Sadık Yarım Kara topraktir.
Ademden bu deme neslim getirdi
Ademden bu deme ey yar neslim getirdi
Bana türlü türlü meyva yetirdi
Hergün beni tepe tepesinde götürdü
Benim Sadık Yarım Kara topraktir.

keskin bıçak

happy
Bir dönem oldukça popüler olan bir sarkiydi. O zamanlar da liseye gidiyordum ve kaset vardı. Arkadaşımla birlikte kasetciye gittik ve Sezen Aksu'nun bu kasetini aldık. Bu şarkı eşliğinde huzunlendik ,dertlestik. O yüzden bu şarkının çok özel bir yeri vardır ben de.Günümüz şarkıları nedense bana o eski şarkıların lezzetini vermiyor .Belki de Sezen Aksu gibi dokunaklı ve içten gelmiyor dur bana.

vega sözlük yaz-kazan yarışması - 50 tl ödül

happy
Vega sözlüğe yeni katıldım.Bi arkadaşımın araciligiyla.O yüzden şansım çok az görünüyor. Yine de elimden geldiği kadar katılım sağlar ve sitede aktif olmaya çalışırım. Herkese bol şanslar ,hayırlı kazançlar. Umarım maddi olarak sıkıntıda olan bi yazar arkadaşımız kazanır ve ona ek gelir olur.Tabi ben kazansam da fena olmaz hani:)Bu yoklukta ilaç gibi gelir .