confessions

unicorn

Standart Üye - Yazar

  1. toplam giri 280
  2. takipçi 24
  3. puan 5625
  4. kazanç 4,4714 TL

birine umut bağlamak

unicorn
Geleceğine dahil etmek ve onunla mutlu olacağın zannına varmak.Her insan hayatta birşeylere umut bağlar.Ya sevdiği bir insana ya masum gözlü bir yavruya ya da şefkat dolu bir hayvana.Umuttur insanı yaşatanda.Kaderin ördüğü ağlardan habersizce umudumuzun ya yeşereceği günü bekleriz ya da zamanın bizden aldıklarıyla kırılan umudun tekrar yeşereceği günü

sitede beğendiğimiz yazarlar

unicorn
Sitede yeni olduğum için tanıdığım pek yazar yok.Ama altında özgün içerik yazanlara bayılıyorum.Bazen bakıyorum,okuyorum çok net ve güzel yorum kabiliyeti olan yazarlar var.Hiç böyle düşünmemiştim dediğim giriler dahi var.

nefretin aşka dönüşmesi

unicorn
Hırsla savrulan rüzgarın yağmurla beraber yerini, güneşli bir havaya bırakması gibidir nefretle doğan aşk.Belki çok yaprak düşmüştür dalından ama kırılan yaprakların gönlünü almıştır yağan yağmur.İşte nefretle doğan aşkta bunun gibidir.Ne kadar çelişkili bir aşk olsada, yerini derince bir sükutun ardından huzura bırakır.Sürtüşmeler nedenli olursa olsun rüzgarın söndürmek için üflediği ateşi alevlendirdiği gibi aşkta nefretle canlanır.

çocukken oynanan oyunlar

unicorn
Şarkılı yerden yüksekler,sobelemeceler,yakan top,futbol,evcilik,kurt baba vs.oyunlar oynardık.Çocukluğumuzun vazgeçilmezleri arasındadı.Can atardık oynamak için şimdiyse bu çetrefilli hayatın satranç kıvamında türlü oyunlarından çıkış bulamıyoruz maalesef.

yazarların meslekleri ile çektiği sıkıntılar

unicorn
İçeriğini,konusunu beğenmediğimiz bir kitabı dahi günlerce düşünerek,kelimerle boğuşarak, cümlelerin işleyişini sağlamak için zihnini sürekli düşünmeye iterek oluşturmaları ve bitti sevinciyle okurlarına hitap edecek mi?Kitap ilgi görecek mi? düşüncesiyle bu ikisi arasında sıkışıp kalmaları onları zor durumda bırakacak bir olgudur.Çünkü belki kitabın oluşum süreci bitmiştir ama kitabın gelişimi askıdadır.Bu tabiri caizse bir tür doğum aşamasına benzetilebilir.Evet bebek dünyaya gelmiştir ama onun gelişimi de anneyi kaygıya düşürecek olan en temel etmendir.

İnsanları kitap gibi düşünmek

unicorn
Bir bakıma öyle.Kitabı açıp içeriğine bakmadan ve onu okumadan nasıl bilgi sahibi olamıyorsak insanları da tanımadan onlar hakkında bilgi sahibi olamayız.Kitabın içeriği ne kadar önemliyse insanlarda da kalp olarak bilinen organın içeriğide bir o kadar önemlidir.

napıyosun sorusuna iyiyim diye cevap vermek

unicorn
Çoğunlukla bende yaparım bunu."Napıyosun?" sorusunun cevabının her zaman "iyiyim" olduğunu düşünürüm çünkü.Böyle insanlarla karşılaştığınızda soruyu değiştirmeniz fayda sağlayabilir belki."Nasıl gidiyo?,Mutlu musun? ya da ne bileyim Hayat sence de zor değil mi?" gibi falan.Ben cevapta bir sıkıntı bulmuyorum o nedenle, soruyu değiştirmenin daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

ayakkabıya çok para vermek

unicorn
Ayakkabı için makul miktarlarda ücret vermenin daha mantıklı olduğu kanaatindeyim.Bir ayakkabı için onun marka ya da pahalı ve çokça tercih edilen bir ürün olması gerekmez benim için.Ayağım için rahat ve hoşuma giden bir tarzda olması kâfi.

