confessions

unicorn

Standart Üye - Yazar

  1. toplam giri 279
  2. takipçi 24
  3. puan 5631
  4. kazanç 4,4762 TL

ücret çok düşük

ant78
Bu düşük diye düşünüp yazanlara, yeni bir sözlük sitesi açın.
Her bir cümle 5 TL,her beğeni 1 TL, 5 üye kazandırana 10 TL gibi ödemenize gerek yok site uçar zaten. Ya bu ülke yeni çiftlikbank komedisiyle dolandırıldı. Neyin peşindesin. Oturduğunuz yerden nasıl bir kazanç beklentiniz var.

yasak ilişki

1omurlkmisafir
Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla toplumumuzda giderek artıyor. İnsanlar önce internetten aldatmaya başlayıp daha sonra reelde bu yasak ilişkiyi devam ettiriyorlar.
Aile kurumu git gide zayıflıyor maalesef. Özellikle TV dizilerinde de yasak ilişki çok normal bir şeymiş gibi gösteriliyor. Her yerde karşımıza çıktığı için insanlar da buna heves ediyorlar.

gece uyumamak

chefgnc
Gece uyumamak mı çok iyi bilirim? Sayısını bilmem ama fazlalığını bilirim, sebebini bilmem nedenini bilirim. Hani derler ya gece uyumayanın ya kafası güzeldir ya da acısı fazladır. Benimkisi acısı fazla olanlardan. Gözümü kapatıyorum geliyor aklıma sanki and içmiş gibi gündüz bişey yok gayet mutluyum ama gece olunca içimde yüreğimde bir sıkıntı sanki boğazımda bir yumruk var ve gözyaşlarım dışında hiç bişey onunla baş edemiyor gibi... Anlam veremiyorum neden gece boyunca ben ağlayarak uyuya kalıyorum? Neden gündüz değil de geceleri aklıma geliyor? Neden herşeyi unutabilmişken onun yaptıklarını unutamıyorum? Ya ben onu unutmuşken neden yaptıkları hala aklımda işte bu yüzden geceler boyu uykusuzum ve bu yüzündendir ki gece uykum yoktur. Herkez der ki mutlusun ama bilmiyorlar ki yüreğim yangın yeri dokunan yanacak dokunmayan donacak...

başkalarının sizin hakkınızdaki düşünceleri

fdd72
Sizi tam anlamıyla tanımayan insanların sizin hakkınızdaki duygu ve düşüncelerinin peşine düşmeyin ve kara kara düşünmeyin hiçbiri sizin gerçekleriniz değildir . Ha dünyanın en mutsuz insanı olmak istiyorum derseniz, başkalarının ne düşündüklerini düşünmeyi saplantı hale getirerek bunu başarabilirsiniz .
Bir ara her şeyi saplantı hale getirmeye çalıştım hiçbir faydasını görmedim bıraktım .Yaptığınız herhangi bir şeyde tüm hayatınızı genelleyen cümleler kuran insanlarla tartışmayın .

asla vazgeçmediğiniz şey

cicikus
Annem sanırım ya. Çünkü her şeyden vazgeçmek çok kolay oldu benim için ölüm benden babamı alınca. O da giderse -ki inşallah önce sıra bendedir- her şeyden vazgeçebilirim. Vazgeçilmezim yok. Hayat bitiyor çünkü, vazgeçmem desem de ne olacakki? Herkes gidiyor zaten.

asla vazgeçmediğiniz şey

okidiy
"Gururum " kötü bir özelik vazgeçmeyi istediğim ama asla vazgeçemediğim tek şey. Kendimi bu şekilde kabul etmeyi denedim olmadı. Değiştirmeyi denedim yine olmadı o yüzden kendimle sürekli kavga içerisindeyim kendimi, kendim kadar yoran birisini henüz görmedim.

aşkın ömrü var mıdır sorunsalı

angell
Aslında 'aşk' dediğimiz nedir ki?
-Sevdiğimiz insanı görünce heyecandan ne yapacağını şaşırmak mı?
Başına Bir şey gelecek diye çok endişelenip üzülmek mi?
Ona karşı olan aşırı sevgiden dolayı yaptığı hataları görmemek midir? Yoksa hep onu kaybetme korkusuyla yaşayıp gitmek mi?.. Elbette daha fazla anlam yükleyebiliriz. Aşkın ömrü bana göre vardır ama bir kişiye duyulan gerçek bir aşk ise ve arada bunu engelleyecek bir şey yoksa aşk Bir süre sonra yerini kalıcı bir sevgiye bırakır aşk biraz da heyecan tatlı telaş hali değil midir?.. ilerledikçe az da olsa heyecan azalır.Ama doğru insana duyulan aşk bitmez ne olursa olsun.

