ankara ve istanbul'da ücretsiz maske dağıtımı

1990
Güzel bir uygulama pek de denmez çünkü insanların maskeden ziyade yiyeceğe ihtiyacı var onu da geç insanlara makarna ekmek su dağıtsalar bu daha iyi olacağını düşünüyorum
1omurlkmisafir
Olması gerekendir. Maalesef ki maskeye herkes ulaşamıyor. Devlet bir şekilde insanlara maske temin etmeli. Ama bir maskeyi iki üç gün kullanmak yanlış olacağını için ilerleyen günlerde maske kıtlığı olacağı kesin.
cicikus
e bu çok güzel bir şey. Madem herkes takmak zorunda artık o zaman her ile bunları yapmaları gerekiyor. Keşke aynısını bursaya da yapsalar. Ben bir iki saate eczaneye gidip alıcam. Ama yoksa da artık polis çevirirse yapcak bir şey yok. suç benim değil stokları fazla tutucaklar.
rsmkdr
Sadece ankara ve istabula değil her yere yapılması lazım.tabi oralar öncelikli çünkü orda nüfus daha fazla ayrıca vaka sayısı da orda daha fazla.Yine de çok güzel bu tür kampanyaları destekliyorum ve devamını da istiyorum.Ayrıca yemek içecek evdeki temel ihtiyaçları da karşılansa insanların çok daha faydalı ve sağlıklı olduğunu düşünüyorum.Çünkü maskeyi alan dışarı çıkabilirim mantığıyla hareket edebilir.Bu da daha kötü sıkıntılara yol açabilir.Ama yinede teşekkür ediyorum.
atyaka99
Yerel yönetimler devletin en fazla nüfus yoğunluğu olan yerlerinde kendilerine yetecek gibi. Devlet ise maskeyi parayla satacak. Bence bunca sıkmalarına rağmen bu iki belediye başkanını tutuyorum. tebrik ediyorum. özellikle Mansur yavaş. 7 ayda 377 milyon fazla verdik dedi. Bunu halkımıza dağıtacağız dedi. Demek ki istenince oluyormuş. Sisremde sıkıntı yok sıkıntı insanımızda
forlucifer
Ankara ve İstanbul'daki eczanelerde ücretsiz maske dağılımı başladı. İstanbul'daki dağıtımdan ilk gün sadece 57-65 yaş arası vatandaşlar faydalandı. Vatandaşlar ücretsiz maskelerini T.C. kimlik numaraları ve telefon numaralarını eczacıya vererek, telefonlarına gelen kod ile maskelerini temin edebilecek.