vega sözlük yazarlarının itirafları

unicorn
İtiraf etmem gereken birşey olduğunu düşünmüyorum.Bir itiraf olarak kabul edilirse eğer hayatımı kendi hayatıymış gibi yaşayan ve bundan sadece benim sorumlu olduğumu düşünen insanların üzerine füze yağdırasım var.Bir de sürekli kendini haklı zanneden ama benim yaptıklarımın zerresine değmeyecek insanlar var hayatımda, o yüzden kendilerini sürekli paha biçilmez zannederek bana boy gösterisi yapmalarından nefret ediyorum.Onlarında köküne kibrit suyu diyelim.

bir insanla ilişiği kesmek için yeterli sebepler

unicorn
Güven konusunda katı prensiplere sahibim.Karşılıklı güven oluşturacak bir insan değilse karşımdaki insan, ilişiğimi kesmemem için herhangi bir neden yoktur ortada bence.İkili arasında güven olmadığı sürece sürekli biri diğerine göre haksız ithamlarla boğuşacakken bu ilişkiyi sürdürmenin anlamı ne ola ki?

domestos

unicorn
Temizliğin kokusu ben çok seviyorum çamaşır suyu kokusunu.Hele ki Domestos gibi yoğun krem kıvamında olan çamaşır sularını.Temizliğine gayet güveniyorum aslında ama gelgelelim ki insan sağlığına olan zararını da yadsıyamam.Yine de kullanamayı tercih ediyorum ama temizliğe başlamadan önce pencereleri açmayı ihmal etmiyorum.

mağduru oynamak mağdur edebiyatı

unicorn
İçinde bulundukları girdaplardan kolaylıkla sıyrılabilen ve endişeyi üzerine çekmeyecek kadar kurnaz olan insan tipidir.Merhamet duygusuyla ele geçirdiği insanın vicdanı ile oynadığı çetrefilli oyunlar sayesinde masumiyetini karşısındaki insanlara kolaylıkla hissettirebilecek kapasiteye ve rol yeteneğine sahip insanlardır.

insanların hayatını mahveden nedenler

unicorn
İnsanların hayatını mahveden nedenler bir kereliğine gelinen ve bir daha geriye dönüşü olunmayan bu dünyada verdiği kararlardır.İnsanlar verdiği kararlarla kaderlerinin gerektirdiği yolu çizerler.Bu nedenledir insanların yaşadığı sıkıntılar ve onları mahveden nedenler..Kimi yanlış bir evliliğin ve geçimsiz bir kocanın pençesinde kimi haytalık yaparak okuyamadığı üniversitenin hayaliyle kavrulurken işsizliğin çemberinde kimisi de belirli nedenlerle mutlu olacağım hayaliyle yaşayamadığı evliliğin umutsuzluğunda..

evlat sahibi olmak

unicorn
Çoğu evlenen çiftlerin arzu ettiği şeydir ya da evlilik hayali kurup kendisi için hayırlı bir eş sahibi olmayı dileyenlerin.Bu duyguyu yaşamamış biri olarak dünyada yaşanabilecek en güzel hissin bu olacağını düşünüyorum.Bunun dışında insanın kendi canından bir parça olan evladının olması ve onun kokusunu içine çekebilmek kadar güzel birşeyin olabileceğini sanmıyorum.Allah isteyen herkese nasip eder inşallah..

insanlara hak etmediği değeri fazlasıyla vermek

unicorn
Toplumsal ilişkiler kuran insanlarız o yüzden çoğumuzun başına gelir böyle bir durum.İnsan sevdiklerine verir değeri ama karşısındaki insan onu yeteri kadar sevmiyorsa verdiği değerin karşılığını alamaz.O yüzden hak etmeyene hak etmediği değer verilmemeli.Hüsranla biten bir son olur bu çünkü.

yolculuk boyu uyumak

unicorn
Araba yolculuğu sevmeyenler in başvurduğu bir taktik diyebiliriz.Ama dışarıdaki atmosferin verdiği huzurdan bir haber yolculuk yapmak da cabası.Uyuyarak yolculuk yapmak hoş bir şey değildir.Kulaklık takıp güneş vuran pencereden dışarıyı seyretmek varken.Gece yolculuğu yapılırken tercih edilebilir uyku ama gündüz yolculuğunda dışarıdaki atmosferi müzik dinleyerek seyretmek bambaşka.

