alkol ve zararları

cicikus
Kişinin kendinedir. Ama kendine olduğu kadar dışarıdaysa zararı başkalarına da verecektir. Karısı varsa eve gittiğinde onu da döver hatta kadın cinayetlerinin nedenlerinden biri de bu. Hem karaciğerinize zarar verir bir yandan da cildinizin erken yaşlanmasına sebep olur.
4lb4tr0s
Alkolün en büyük zararı, merkezî sinir sistemi ve beyne verir. Beynin yüzde 17 oranında küçülmesine yol açabilir.
Geçici bir bellek kaybına yol açabilir. Aşırı alkol kullanan bir kişi alkolü bıraksa bile bir süre daha bellek kaybı yaşayabilir. Alkolü bıraktıktan sonra eski belleğine kavuşabilir.
Kalp damarlarını genişletir. Kalbin çalışma hızını ve tansiyonu yükseltir. Damar sertliğine ve kireçlenmesine yol açar. Az miktarda da olsa alkol kullanımı kalp hastalığı olasılığını artırır.
Kan dolaşım düzenini bozarak, felç ve ani ölümlere yol açabilir.
Geçici olarak kan basıncını düşürebilir; sürekli kullanıldığında kan basıncını yükseltir.
baturalp
alkolü yalnız kullanacaksın çalan bi müziğin eşliğinde , bazen geçmişe dalacaksın kadehi yudumlarken, bazen de ( yaz yazabildiğini )
liarman80
Alkol aslında strest attıyıor ama az içmek koşulu ile.Şişe şişe değilde azar azar içmek en mantıklısı.Tabi yinede zararlı ama o kadar da değil.Duyduklarıma göre beyindeki hacmi küçültüyor.
atyaka99
Alkol genel olarak bir iki kadehten fazla içildiği taktirde kalpte artimi yarattığı ve buna bağlı olarak tansiyonu yükselttiği biliniyor. Ayrıca kolesterol ve damar genişlemesine sebep olur. Bunun yanında ara sıra bir kadeh alkolün kalp krizini önlemede, İyi kolesterolü arttırmada, kanı sulandırılmasında faydalı olduğuna dairde bulgular mevcut.

Alkolün kalp sağlığı dışında etkilediği en önemli organlar ise karaciğer ve beyindir. Beyin hücrelerinin ölümüne ve karaciğer fonksiyonlarının bozulmasına ve nihayetinde siroza sebep oluyor. Bunların dışında alkolün neden olduğu diğer rahatsızlıklarlar.

İktidarsızlık, adet düzensizliği,
Mide kanamaları ve ülser,
Bağımlılık sorunları,
Kalp damar rahatsızlıkları,
Görme sorunlarıdır.