aşırı düşünmeden kurtulmak için

arslansevval
aşırı düşünme bağımlılığında kurtulmak için bilinçaltına söz geçirmemiz gerekli mesela bilinçaltına programlı düşünmeyi öğretmeliyiz ki bir zaman belirlesin beynimiz ve sadece o zaman diliminde düşünsün beynimiz. mesela bakkallar saat 9 da açılıyor değil im 9 dan önce bakkala bir şey almaya giden var mı yok o zaman biz de açık olduğu saatlerde gideriz değil mi işte bu şekilde bilinç altımızı kontrol etmeliyiz. beynimiz belirsizlikleri kabul etmez bu yüzden beynimiz için biz bir şeyleri sınırlandırabiliriz.
korucugamze
lütfen ya bir yolu varsa banada söyleyin . düşünmemek için şarkı dinliyerek kendimi rahatlatmaya çalışıyorum ama bu en fazla 1 saat felan sürüyor .
meaculpaksk
Düşünmekten kurtulmaya çalışmak aksine daha çok sık boğaz eder sizi. Mesela pembe fil düşünme dediğim halde beyin sürekli pembe fili hayal etmeye çalışır. Sadece düşüncelerinizin farkında olun. Onlardan kurtulmaya çalışmak yerine farkedin düşündüğünüzü. Ve an'ı yaşamaya devam edin. o an ne yapıyorsanız ona odaklanın. O yaramaz,geveze zihniniz er ya da geç size adapte oılacaktır. Başka yolu yok.