evin tek çocuğu olmak

unicorn
Evin en gözdesi en popüleri ve yokluğu en çok hissedileni olmaktır tek çocuk olmak.İstenilen herşeye sahip olmak ve söylenen her sözün istisnasız yerine getirilmesidir.Anne ve babanın biriciği olmak ve değer verilen olmaktır.Peki ya tek çocuğun açısından nasıldır bu durum?Evin en çok sevileni olmak güzel şeydir tabi.Ama en güzel şakaların yapıldığı en güzel oyunların oynandığı en büyük sırların paylaşıldığı kardeşlik duygusundan da bir o kadar yoksul büyürler.

kuzenler arasında kıskançlık

unicorn
Kıskançlığa neden olan etmen ailelerin çocuklara olan ilgisi,alakası, birini diğerinden üstün görme ve çocuklar arasındaki eşitliği sağlayamamalarından kaynaklanır.Çocuklar eşit seviyede sevilmeli ve aralarında ayrıcalık yapılmamalı.

kendi geleceğine kendin karar vermek

unicorn
Her insanın başarabileceği bir durum değildir.Bu çoğunlukla toplumun ya da ailenin verdiği kararlardan öte geçemez.O yüzden herkes kendi kararını kendi veremez insan.İstese de çevre onu baskılar ve verdiği kararın tam tersini yapmaya zorlar.Bende kendi kararını veremeyenlerdenim.Benim yerine başkalarının karar vermesine o kadar zorlandım ki onların verdiği kararı sessizce seçmekten öte geçemedim.Onlar seçti ben yaşamayı yeğledim.Ne olursa olsun bir insan kendi kararını kendi vermeli.İnsan kendi olmalı itilip kakılmaktan bir o yana bir bu yana savrulmamalı.

tuttuğu eli bir ömür bırakmamak

unicorn
Çoğunlukla eski insanlar bir ömürlük aşkın ızdırap dolu yollarında bırakmazlardı tuttukları eli.Şimdilerde ise birinin tuttuğu eli başkasının tutması bir o kadar olağan.Bugün birini severken yarın diğerini nasıl sevebiliyor insan?Neden bu kadar kararsızca bu çaba? Aşkla oyun oynarcasına nasıl bı sevda bu?Günümüz gençliği herşeye adapte olabiliyor bugünlerde.Ama başladıkları bu çocuk oyuncağı ilişki cahillik gerçeğinin önüne gecemiyor maalesef.İnsanın hayatı inişli çıkışlıdır evet.Ama sırf ego uğruna birden fazla insanla çıkmanın manası da yoktur.

yüz germek

unicorn
Yaşlılıkla birlikte beliren çizgileri gidermek ve olduğundan daha genç görünmek için yapılan güzellik bakımıdır. Güzellik merkezlerinde uygulanan yüz germe; yüz hatlarında oluşan çizgilere gidermek için yüzü gençleştirmek amaçla yapılan operasyondur.

karakter sahibi insan

unicorn
Karakterli insan özü sözü bir olan insandır.Düşüncelerinde ya da görüşünde hiçbir sapma yoktur.Her zaman kendi özüyle ve tavırlarıyla hareket eden ve her zaman kendi adımlarıyla ilerleyen, gayesi doğruluk, dürüstlük olan insandır.

#alın yazısı

unicorn
Kaderin tecelli ettiği yazıdır, Allah bize cüzzi miktarda irade ve yolar sunmuştur ve yolun sonu bellidir.Seçtiğimiz yollarda Allah'ın sunduğu külli iradeyle alın yazımızı çizeriz ve yaşanması gereken ne ise onu yaşarız.

yağmurlu günlerde yapmayı sevdiğiniz şey

unicorn
Yağmurda ıslanmayı severim.Yere düşen damlaların sesini yüzüme vuran yağmur damlalarının serinliğini hissederim.En çok ilk bahar yağmurlarını severim.Bardaktan boşalırcasına yollardan şeritler çizerek akan suyun gürültüsünü,iki dakikada ıslatan yağmurun sıcaklığını hissederim.Yağmurlu günlerde dolaşıp ıslanmayı severim daha çok.

ilkokulda resim dersinde çizilen ev

unicorn
Boyut kavramı olmadan çizilen küçücük bir kutu, içine olmazsa olmaz kapı ve pencere.Bunun yanında ev şeffaf olsa gerek,evin içindeki eşyaların görüntüsü.Aa evet tabi yaz olsun kış olsun tüten bir de baca.Kapının önünden şelaleye doğru ilerleyen parke taşlı bir yol.Geldiği yönü belli olmayan bir akarsu.Akarsuyun üstünde merdiven misali bir köprü.Daha sonra evin yanlarında gövdesinden dallanan bir ağaç, iki ağacın arasına mutlaka bir hamak.Evin yanlarında iki üç çöp adam.E daha ne olsun.Sıra dağlar ardında gülen bir de güneş.

