2 milyon kişi şehir değiştirdi

ankaraninneresinden
Zor günlerden geçiyoruz. Alışık olmadığımız bir zorluk bu kez. Bu millet bence yine iyi dayandı. Ama biraz daha dişimizi sıkmamız gerekiyor. Ailemiz için , sevdiklerimiz için ; hallemiz , şehrimiz , ülkemiz için biraz daha dayanmalıyız. Sonra güzel günler göreceğiz inşallah.
msln22
Herkese çok zor bir süreç oldu, insanlar artık Eve tıkılıp kalmaktan sıkıldılar bazıları da akrabaları Köyde olan yasak kalkar kalkmaz köye tatile gittiler. Ben de Karantina sürecinde yasaklar nasıl kalksa Köye gideceğimi söylüyordum. Fakat şu anda gideceğim pek mümkün değil Çünkü çocukların sınavı yaklaşıyor köye gitsek çalışamazlar onun içinde bir ay daha beklemen gerekiyor.
braveheart
doğrudur. bulundukları şehre sadece birkaç gün misafirliğe gelip, daha sonra şehir dışına çıkma yasağı gelince o şehirde hapse atılmış gibi kaldılar. öyle olunca insanlar kendi evlerine gitmek istediler. hatta bugün diyarbakır'a gidecek bir yolcu, otobüs firmasındaki muavini filan öpmüş. adam da 2 gün önce corona testi yaptırmış, sonuçları daha bugün çıkmış. hem de pozitif. yani sonucunu öğrenmeden ne gidersin memleketine. allahtan duruma el konulmuş.