tiktok kullanmıyorum çünkü

angell
Ayy,şu video çekip kendini halden hale sokanlara ceza olsun diye bu uygulamayı kaldırmak gerekir diye düşünüyorum. Yani sadece gençler değil bazen bakıyorum instagramda yaşını başını almış insanlar bile o videolar için saçma sapan hareketler sergiliyorlar.Kendilerine yakıştıklarını düşünüyorlarlarsa hiç yorulmasınlar,ben söyleyeyim bazılarının akıl sağlığından şüphe duyuyorum.

kökü sende uzar yine

fdd72
Çoğunlukla uzatılmış saç veya uzatılmış sakal için herhangi bir kesme düşüncesi oluştuğunda kesme kararı verdikten sonra gidip kesmek, içinde bulunulan evre bu evreden sonra kendini pişman olmuş bir şekilde bulan İnsan için kendisinin üzülmemesi için söylenen söz.

ilgi delisi kişiler

fdd72
bunlar herkesin kendilerinden konuşmasını isterler ve herkesin onları övmesi için inanılmaz çaba sarf ederler çoğunlukla kıskanç olurlar bir başkasının başarısı kıskanırlar hazımsızlıkları hep ön plandadır böyleleri sıkça karşımıza çıkar maalesef

sevilmeyen komşular

angell
sevilmeyen komşular Özellikle de altlı üstlü oturuyorsa çok sorun çıkartırlar bu komşu huysuz biri ise ve çocukları da çok yaramazsa bundan çok çekeceğiniz var demektir. böyle komşularım yani insanı rahatsız edenlerin hemen taşınmalari istenir.

büyüdüğümü hissedemiyorum

shelby
insan her gün yeni bir bilgi öğrenebilir veya bir şeyler yaşar bunla beraber büyüdüğünü hissedebilir ona bir şeyler katmış olur.Biraz da bi yere kendini kapatıp hayatını yaşamaktan ziyade sosyal yaşama atılmak gerekli.

insanı en çok yoran kişiler

cicikus
Beni birçok kişi yoruyor. Varlığı bile yormaya yetiyor yani o derece. O yüzden kişiden kişiye değişir bana göre. Beni en çok yoran kişiler gerçekten vaktinde işte olmayan insanlar. Biz bekliyoruz onun gelmesini, altında araba var gelememişti kırk saat allahım o kadar sinir bir durumduki.. dedim bi daha bu kişiyi çağırmam. beni yorar böyle insanlar. bir de ne kadar anlatırsan anlat seni anlamayan kişiler insanı yorar.

akıldan silinmeyen reklam replikleri

angell
Bazen bazı reklamlar aklımızda o kadar yer edinir ki hiç olmadık zamanlarda O reklamı söylerken kendinizi buluverirsiniz. Özellikle kısa sözlerden oluşan ve biraz da ritimli ise Uzunca bir süre dilinize Dolanır ve gün boyu onu söylersiniz.En çok söylenen de:
"Alarko kombi gerçek kombi gerçek Konfor"

show tv haberleri

fdd72
siyasal anlamda bir şey demiyorum yanlış anlamayın ama gerçekten o kadar komik haberleri var ki dünyada hiç haber mi kalmadı demek zorunda kalıyoruz ah bu ihbar hatları oluştuktan sonra haberlerde neler dönüyor neler :)))
https://www.google.com/search?q=show+tv+komik+haberler&rlz=1C1KMZB_enTR526TR526&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjllqb-_oXnAhX2xcQBHX2XDfQQ_AUoAXoECAwQAw&biw=1280&bih=684#imgrc=XvWlXHBUfLD2TM: şekil a :))

yaşayan robot üretildi

cevo
Kurbağanın kök hücresinden 'yaşayan robot' geliştirildi. Robot, 1 milimetre boyunda.Araştırmanın yürütüldüğü Tufts Üniversitesi ve Vermont Üniversitesi'nden araştırmacılar 'bu yepyeni bir yaşam formu' diyor. Vermont Üniversitesi'nde kendini iyileştirebilen Xenobotlar üzerinde çalışan Joshua Bongard “Bunlar tuhaf canlı makineler. Ne geleneksel robotlara, ne de hayvan türlerine benziyorlar. Bunlar yeni 'yapay maddeler': Yaşayan, programlanabilir organizmalar” dedi.

