moderatör alım duyurusu

yeni gelenlerin mutlaka okuması gereken bilgiler

iyi evlat yetiştirmek

gunesyagmur
(bkz:Sevgiyle Harmanlamak Gerek Evlatlarımızı)
[abkz]Iki evladim var.. Annemi simdi anliyorum.. Ne derse hakliymis... Iyi evlat meşakatli bir is. Her aklıma geldiginde hayirli olsun diye dua ediyorum. Allah tum isteyenlere hayirli evlat nasip etsin. Iyi evlat guzel davranisli anne baba ile buyurse ornek aldigi anne babasina ceker bence. Onlari nelerle karsi karsiya getirdgimiz cok onemli. Cocuk ne gorurse onu taklit eder... /abkz]

bebeklerin ağlama nedenleri

msln22
Bebekten bebeğe değişir.bazı bebekler sadece karnı acıktığın da veya altını kirlettiğin de hasta olduğunda ateşi yükseldiğinde gaz sıkışmasın da aşı olduğunda diş çıkarmaktan dolayı ağlıyorlar.
Bazı bebeklerde hiçbir şey ortada yokken/ durmadan ağlıyorlar. Bu genel olarak her bebekte bulunan rahatsızlıklardır fakat bazı bebekler hiç durmadan ağlıyorlar bir yaşına kadar da ağlamaları böyle devam ediyor 1 yaştan sonra yavaş yavaş düzeliyor.

#susamam

atyaka99
Ülkenin tüm sorunlarına değinen bir parça ama bu sorunların oluşmasında kendisinde hak görerek rol alanların anlayacağı bir şey değil ama biz toplum olarak tepkisisiz.

sigarayı birakmanin yollari

atyaka99
Sigara içmeye başlayınca beyinde nikotin reseptörleri açılıyor. Bir şeye alıştığımız zaman beyin bunlara birer reseptör açıyor ve bunlar kapanmıyor. aslında fiziksel olarak ve psikolojik olarak mümkün değil bilimsel olarak. Tabi bırakanları bu konu dışında tutuyorum burada söylemek istediğim bıraksanız da özlüyorsunuz. Ama kendinize hakim oluyorsunuz. Son çıkan sigara bırakma ilaçları bu reseptörleri kapatıyor bu şekilde istek de azalıyor.

nostaji

atyaka99
Aynen çocukluğumuzda farkedemediğimiz bir çok olay bize anlatılıyor bu dizilerle. O zaman farkına varıyoruz. Ama muazzez ersoy keyfi bitmez.