ailenin zorla evlendirmesi

yapiyoruzbiseyler
Çok kötü bir durum gerçekten böyle olan küçük yaşlarda evlenen birçok kız var insanı istemediği biri ile bir hayat yaşamaya zorlamamak lazım
man
Genelde bunu arada bir çıkar gözeten aileler yapıyor.Bu devirde oek bu zihniyette aileler yok desekde,hala yaoanlar var aslında.Zaten boşanmaların birtakım yüzdelik kısmıda bu yüzden oluyor aslında.İnsankarın istemsizce evlenmelrrinden dolayı.Gelişmiş ülkelrrde insanlar aylarca birbirrlerini tanımaya çalılıyorlar.Ondan sonra evleniyorlar.Tamam,belki bu bizim kültürümüze uygun olmayabilir.Ama en azından kimseyi istemediği biriyle evlebdşrneyelim.Bu zihniyete dur diyelim
angell
Yıl olmuş 2021 demek istemiyorum çünkü hâlâ aynı zihniyet mevcutsa sorumlusu yıllar değil insanların düşünce yapısıdır. Hayatının %60-70'ini biriyle geçirecek ve bunu ailesi belirliyor, hiç tanımadığı bilmediği biriyle bir ömür geçirmeye zorlanıyor. Katlanılması çok zor bir olay olsa gerek, mutsuz evliliklerin altında yatan sebeplerden bir tanesi da bu işte.
asdqwqas
mutsuz sevgisiz bir evlilik insana ızdıraptan başka bir şey vermez. geri kafalı mısınız zorla evlendirmek nedir
ambrossia
birlikte hayatinin buyuk cogunlugunu gecirecegin insani baskasinin belirlemesi cok sinir bozucu bir durum olsa gerek.. umarim kadin erkek demeden bu duruma dusen insanlarin sayisi azalarak biter.
korucugamze
Hayatta zorla bir evlilik yapmak istemem. Büyük konuşmamak lazım . Allah beni sevdiğime kavuştursun. Bizi hiç ayırmasın inşallah .