2 yıllık üniversite

fikir61
Mesele bitirmek değil sonuç önemli ortalık mezunlarla dolu bir iş sahibi olduktan sonra sevinmek daha önemli.
arslansevval
2 yıllık üniversiteleri pek tercih etmiyorlar fakat 2 yıllık bir bölüm kazananlar için DGS bir fırsat onlar için aslında . 4 yıllığa tamamlayıp mezun olduktan sonra 4 yıllık diploması almış oluyorlar ki buna rağmen iş bile bulamıyor bir çok kesim. önemli olan insanın istediği bölümü okuması.
mavi kelebek
2 yıllık bölüm okuyan biri olarak kesinlikle tercih etmeyin heryerde yığın oluşmuş durumda kimsenin hayali yok tek derdi para kazanmak olmuş ki haklılar geçim derdi çok zor bu devir insana sadece paranın kıymetli olduğunu söylüyor :(
fati
çok da mutlu olunacak bir şey değil eğer amacın iş bulmaksa. zaten memleket 4 yıllık mezun iş bulamayanlarla dolu. o yüzden o diplomalar hiçbir işe yaramayacak (fazla ümitsiz konuştuysam kusura bakmayın ama bunlar gerçekler. sadece üniversite mezunu işsizlik oranına bakın ya da genç işsizlik oranına bakın bunu anlarsınız. orada verilen sayılar da gerçeğin çok altında )
itsmebeyza
şu zamanda insan istediği mesleği istediği şekilde okumak yerine maddi konular ile mesleğini seçer olmuş. ne diyebiliriz ki haklılar..
sadfurkan
Her ne kadar okusanda eğer bölümün güzel değilse bence boş artı bu dönemde okuyanlar iyice boş nerdeyse full online en fazla ne öğrenebilirsin ki Adamlar hemşire olcak bilgisayardan simülatör yapmışlar fareye sağ tık yapınca iğne takıyo sol tık yapınca kola iğne vuruyo ve bunu fare ile öğreniyolar😂😂 mükemmel olay yaa şaka gibi ...