kadının boyu eşinden daha uzun olması

msln22
Kadınlar kendinden kısa boylu erkekleri pek fazla tercih etmez, çünkü tercih ettikleri zaman etrafta dedikodular,olur eşin senden boyu daha kısadır, ya da bunu nasıl kabul ettin diye pek çok laf söylenir, özellikle en çok akrabalar yargılar, bana göre, boy hiç önemli değil, önemli olan birbirine karşı sevgi ve saygılardır...

nereye koyduysan oradadır

msln22
Bazen Çocuklardan bir şey istediğimiz de "aradım bulamadım" dediğinde "nerededir"bıraktığın yerdedir işte nereye bırakmazsan oradadır istediğimiz şeyi göremezse kendini nasıl görüyorsun bir gün kendini de kaybedeceksin kaybetmez sen şaşarım", annelerinin sözü."

nereye koyduysan oradadır

cicikus
Annem canım ya.. Bütün anneler bence gizliden toplaşıp her sene çocuklarına ne diyeceklerini konuşuyorlar herhalde.. Niye çoğu anne aynı şeyleri söylüyor çok komiğime gidiyor bu durum.:) Bu cümle mesaj içerir. Yani demek istiyorki sen en son nereye koydun onu hatırla, o da oradadır.

vegasözlük yazarlarının unutamadığı anı

angell
Herkesin vardır akılda kalan veya komik bir anısı benim de şöyle :
Köye gitmiştik sanırım yas vardı küçüktük tabi 5-6 yaşlarındaydım.Kuzenlerimle derenin yanına gidip bir kurbağa bulmuştuk ve bir kuzenim de alıp kurbağayı öldürmüştü,ardından beyaz bir bez getirip kefenleyip gömmüştük bu da yetmezmiş gibi üzerine yarım yamalak bildiğimiz fatiha süresini okuyup ağlamaya çalışıyorduk... :) :) Bir kadın da bizi görüp evdekilere sormuştu bunlar ölen kişi için mi ağlıyorlardi derenin orada? Halbuki ne yaptığımızdan bihaber aileler de öyle sanmıştı.

instagramın boş bir uygulama oldugu

yahya
İnstagram gerçekten hiç bir işlevi olmaksızın insanların saatlerini öldürüp vakitlerini nasıl dahada öldürebiliriz adında çalışma yapan bir uygulama insanlar fotoğraflar yüklüyor arkadaşları vs. kişilerde onlara bakıyor insan çıkmak ta istemiyor uygulamadan bence küçük çocukların kesinlikle uzak durması gereken bir patform

duygularına hükmedememek

msln22
Yani bu da kişiye bağlı, mesela sevdiğim bir insan eşim ve çocuklarım onlara karşı duygularımı kontrol edemiyorum, Yani bu benim için bir zayıflık değildir, duygularını hükmeden ve duygularını ortaya çıkarmadan insanlar bana göre daha çok Zayıftır çünkü sonuçta korkak gibi davranır ve duygularını sadece içinde yaşar bu da onları güçsüz olduğunu işaretidir.

üniversiteye yeni başlayanlara tavsiyeniz ne olurdu

cylnb
Korkulacak bir durumu yok. Arkadaş edindikten sonra sizin için daha da anlam kazanıcak bir ortam. Fakat arkadaş seçerken biraz seçici olun ve önemli bir sırrınız varsa kimseye söylemeyin üniversite ortamında dedikodu çok dönüyor.
Ayrıca sürekli yurtta ya da evde pineklemeyin. Günler çok uzunmuş gibi görünsede okul bittikten sonra aslında çok kısa olduğunu anlıyorsunuz ve yapamadığınız şeyler için pişmanlık duyuyorsunuz. Bu yaşlarınızı bir daha yaşayamıycağınızı düşünerek bol bol eğlenin. Sonuçta bunu hakettiniz.
Kızlar için ayrıca tavsiyem sakın direk sevgili bulmayın. Yeni geldiğiniz için birçok çıkma teklifi alıcaksınız. Size çok özel olduğunuzu hissettirenler olucak belkide ama tanımayı bekleyin çünkü bunu size yapanlar diğer kızlarada aynısını yapıyor.

öğretmenden not istemek

angell
Karne zamanına yaklaştıkça öğrenciler Öğretmenlerin peşini bırakmazlar.Hocam 1 puan verseniz geçerim,Takdir'i 1 puanla kaçırıyorum biraz daha puan verseniz olur mu?
Sözlülerimi 100 100 girseniz ancak geçerim... bunlar en popüler olanlarıdır.