hayatınızdan memnun musunuz

unicorn
Hayatımdan memnunum evet.Ama hayatımda olması gerekerlerden memnun değilim maalesef.Sürekli laf sokma çabası olan ve hayatıma müdahale eden insanlardan memnun değilim.Hayatıms onlarsız devam etmek istiyorum.Ama dinen sıla-i rahimi koparmanında uygun olmadığı bilincinde olduğum için hayatıma kaldığı yerden olduğu gibi devam ediyorum.

anneannenin babaanneden daha çok sevilmesi

unicorn
Anneannelerin torunlarına karşı daha yakın ve samimi olduğunu düşünüyorum.Bende anneannemi daha çok seven biriyim.Bu durumun oluşmasında babaannelerin kız evlatlarının çocuklarını daha çok sevmesinden kaynaklanmış oluyor.Böyle olunca durum zaten eşitlenmiş oluyor.Zaten tek evladı olanlarsa torunlarına olan ilgiden dolayı sıkıntı yaşamıyor.

evden kaçan kızlar

unicorn
Ailede gördüğü ilginin aynı şekilde devam edeceği düşüncesiyle kendini avutup arkasına bakmadan,ailesinin onayını almadan kaçanlar.Uygun bulmuyorum doğrusu,herşeyden mahrum olmak iyi birşey değil,ailenin reddetmesi vs.Ama eğer evlendirilmeye razı değilse kız evladı ve gerçekten seviyorsa o zaman kaçmanın mantıklı olduğunu düşünüyorum.Çünkü hayattaki fırsatlar her zaman gelmiyo insanın ayağına.Sonrasında ise yaşanmamışlıklar,kırık bir kalp,severek ayrılmak gibi durumlarla karşılaşmakta iyi birşey değil.Böyle durumlarda aileninde affetmesi önemli bence.Aile her zaman evlatlarının mutluluğunu istiyorsa buna da göz yummalı diye düşünüyorum.

sevdiğini görmezden gelmek

unicorn
Bazen zorunlu olarak yapmak gerekir bunu.Çünkü, ne zaman uygundur sevmek için ne de şartlar.O yüzden görmezden gelip sevmiyormuş gibi davranır insan.Karşısındakine bunu hissetirirken mutlu değildir oysa, içinin ne denli yandığını vicdanının nasıl sızladığını kendinden başkası bilemez.Zaman hep susturur onu ve görmezden gelme yerini görmezden gelinmeye almıştır artık.İçindeki acının yerini görmezden gelirken verdiği acı yeniden kaplamıştır, yani içindeki acı iki kat olmuş ve yaşattığı acı yaşadığı acıya eklenmiştir yine.Kimse ne anlamaya çalışmış ne de anlatmasına izin vermiştir.

mükemmel birini aramak

unicorn
İnsanın içindeki güzellik olgusu devam ettiği sürece mükemmeli aramaya devam edecektir.Kusurları görmezden gelmek yalnızca yürekten sevenlerin işidir.Ben ne olursa olsun "mükemmeli aramıyorum"diyen insanların dahi mükemmellik arayışında olduğunu düşünüyorum.Çünkü nefsani duygularla donatılmıştır insan.Severken bile seçici olduğunun farkına varmadan kendi için güzel olanı arar.Mükemmel olan da budur onun için zaten.

üst katta oturan komşuların geç saatlerde gürültü yapması

unicorn
Apartman dairesi olan alanlarda sıkça karşılaşılan bir durum.Maalesef insanlar arası saygınlık sorunu günden güne artar vaziyette olduğu sürece bu sorunlar süregeliecektir.Bu rahatsızlıktan ziyade insanlar arası iletişimi etkileyen bir durum.Üst katta oturan kişi de bu durumdan rahatsızlık duyabilir.Örneğin alttaki komşu gündüz çalışan bir insansa ve yukarıda oturan ise gece vardiyası olan biriyse bu durum iki taraf içinde sorun teşkil edecektir.Bu yüzden ya binalar arası ses geçirme kalitesi az olan malzemeler kullanılmalı ya da altlı üstlü oturan bu iki komşu arasında uzlaşma sağlanmalı.<br>

