confessions

msln22

Vega Üye - Moderatör

  1. toplam giri 3291
  2. takipçi 37
  3. puan 101703
  4. kazanç 30,8450 TL

hiç ölmeyecek olmak sonsuza kadar yaşamak ister miydin

msln22
hiç Ölmeyecek ve sonsuza Kader yaşamak istemezdim. Tabii ki bu yaşamayı Biz seçmiyoruz Allah bize ne kadar ömür verdiyse o kadar yaşarız, ne kadar yaşamak elimizde olmayan bir şeyler için yine insan kendince bir vakte kadar yaşamak ister, herkesin Yaşamak için bir nedeni vardır, ama benim tek nedenim çocuklarımın büyüyüp mutluluğunu göreyim hiç kimseye muhtaç olmadığını göreyim Sanırım bu kadar yaşamak bana yeter daha fazlasında gözüm yok O da bize kısmet olur mu olmaz mı Allah bilir.

evde oturmayı eziklik zanneden zihniyet

msln22
Evinde oturmayı ve çocukları ile eşi vakit geçirmeyi seven insana eziklik Demek çok yanlış. yani evde oturduğu diye kimsenin kimseye ezik demeye hakkı yoktur. Herkesin tercihi ayrıdır böyle düşünenler gitsinler istediği gibi gününü dışarıda geçirsinler ama evde oturanlara da öyle demeye hakları yok.

sürekli grupta sorun çıkaran arkadaş

msln22
Ben bu grup kurmayı hiç sevmiyorum ama bazen mecbur olunca Grup kuruluyor, Çünkü Grup kurunca bir şey söylediğinde bütün arkadaşlar görüyor, Belki birileri çok konuştuğu için diğerleri rahatsız olabilir, onun için eğer gruplar rahatsız olan bence gruba girmese daha iyi olur.

sevilen kişileri gıcık etmek

msln22
En çok büyük kızıma gıcıklık yapıyorum önceleri çok gıcık oluyordu sinirlerinden çatlıyordu daha alışmış ne yapıyorsam gıcık olmuyor. Gıcık olmayınca da hevesim tamamen kaçıyor sürekli birini gıcıklık yapsak da artık işe de yaramıyor.

çocuğa iki isim koymak

msln22
Çocuklara iki isim koymak çocuk okula başladığı zaman nüfusta kayıtlı olan ismi ile arkadaşları ve Öğretmenleri tarafından çağırır, ama evde farklı bir isimle işte çocuk iki ismin arasında kalır. okula giden çocuklar bazen eve gelip Neden benim iki ismin var diye ailesine de hesap sorar ya kimlikteki ismi beğenmez ya da kendi evde çağırdı ismimi beğenmez işte böyle sorunlar da çıkar.

sevmediğiniz birinin sürekli peşinizde olması

msln22
Insan sevmediği biri Sürekli peşinde olsa Demek ki onda bir beklentisi var, ya da yüzsüz biridir, Çünkü insan birinin yanına giderken veya birine yaklaşırken onun ona karşı bir şey hissetmediği zaman veya ona değeri bilmediği soğuk davradığı zaman hızla yanında uzaklaşır. Tabii ki beklentisi olan hangi hakaretle karşılaşsa yerini korumayı bilir.

doğum sonrası depresyon

msln22
Doğumdan sonra kadınların depresyona girdiği Doğrudur. Çünkü tamamen hayatı değişir uykusuz kalırlar, daha çok duygulanırlar her şeye ağlamak ister...Eskiden 40 kadınları tek başına bırakmıyordu Ama şu anda Günümüzde en fazla 40 saat yalnız bırakmazlar, Yani pek fazla Kimse yanında Durmaz Herkes kendi evine ve kendi işine onlar tek başına kalırlar yani bunları Kendi depresyonlu kendi başına atlatır.

sınava girmeden önce öğrencilere enerji içeceği içirmek

msln22
Enerji içecek sınav çocuklarına içirmek tehlikelidir zaten Sınav heyecanı var. Bir de enerji içecek verdikleri zaman Ayrıca Çocukların kalbi daha hızlı atar ve bu da çocuklar için çok tehlikeli olur. ailelerin bu konuda dikkatli olması gerekir ve anlayışlı olması gerekir, Bir sınavı kazanacak diye çocuğun sağlığı ile oynamamalıdır.

