yemek yapabilmek

nslhnynn
Bence büyük bir yetenektir yemek yapabilmek . Yapabilenleri kesinlikle tebrik etmek gerekir .herkes yapabilir fakat her yemek güzel olmaz
edat
Güzel yemek yapabilmek her yiğidin harcı değildir. Ama yemek yapan kişiler de vardır. Güzel olsun , kötü olsun yinede elinden geleni yaparlar. Yumurta kırabilmek bile güzel şeydir. Hiç kimse küçük görmemeli. Yumurta kırarken master olan kişiler var yani. Tek eliyle yumurta kıranlar , salçalı yapanlar , farklı soslar ekleyenler var da var yani. Ne yaparsanız yapın , severek yapın. Sevgiyle yapılan her şey güzel olur.
fdd72
Yemek herkes yapar ama önemli olan tadını tutturmak özellikle kadınlar iyi yemek yapacak diye bir şey yok erkeklerde öğrenebildiği kadar öğrenmesi gerek ileride işe çok yarıyor
cicikus
Yemek yapabilmek denilince aklınıza illa gelmesin çok süper farklı lezzetler. Böyle işte yok karnı yarık, imambayıldı böyle cafcaflı şeylere gerek yok. Karnınız normal yemekle de doyuyor sonuçta. Bir yumurta kırıyorsanız içine de sucuk atarsınız çevirirsiniz alın size yemek. Sebze yemeklerinin çoğu birbirine benziyor zaten. O kadar kolayki.
angell
Yemek yapmayı sanat olarak düşünürüm ben ve sanatı da Usta kişiler olmadıkça bir tat alamazsınız.aynı malzemeleri iki kişiye verin Bakın bakalım ortaya ne kadar farklı tatlılar çıkarıyorlar bunda el lezzeti ve beceri de önemlidir.
Ben de yemek yapmayı çok severim adeta bir terapi gibi geliyor bazen...
msln22
Yemek yapabilmek için öncelikle yemeği yapmayı öğrenmeleridir bir şekilde bir yerde yapmaya başlarsın ve yemek yapmayı öğrenirsin. sonra güzel yemek de yaparsınız sadece yemek güzel olmasını konusu bir lezzeti vardır. bazı kişilerde el lezzeti olduğu için yemekleri daha güzel gelir. bazı kişilerde de ne kadar güzel yapsa hakkını da verse el lezzeti pek fazla yoktur. yani herkes yemek yapabilir dediğiniz gibi güzel olmayabilirde el lezzeti de aynı değil.
happy
Herkes yemek yapabilir ama lezzetli yemeği herkes yapamaz. Bunun için ayrı bir yetenek ve tecrübe gerekir. Ozelikle de damak tadi tutturmak zor is.
aczican
Bende çekirdekten gelen aşçlık olduğu için çok yemek yapmayı bilirim. Ama kokusu neredeyse doyuruyor. Başlıca yaptığım yemekler
Tavuk paça işkembe mercimek çorbası
Karnı yarık
Musakka
Pilav
Kuru vs taze fasulye
İzmir köfte
Sebze köftesi
Nohut
Kıymalı yumurta
Tavuk vs ciğer sote
Tava köfte
Fırında tavuk