olaylardan sonra küçük kız çocuğu sevmeye çekinmek

unicorn
Bizim sevmeye kıyamadığımız o küçük bedenlerin içindeki masumluğu göremeyen ve bunları yapmaya cesareti olanlar,vicdanını üç kuruşa satanlar ve Allah'ın emaneti olan sabilere el uzatanlar bu güven duygusunu yıkarlar.Ailelerin bu durumdan tedirgin olması olağan.Evladına yapılan bu haysiyetsizliğin yüreğini ne kadar inciteceğini ancak bir anne anlayabilir.Bunun acısını bir ömür yaşamayı istemez hiçbir anne, onun için tedirgin olması onları zihniyet yoksunu insanlardan koruması ve bunun için endişelenmesi en doğal şeydir.Toplumdaki güven duygusunu zedeleyen bu durum bir çok anneyi tereddüte düşürüp her insana şüpheli gözle bakmaya neden olur.Önemli olan onların evlatlarını koruyabilme cesaretidir yeter ki tanımadığı insanlara güvenci olmasın ben bunu yeğlerim.

ınsanları anlamak

unicorn
İnsanları anlamaya çalışmak için empati kurmak gerekir.Kendini başkasının yerine koymayı hedeflemek ve onun yaşadığı duyguları anlamaya çalışmak gerekir insanları anlayabilmek için.Zor değildir insanlar; onları anlamaya çalışmayanlardır asıl zor olan.

arkadaşların teker teker evlenmesi

unicorn
Bende bu durumu yaşayanlardan biri olarak altı kişilik arkadaş grubundan dördünü evledirmiş bulunmaktayım.Geriye kalansa adaşım ve ben.Bu nasıl tesadüftür anlam veremiyorum doğrusu.İlginç yönleri var aslına bakarsanız.Bazen bakıyorum sosyal medyada ikinci çocuk sahibi bile olmuşlar.Bu ne hız şaşıyorum kendimce.Bazende özenerek gıptayla bakıyorum resimlerine,kısmet diyorum ve herkese hayırlı bir eş diliyorum.

asansörde sigara içenler

unicorn
İçmeyen insanlara yapılan saygısızlıktır.İçmeyenin içene saygısı olduğu gibi içeninde içmeyene saygısı olmalı ki sorun olmasın.Çünkü çeşitli rahatsızlıkları olanlar ya da nefes darlığı sıkıntısı olanlar için sorun teşkil eder.

arkadaşların arasında yaş farkı olması

unicorn
Arkadaşlık arasında yaş sorunu gözetilecek bir durum değildir.Önemli olan uyum sağlayabilmektir.Bazı insanlar olgun bir kişiliğe sahiptir ve yaşça büyük insanlarla daha iyi anlaşabilirler.Bazıları ise çocuk karakterli yapıya sahiptir ve kendilerinden daha küçüklerle daha iyi uyum sağlarlar.

tesettürün layıkı ile giyilmemesi

unicorn
Tesettür;Allah&#39;ın emri olan ve mahrem yerlerin görünmeyecek şekilde olması için giydigimiz kiyafetlerdir.Kadınların mahrem sayılacak uzuvları daha fazla olduğu için daha çok tesettüre ihtiyaç duyarlar.Kadinlarda mahrem olmayan yerler el ve ayak bilekleri ve yüz kısmıdır,bunun dışında olan tüm kısımlar mahrem sayılır.Erkeklerin mahrem sayılacak yerleri ise göbek ve diz kapağının üst kısmıdır.Bu ikisi arası mahrem ve bunun dışında kalan kısımlar ise mahrem değildir.Erkekler çoğunlukla bunlara uyarlar ama kadınların kapalı olanlarının bir kısmı kapanmayı tercih ettikleri halde tesettüre uymayan kıyafetler de giyebiliyorlar.Mesela dar pantolon giymek ve bilek kısmı açık olan kısa pantolonlar bileğin üst kısmını gösterdiği için tesettüre uymaz.Dar pantolon giyip başı örtmekte mantıksız olan bir durumdur.Bu da tesettüre uygun değildir.Çünkü tesettür sadece örtünmek demek değil aynı zamanda vücut hatlarını belli etmemek de demektir.O yüzden kapalı bayanlar daha bol ve bileği göstermeyen kıyafetler giymelidir.Bunun dışında kapalı olup ağır makyaj yapmak da tesettüre uygun bir durum değildir.