günde 10 defa evi toplamak

msln22
küçük çocuk evde olursa günde 10 defadan fazla ev toplanır. ikide bir oyuncakları yere döker eline bir şey aldığında her yere dağıtır, yani her gün yaptığım iş diyebilirim, sabah kalktığımda bütün evi temizleyip düzenliyorum topluyorum Bir iki saat sonra hiç toplanmamış gibi bütün oyuncaklar her şeyi bir yerde Topla topla bitmez. Bazen oyuncakları her yere dağıttığı zaman kaldırırım dediğimde bir iki kere toplar sonra yine aynı şekilde devam ederler. Yani Yapacak bir şey yok. çocuklar büyüyene kadar böyle olacak.:)

sizi en çok mutlu eden şey

msln22
Yani beni en çok mutlu edecek şey zamandan zamana değişir, Her zaman farklı bir şeye ihtiyaç duyarım, mesele şu anda beni en mutlu edecek şey eşim işte ve kızım derhanede daha gelmemişler onların gelmelerini bekliyorum sağ salim eve geldikleri zaman bu beni çok mutlu edecek...

göz yanılması

msln22
göz yanılması Özellikle de bazı fotoğraflarda fark edilen bir olaydır.Hatta bir aralar çok meşhur olan bir elbise vardı bazı kişiler Bu elbisenin lacivert olduğunu söylerken bazıları ise Beyaz olduğunu söylerdi.Bunun yanı sıra bir de pembe gri Görünen bir ayakkabı aynı zamanda gri ve su yeşili de görünüyordu üzerinde bazı oynamalar olduğu için herkes aynı şekilde görmüyordu farklı açılardan bakınca her iki Rengi de görmek mümkündür.
vegasozluk.com/foto

kişinin değişmesinde rol alan başlıca etkenler

msln22
İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur sözü bazen her durum için geçerli olmayabilir. Çünkü insanın başına öyle bir olay gelir ki bir anda kişi tamamen değişebilir ve hem kötü bir olay veya çok iyi bir olay da olabilir olayın şiddeti ve derecesi kişideki değişimi etkiler Özellikle de ruhsal olarak.

kız kulesinin efsanesi

msln22
Böyle yerlerin mutlaka bir efsanesi oluyor Kız Kulesi'nin Efsanesi ise şöyledir:
Kız Kulesii şu an bulunduğu adada çevresi surlarla çevrili bir kale ile güzel köşklerin arasında imiş. Bu Kalede de Selçuklu sultanının biricik kızı ve cariyeler yaşıyormuş Sultan bir gün rüyasında kızını yılan soktuğunu ve bunun sonucunda öleceğini görmüş.
Kuleye yılan girmesin diye beton borularla adaya su ve süt akıtılmış fakat hikayenin sonuna bakılırsa pek bir faydası olmamıştır Çünkü Sultan'ın kızı bir gün hastalanmış ve tedavi edildikten sonra da bir kutlama yapılmış iyileşmesini kutlamak için de hediyeler getirildiği zaman yaşlı bir köylü kadın da bir sepet üzüm getirmiş Meğer üzümlerin içinde yılan olduğu için rüya gerçek olmuş ve kız ölmüş.

yerin kulağı vardır

msln22
Iki kişinin bir yerde konuştukları bir süre sonra başkaları haberi olunca biri aralarında konuşmayı söyleyince işte söylemeyen kişi şaşırır,sadece ben bir kişiyle konuştum bunları nereden haberi olmuş sorunca "Yerin kulağı var" diye cevap verir, Yerin kulağı yoktur ama insanların ağzı gevşek olduğu için kendini tutamayıp her yerde söyler bu nedenle de kim söylediğini belli etmemek için Yerin kulağı var diye söylenir.

kuzen

msln22
kuzen konusunda sanırım Ben çok zenginim bayağı kuzenim var yani Saymadım ama eminim ki 50'den fazla vardır, Tabii ki bu oradan ayrılınca Benden sonra doğanları hiç saymıyorum Ama birçok kuzenimle aramız çok iyi aslında bir yerde kuzen insanın kardeşi gibidir, anlaştığı zaman insana çok iyi gelir, önemli bir şey olmasa ben kuzenimle kardeşlerimi birbirinden ayırmam özellikle baba tarafını daha çok severim.

düğün salonlarında habersiz foto çekmek

msln22
Düğüne gittiğimiz zaman düğün salonunda olan fotoğrafçılar davetlilerin haberi olmadan fotoğraflarını çekip kapının önündeki panoya bırakıyorlar davetlilerin kendi fotoğraflarını görünce para karşılığında fotosunu alıyorlar.Yakınımızdaki bir düğünde gittiğimde Kapıdan çıkarken kendi fotonu gördüm şaşırdım ben bunu ne zaman çektim almaya çalışırken para istedi Tabii fotomun orada kalmasın diye parasını verdim fotoyu aldım ama bayağı da kızdım Benden habersiz niye çektin.
0 /