çok paran olduğunda alacağın ilk şey

cicikus
Çok param olduğunda kendime adam gibi böyle kaliteli kumaşlardan birkaç parça üst alacağım. Kaşe kaban vs.. Onun dışında arabada falan gözüm yok çünkü hayvan gibi vergisi yok kontrolleri, yok benzin masrafı, yok sigortası böğk! Araba demek huzursuzluk demek.. O yüzden böyle kıyafettir, çizmedir, tatile falan gitmek, bu tür şeyler daha çok..

mağduru oynamak mağdur edebiyatı

msln22
Mağdur oynamaları insanların duygularını ele geçirmeye çalışıyorlar, yani böyle yapmaları pek inandırıcı gelmese de bazen insan Onların yaptığı numaralarına oyunlarına gelebiliyor, Sonuçta insanın içinde bir merhamet duygusu var ve bunlar böyle yaparak o Merhamet duygusunu dışarı çıkartıp yararlanırlar, ama bu konuda oyuna gelmemek için dikkatli olmak gerekir.

şeytani vesveseler kuruntular

fdd72
İnsan odaklandığı şeyin esiridir , şeytanın da istediği de tam olarak budur , odaklandığınız şeyin olabildiğince olumsuzunu türetip üstüne kara kara kuruntularla düşünüp gerçeklerden tamamen sapmış bir şekilde , iyi niyetinizi unutturup istediği şeyi elde etmeye çalışmasıdır .

yazarların meslekleri ile çektiği sıkıntılar

jadezro
Ne kadar çok anlatım yaparsam yapayım, yine de eksik kalacağını biliyorum.
Ben tekstilciyim.
Dikimi tamamlanan ürünlerin, ilik, düğme ve ütülenmesi ile ilgili olan sektördeyim.
Artık eskisi gibi kontrollü ve hakkını vererek dikim yapılmaması başlıca problemimiz.
Bizim deyimimiz ile çekirdekten yetişen eleman bulunmuyor.
Gelen ürünlerin birim fiyatlarının, bizim tabirimizle fasonunun düşük olması bizlerin ikinci büyük problemi.
Gelir - gider tablosunun artık eskisi gibi olmayışı.
Ve daha niceleri.
Umarım yazdıklarım küçük esnaf diye adlandırılan işletmelerin sorunlarını bir nebze de olsa dile getirmeme yardımcı olmuştur.

üç nokta

nrgz
üç noktayı çok fazla kullananlardanım.

bazı yerlerde hatalı kullandığımın farkındayım.
alışkanlığımı bazen fark edip düzeltiyorum bazen
umursamadığım bile olabiliyor. ne yapayım o kadar hata
yapan çok kişi var ki benim üç noktama kimse takmaz diye düşünüyordum.
neyse bu başlığı gördüm. artık kullanmam.
Bakın bu yazımda hiç üç nokta yok.

edit: en sevdiğim üç noktayı kullanmayınca bir eksiklik hissediyorum.

üç noktanın diğer bir kullanım yeri:
*örneklerin devamında üç nokta konulur:
örnek; papatya, nergis, gelincik...

kim o sorusuna ben diye cevap vermek

cicikus
zile basınca kim o diyorlar ya, ben diye cevap veren var. Mesela bunu ben yapıyorum. E akılsız insan, ben ne bileyim sen kimsin? sesinden tanırım gerçi ama kim o denildiğinde cevap olarak isim söylenir. Kargocu, Halı yıkama, Ayşe, Ben fatma gibi..

aileye katkı sağlayan öğrenci

angell
Aileye Katkı sağlamak isteyen veya aileye yük olmamak için kendi harçlığını biriktiren birçok öğrenci vardır.ailesine hissettirmeden ona lazım olan şeyleri kendi harçlığından alır ailesinin bundan haberi olmaz biraz da olsa ailesinin yükünü hafifletmek için bunları yapar.Ben de öğrenci olarak çoğu zaman harçlığımı bir kenara ayırır bir şeye ihtiyacım olduğu zaman kendi paramdan harcarım veya bazı yerlerden kazandığım parayı kartımda biriktirip ihtiyacım olduğu zaman harcar fazla yük olmamaya çalışırım.

çaresizliği anlatan en iyi cümle

5454
Emine bulutun kızının Anne diye bağırması annesinin boğazlarının kesik olduğunu görüp ben ölmek istemiyorum diyen annesine anne ölme diyen ve elinden bişey gelmeden annesinin ölümüne şahit olan kız en büyük çaresizliği yaşattı bunları yaşatanlara idam gelsin unutmayalım unutturmayalım