confessions

happy

Standart Üye - Yazar

  1. toplam giri 1471
  2. takipçi 48
  3. puan 42086
  4. kazanç 33,4547 TL

tıptan daha zor olan bölüm

sefan
Bana göre diştir. Hem tıp dersleri hem de üstüne el becerisi rssmen harikalar yaratmanızı bekliyor asistanlar ve hocalar. Üzerine masrafı falan da gelince zor. Tabiki tıpta zor ancak zorluk çesidi dişte daha fazla

çaput aşı

braveheart
denizli'ye ait bir yemek aslında. Daha doğrusu pilav. Normal yapılan pilavdan farklı olarak içine kuşbaşı et ve asma yaprağı katılarak koruk suyuyla pişirilir. Koruk suyu ne diye soran olura üzüm suyu.

batman

ambrossia
ben affleck, george clooney, christian bale ve michael keaton gibi isimler tarafindan canlandirilmis kurgusal karakter. turkcesi yarasa adam anlamina geliyor. ayrica guneydogu anadolu bolgesinde bir sehrimiz.

sigarayı bırakamamak

msln22
Gerçekten sigara içen biri ve sigaraya bağımlı olan biri konusunda böyle söylemek Bence doğru değil.Çünkü gerçekten insan Bırakamıyor. Çünkü ben de sigara içen biriyim ve birkaç kere bırakmaya çalıştım ama Başaramadım..insan eğer bağımlı olduğu zaman mutlaka bir yerden yardım alması gerekiyor. Bağımlı olan biri asla tek başına sigarayı bırakmaz denemeye kalkar fakat başaramaz.

arada site reklamlarına tıklamak

angell
Zaten bu tıklayanlar her kimse site onlar yüzünden 1 aydan fazla reklam engeli yedi, arkadaşlar bu yaptığınız maalesef bilmeyerek ama yardım değil aksine zarara dönüşüyor. Birkaç kez daha olmuştu ve sebebi de reklamlara tıklanma yüzündendi. Ben tıklamıyorum bu sebepten ötürü, gerçi engel yemese de tıklama gibi bir huyum yok.

sen benim kim olduğumu biliyor musun

aczican
Başlık sahibi için demiyorum bu lafı bana edecek biri için diyorum...
Bana bak ayağa kalkarsam bidaha kim olduğunu hatırlayamazsın. Şimdi kim olduğunu unutmadan yürü git...

Hayatımda en sevmediğim arkasına silahına bıçağına üç beş arkadaşına güvenen insan modelidir. Ulan madem o kadar erkeksin. Bırak laf ebeliğini yapabileceğin bişey varsa yap. Kavgayı gerçekten hiç sevmem. Ama böyle insanları bozmayı severim...

kendinizi sevin

papatya
Her güzelliğin başı kendini sevmekle başlar. Kendini seven insan pozitiftir. Mutluluk saçar. Kendini seven insan kendini yanlışıyla doğrusuyla kabul etmiş insandır. Mutluluğu bulmanın yolu kendinizi sevmekten geçiyor.

harakiri

ambrossia
japonlarin gururuna yediremedikleri bir olaydan sonra tercih ettikleri intihar yontemleri. kocaelinde halatlari kopan kopruyu cizen japon muhendis kimseye zarar gelmemesine ragmen gururuna yediremeyip, bu sekilde intihar etmisti.

arkadaşı kızdırmak

aczican
Eskiden çok yapardık. Birbirimize lakap takar onu söyleyerek onu çıldırtırdık büyüdükçe olgunlaştıkça terk ettiklerimizden. Halen ara ara yapılsada eskisi gibi değil latife türü olarak tatlı kızdırmalar olur oda yerine göre

güneşin bir gün sönecek olması

ambrossia
gunes patlayinca bizim tounlarimizin, torunlarinin, torunlarinin, torunlari bile hayatta olmayacagi icin pek umursamadigim durum. tahmini olarak 5 milyon yil sonra diyorlar. o zamana kim ole kim kala :) zaten gunes patlamasa bile yine ayni zamanlarda (bkz:andromeda)galaksisi ile samanyolu galaksisininde carpisacagi soyleniyor. yani her turlu bir gun yok olacak dunyamiz.

ilginç bilgiler

aczican
Kargalar 500 yıla kadar yaşabiliyormuş 120 ve 500 yıl

Buna nazaran bir arkadaşım bir anı anlattı.
Dedi ceza evindeyken mahkemeye biriyle çıktık. Hakim şu suçtan 10 yıl şundan 30 yıl vs... toplamda 520 yıl hapsine karar verilmiştir dedi bir sanığa.
Sanık hakime cevaben demişki
Kargamıyım o kadar yaşayayım...

üçe beşe bakma demek

aczican
Alınacak olunan bir şey hakkında iyice düşündükten sonra kesin karar veremeyince. Birilerinin yönlendirmesi ve genelde bu sözü söylemesi. O her ne ise ilerde değerleneceğinin sinyalinide içinde veriyor.
Al olum üçe beşe bakma bidaha bu fiyattan bulamazsın gibi...

annelerin birşeyler atmaya kıyamaması

angell
Hemen hemen tüm annelerde bu şekilde olduğunu düşünüyorum ki benim Annem de öyle. Mesela evde pek işe yaramayan bir şey vardır atmak isterim annem atma belki lazım olur diyor. Olmayacak boşuna yer kaplıyor evde. Taşındığımız vakit tüm gereksizleri attım, mutluyum. Gerçi bana kalırsa biraz daha var ama neyse...