aile rızası olmadan yapılan evlilik

korucugamze
Bazen ailelerimiz kendi istedikleri kişiyle evlendirmek isterler . sen birini seviyomuşşun , ona deli gibi aşıkmışşın hiç umurlarında olmaz. bu durumda olan kişiler ise kaçmaya yeltenirler . en yakın olan zamanda bir olayı söyleyeyim . arkadaşım birini seviyordu ve ailesi bu ilişkiye izin vermiyordu . kızı başkasıyla evlendirceklerdi ,kızda evlenmemek için sevdiğine kaçtı . ve şuan kız ailesiylede barıştı . mutlular . başta kızı verselerde hem kendi başlarını hemde kızının başını eğmeselerdi keşşe ... kimsenin sonu kaçmak olmasın . herkes babasının evinden telli duvaklı çıksın .
arslansevval
ailesinin rızasıyla benim de bir arkadaşım evlilik yapıp kaçtı sevdiğine şuan mutlular ama kızla babası kaç yıl oldu hala konuşmuyor yani demem o ki ne yapıp edip ailenin rızasını bir şekilde alıp telli duvaklı gitmek en doğrusu.
asdqwqas
evlilik 2 kişiyle olmuyor. evlenince ailelerlede evleniyorsunuz. aileniz onaylamıyorsa o evlilik size mutluluktan çok mutsuzluk verir.
cocostar
Hayır gelmez aile rızasını almak gerek ellerini öpmek gerek gönüllerini almak gerek hayır dualarını almak gerek ana baba duası çok önemlidir koca hep bulunur ama aile zor bulunur
hnfkrsz
buna maalesef töre diyolar ve bu töre olayı çok saçma bu iki insan birbirini sevmişmi hiç sormadan kıy nikahı yallah olmaz işte o iki insanın birbirini sevmesi lazım tşk :d