başarının şifresi

unicorn
Başarılı olmak her şeyde olduğu gibi çaba gerektirir. Sadece düşünmek ya da hayal kurmakla gerçekleşmez. Hayal kurmak her insanın doğasında vardır. Ama hayalleri gerçekleştirmenin bir yolu da başarılı olma yolunda çaba göstermektir.Çabanın yanında yapacağımız işte azimle ilerlemek ve samimi olmak da önemlidir.Fikir yürütmek,ilgi duyduğumuz ise odaklanmak,ileri görüşlülüğe sahip olmak bizi başarı yolunda ileri seviyelere yükseltecektir.

aklında her geçeni söylemek

unicorn
Böyle insanlara içi dışı bir anlamında olan patavatsız kelimesi söylenir.Kişi içinde ne varsa "Üzülür mü? Kızar mı?"diye düşünmeden aklından geçeni bir anda söyler.Bu bir yönden iyidir."Dost her zaman acı söyler."sözünün bir nevi dışa vurumudur.Kötü yönü ise böyle insanlar hayatımızda pek revaşta değil çünkü insanlar genelde kendilerini övenleri dahacok severler.

üst katta oturan komşuların geç saatlerde gürültü yapması

unicorn
Apartman dairesi olan alanlarda sıkça karşılaşılan bir durum.Maalesef insanlar arası saygınlık sorunu günden güne artar vaziyette olduğu sürece bu sorunlar süregeliecektir.Bu rahatsızlıktan ziyade insanlar arası iletişimi etkileyen bir durum.Üst katta oturan kişi de bu durumdan rahatsızlık duyabilir.Örneğin alttaki komşu gündüz çalışan bir insansa ve yukarıda oturan ise gece vardiyası olan biriyse bu durum iki taraf içinde sorun teşkil edecektir.Bu yüzden ya binalar arası ses geçirme oranı az olan malzemeler kullanılmalı ya da altlı üstlü oturan bu iki komşu arasında uzlaşma sağlanmalı.

çayı çaydanlıkta ocakta sıcak tutmak

unicorn
Çay kaynatma usulü çoğu insanlar için benzerlik gösterir.Çaydanlığın altı çayın demlenmesi için gerekli olan suyla doldurulurken çay ise çaydanlığın üst kısmında suyun kaynaması ve çayı kavurması,lezzetini salması için bekletilir.Bu yüzden suyun kaynaması önemlidir.Çay kaynadıkça çay daha çok demini alır ve içicilerine daha çok lezzet sunar.

başkalarının sizin hakkınızdaki düşünceleri

unicorn
Çoğunlukla sessiz duruşumdan ve kendimi ifade etmek istemeyişimden dolayı çoğu insanın hakkımda önyargılı davrandığı kanaatindeyim.Aslında insanın kafasına en çok takılan şey, tanıdığı ve sevdiği insanların onun hakkındaki düşünceleridir.Tanımadığı insanların söylediği sözler o kadar ağır gelmez çoğu insana.O nedenledir ki başkalarının hakkımızda konuştukları sözlerin önemi sadece tanınan insanların değeri kadardır.

erkekleri ilişkiden korkutan şey

unicorn
Artan sorumluluk bilinciyle beraber sorumluluklarında artması ve öncelikle iki kişilik kurulan bu ailenin geçiminin çoğunlukla erkeğin omuzlarında olmasından dolayı olabilir.Ama günümüz şartlarında kadınlar çalışarak aile geçimine katkıda bulunabiliyorken erkeklerin çoğunlukla bunu bir görev edinmesinden olabilir.

gece uyumamak

unicorn
Bunu alışkanlık haline getirmiş insanlar için geçerli bir durumdur.Bazen uyumak istesede uyuyamaz insan sanki geceyi üstüne örten gökyüzü gibi, derdi de üzerine yağdıran bir hüzün vardır.Onu kedere boğan ve acısını boğazına düğümleyen.Sayısızca düşüncelere dalar insan, uykuya dalmayı umarcasına.Ama ne yazık ki daldığı düşünceler onu şafağın söktüğü vakte kadar uyutmayınca geceyi güne katmış olarak uyanır sabaha..

hayal dünyası

unicorn
Kader denen olgudan habersizce kurulan ve gerçek dünyaya uyarlanmaya çalıştırılan düşlerdir.Çoğu insanın olmasını istediği şeyin verdiği mutlulukla kurduğu, gerçek dünyadan ayrıştırılmış hayaller bütünüdür.Toplum içerisinde sürekli hayal kurup olması imkansız olan şeyleri düşleyen kişilere söylenen söz öbeğidir.