confessions

msln22

Altın Üye - Yazar

  1. toplam giri 7335
  2. takipçi 76
  3. puan 265796
  4. kazanç 6,2846 TL

acıya gülmek

msln22
Bazen insan sevdikleri için bütün acılara katlanır. sevdikleri üzülmesin diye çektiği acıları istemeden de olsa Gülümser.
Hakan yeşilyurt'un söylediği şarkı gibi

Meğer ne yalnızız insan olmuşsak
Yaprak gibi dalda sessiz solmuşsak
Yeri gelmiş acıya da gülmüşsek
Sana olan sevdamdandır bilesin
Yeri gelmiş ayrılığa gülmüşsek
Sana olan sevdamdandır bilesin.

kilolu insanların daha mutlu olması

msln22
Gördüğüm kadarıyla kilolu insanların hiç mutlu olduğunu görmedim. Eğer mutlu olan varsa sadece etrafa kendini mutlu göstermek için yapmacık mutluluk diyebiliriz.Çünkü sürekli kilo takıntısı var. Etraftan duyduğu laflardan da kafaya takarak daha da mutsuz olurlar. hatta bazı kişilerde kiloları fazla olduğu için onlar da bir psikolojik sorun bile yaratan insanlar vardır. Tabii ki kilo ile beraber birçok rahatsızlıkları da oluyor bu rahatsızlık nedeniyle de mutlu olmuyorlar.

yemekten bir kaşık alınca bir daha yiyeceğinde aynı kaşığı kullanmamak

msln22
3 çeşit yemek olursa eğer O yemek tabağı sadece sizin yiyor olsanız her yemekte bir kaşık kullanmak bana mantıksız geliyor. fakat başkası ile aynı tabağı paylaşıyorsan Zaten sağlık açısından da iyi değil aynı tabağı bir başka kişiyle Paylaşılmaz. Aile içi eğer hasta olmazsa Aynı tabaktan yemesi sorun yaratmaz hasta olursa hem tabağı hem de karşı ayrı olmalıdır.

masa başı çalışırken dikkat edilmesi gerekenler

msln22
Masa başında çalışanlar, uzakta baktığımızda yaptığı iş ne kadar kolay gözümüze gelse de gün boyu masada oturmak sırt ağrısı, bel ağrısı,boyun ağrısı, kasların sıkışması kan dolaşımı yavaşlamasına neden olur. masada oturduğu zaman dik oturulmalı, işleri ne kadar yoğun olsa da yarım saatte bir kalkıp Biraz egzersiz yapmalıdır. Böylece hem gözleri dinlendirir hem kaslarını çalıştırır. Hem de kan dolaşımını hızlandırır.

vega sözlükten çıkamıyorum

msln22
sanırım aynı duyguları yaşıyoruz.Bana da bağımlılık yapmış Ben de çıkamıyorum.:) işten boş bulduğum vakti burada harcıyorum bir şey yazmasam bile yine içinde olup okuyorum araştırıyorum. Bu Araştırma konusu daha da bana bağımlılık yapmış.gözüme kuraldışı olan entry veya aynı başlık gördüğüm zaman Araştırmadan da duramıyorum. Sanki ben de psikolojik bir durum yapmış bundan kurtulmanın yollarını arıyorum daha bulamadım.:)

en ilginç bilgiler

msln22
Aslında ilginç bilgiler yoktur.fakat bütün bilgiler de doğru değildir. Insanlar bazı bilgileri bilmiyor araştırıp okumadığı için bir yerde kulaktan dolma duyduğu bilgileri onlara ilginç gelir. kendi kendine çıkardığı bilgiler etrafa yayılmış ve bilim olarak hiçbir Payı yoktur işte bunlara ilginç bilgi denir. Çünkü kanıtı olmadığı için. Ya da o bilgilerden haberdar olmadığı için.

eğitim uzaktan olsun

msln22
Şu anda da test sayısı ölü sayısı inip düşüyor.uzaktan eğitim Kesinlikle doğru bir karar olacak. 31 Ağustos Pazartesi günü okullar açılacak. fakat eğitimin 3 gün okulda 2 gün de uzaktan eğitim olarak şu anda söz konusudur. okullar açılsa bile kendi adıma söyleyeyim ne kadar zorunlu olursa olsun asla çocuklarımı göndermem. koronavirüs Vakası Bir inip bir yükseliyor. çocukların okulda eğitim görmesi 3 gün olsa dahi yine de vakaların sayısının artmasına neden olur.

tırnaklardaki beyaz lekeler

msln22
Tırnaklarda çıkan beyaz lekelerin birçok sebebi vardır. Oje parlatıcı gibi kozmetik ürünler kullanan kişilerde sık sık görülür. fakat başka nedenleri de şu şekilde.. tırnak bakımını yaptığı yanlış yapıldığında veya Tırnak batmaları, nedeni ile bazı ilaçların yan etkileri ile birlikte ortaya çıkabilir. Ayrıca Tırnak enfeksiyonu oluştuğu zaman ve tiroit hormon yetersizliği nedeniyle keratin hormonu yetersizliği, çinko ve kansızlık, kalsiyum ve vitamin eksikliği, gibi nedenlerle beyaz lekeler tırnaklardan çıkma ihtimali yüksektir. Fakat tam olarak da sebebi daha kanıtlanmamış.

itiraf ediyorum

msln22
Eğer gerçek yaşadığım gerçek hayatla ilgili ise itraflarımı buraya yazmam. herhangi birine yaptığın gizli bir şey varsa ben de hiç saklı kalmaz açık sözlü biriyim saklayacağıma yüzüne söylerim.

Sözlük içinde ise ben buraya Üye olduğum zaman para için üye olmadım. özellikle yönetime yardımcı olmak amacıyla katıldım ama amacım moderatörlük değildi sadece yazar olarak yardım edecektim fakat admin bana moderatörlük teklifi etti Ben de hiç düşünmeden kabul ettim. çünkü amacım yardım etmekti itiraf edeceğim bu kadar.:)) para konusuna gelince Elbette ki parada kazandım. Ama hiçbir zaman da kazancımı görevimden Üstün tutmadım. önce görevimi yaptım sonra kazancımı sağladım.

Daha önce de belirttiğim gibi

(bkz:vegasözlüğe gelme amacınız)

genç yaşta kalp krizi geçirmek

msln22
Hastalık ve ölmek hiçbir zaman yaş tanımaz. hangi yaşta olursa olsun Hem hastalanabilir, hem de insan vakti geldiği zaman ölür. Onun için genç yaşta da kalp krizi geçiren var hatta çocuk yaşta da kalp krizi geçiren vardır. Allah'ın takdiri bu insanın kaderinde ne varsa o gelir başına.

içli köfte

msln22
Içli köfte her yerde yapılıyor fakat içli köfte Diyarbakır'a ait olan bir yemektir. Övünmek gibi olmasın Çevremde tanıdıklar da akrabalar da benden güzel yapanı da görmedim.:) Yaptığım içli köfte de herkes tarafından da çok beğeniliyor:)

bir anlık hevesle alınıp kullanılmayan şeyler

msln22
Belki söylemesi gariptir, fakat hayatımda hiçbir zaman heves edip kullanmayacağım hiçbir şey almadım genellikle gerçekten lazım olan ve kullanabileceğim şeyleri alıyorum. onun içinde israf etmiş de olmuyorum. Evet bazı kişiler var gözüne çarpan ve güzel gelen ne varsa alıp sonra evin bir kenarına bırakıp yıllarca kullanıyorlar ya da hiç kullanıyorlar.

bambu

msln22
Bambu, diğer otlarda olduğu gibi, sapın internodal bölgeleri genellikle oyuktur ve enine kesitteki vasküler demetler, silindirik bir düzenleme yerine sapı boyunca dağılmıştır. odunsu bir yüzeyi yoktur. İkincil büyüme aşamasında olmaması, avuç içi ve büyük bambular da dahil olmak üzere monokotların gövdelerinin diğer Otlar'dan ziyade daha çok tutumsal olmasına neden olur.

vegasozluk.com/foto

sigarayı bırakamamak

msln22
Gerçekten sigara içen biri ve sigaraya bağımlı olan biri konusunda böyle söylemek Bence doğru değil.Çünkü gerçekten insan Bırakamıyor. Çünkü ben de sigara içen biriyim ve birkaç kere bırakmaya çalıştım ama Başaramadım..insan eğer bağımlı olduğu zaman mutlaka bir yerden yardım alması gerekiyor. Bağımlı olan biri asla tek başına sigarayı bırakmaz denemeye kalkar fakat başaramaz.

entryi uzatmak için başlığı tekrarlamak

msln22
Kazanç sağlamak için 100 tamamlaman gerekirken aynı kelimeleri veya cümleleri kullandığınızda 100 harf tamamlanıyor tamamlandığı zaman ücret sizin hesabınıza eklenebilir 100 harf tamamlamak için kelimeleri anlamsız olarak uzatırsanız zaten yönetim tarafından silinir.Eğer yönetimin gözünden kaçan entry varsa ödeme sırasında kontrol edip ücreti kesilir diye bir kural vardır.

Etit: ilk admin hariç Bu sözlüğün eski ve yeni admin bu konuda biraz üyelere insafiyet gösterip paralarını tam kesintisiz yatırıyor:)

akşam baban eve gelince görürsün sen

msln22
Genellikle Anneler çocukları rahat durmadığı zaman çocuklarına söyler babalarından korkutmak için. ben bu sözü hiç kullanmıyorum.. babaları evde değilken Elbette yaramazlık yapar Fakat çok değil.Çocuklarım babaları evdeyken daha da yaramaz oluyorlar:)) Çünkü babaları onları Hiç kızmaz yaramazlık yapsa bile çocuktur der geçer.
0 /