aşkın ömrü var mıdır sorunsalı

bal10cuk
Bence aşk , sevginin yoğun hali olduğu için ömrü de olabilir diye düşünüyorum.Sevgi daha güvenilir gelmektedir bana.
msln22
aşk sevginin yoğunluğudur. insanın kalbindeki Sevgi diğer adı da aşktır, aşkın ömrü inanmayan vardır fakat aşkı bitiren de aşkı canlandıran da insanın ta kendisidir. bana sorarlarsa Aşkın bir ömrü var mıdır? Deseler evet derim aşkın ömrü vardır. Neden olmasın. Yıllar geçmiş de aşkımdan bir parça bile kaybetmedim. Şimdi de diyorum Aşk İnsan İsterse bir ömür boyu sürer.
kko34
Bence bu size bağlı eğer çok seviyorsaniz ve saçma sapan hareketler yapmazsaniz ömrü bitmez. Ama eğer sevmiyorsaniz yada severim diyip evlendiyseniz fazla bi vaktiniz olmaz hemen ayrılırsınız
lupe
zaman dilimleri biçmek ne kadar doğrudur ama, canlı tutulmaya çalışılmayan aşka süre biçmek de hiç akıllıca değil. arada aşk olmadığını düşündüğü zaman gidebilmeli insan. çünkü gerçekten aşk yaşamış olan kişi gururludur ve çekip gitmesini de bilir. onun dışında saplantıyı ve hastalığı aşk sanan çok kişi vardır.
yafes21
zamanın akışının durduğu anlar vardır işte o anlar sevğin kişi eşya veya hayvanla geçirdiğin dakikalardır. işte o dakikaların adı AŞK tır . bittiği anlarda aşkta biter .
skaslirale
Aşkın ömrü Yoktur tabi kişiden kişiye değişir masala Ban a göre aşkla siir cenap şahabettinin senin için şiiridir.

Sesin işler gibi bir şûh kanat gamlarıma
Seni dinlerken olur kalbim uçan kuşlara eş
Gün batarken sanırım gölgeni bir başka güneş
Sarışınlık getirir gözlerin akşamlarım

Doğuyor ömrüme bir yirmi sekiz yaş güneşi
Bir kuş okşar gibi sen saçlarımı okşarken
Koklarım ellerini gülleri koklar gibi ben
Avucundan alırım kış günü bir yaz ateşi

Gönlüme avdet eder her unutulmuş nisan
Ne zaman gençliğini yolda hırâman görsem
Eskiden pembe dudaklarda dağılmış bûsem
Toplanır leblerime bir gece dalgın dursan

Seni zambak gibi gördükçe açık pencerede
Gül açar bahtımın evvelki hazanlık korusu
Genç eder ufkumu hülyâlarımın genç kokusu
Sorarım ak saçımın örttüğü yıllar nerede

Çehremi varsın o solgun seneler soldursun
Yeni yıldız gibi doğdukça güzel her akşam
Gençliğin böyle benimken kocamam hiç kocamam
Ruhum, ölsem bile ben, sen yaşayan ruhumsun
pigment
Aşk biyolojik bir olgudur aşık oldugun kişiye her istedigin de ulaşa bilecegin bir konuma geldiginizde aşkınız ilk gün ki gibi kalmadıgını göreceksiniz. Ha şimdi bazı romantik arkadaşlar olur mu öyle şey 70 yaşına girmiş kişilerin hala el ele yürüyor aşk ile bakıyorlar birbirlerine gibi savunma yapabilir. Ama onların ki aşk değil yılların vermiş olduğu minnet, saygı , yılların getirdiği yorgunluğu beraber gögüslemenin verdiği yol arkaslıgıdır. Saygılar..
nslhnynn
Aşkın ömrü vardır demek yerine bence aşk bir süre sonra yerini daha farklı bir bana bırakıyor. Yani artık o kişiyi sürekli evinde gördüğün için deli gibi kalbin çarpmalarının da sürekli heyecanlanmayı bırakırsınız. Bunun yerine daha çok sevgi ve alışkanlık gelir . Bu bağlamda da kesinlikle daha özel ve daha sağlamdır
berol
Ne amansız bir kalp çarpıntısı ama Uzmanlara göre bakacak olursak, aşkın ömrü hem hormon ölçümleri hem de beyin görüntülerine göre 2.5 yıl... Aşık olmamız ise sadece 1.5 saniye sürüyor ve 12 merkezin aynı anda çalışmasını sağlıyormuş. Ne kadar doğru bilmiyorum!!
ferdicigenclik
aşkın ömrü vardır. herşeyin bir sınırı ve ömrü vardır. aşk bir gerçektir ama sonsuza dek sürecek bir aşk yoktur. çünkü insan bazı dönemlerde kendinden bile nefret edebilen bir varlıkken bir başkasından neden nefret etmesin? aşk güzeldir ama mantık daha güzeldir en azından günümüzde böyle düşünmek sizi üzmez.
okyanus
Aşk sevginin ergenlik halidir ve olgunluk hâline geldiğinde tarifi olmayan bir duygu konumuna gelir. "Aşk bitti" derler ama aslında sevgi başka bir boyut ve anlam kazanır..
cmelezoglu
Aşkın saplantılı bir durumdur Devamlı ve sonsuz bir aşk yoktur. Sırılsıklam aşk döneminin, kan kimyası ve psikolojik testler olarak 8 ile 16-18 ay arasında olduğunu göstermiş
keyfkahyasi
Bence aşk kısa bir şeydir. Tabi bu kişiden kişiye değişir. Ama bana göre kalıcı olan şey sevgi ve saygıdır.

Yoksa çok aşığım deyip 2 aya aldatan da dolu o aşık olduğunu döven de öldüren de. Seven ise bunları yapmaz. Çünkü aşk bir anlık hevestir sevgiyse sürekli.

Ailemizi bir ömür severiz değil mi? E bakın ebedi olabiliyor demek ki sevgi.
msln22
Aşkın ömrü kime göre kısa Ama kime göre de uzundur. sadece bunu uzun ömürlü olmak için her ilişkide herkes saygıdan yana olsa bile kendi tecrübemle söyleyeyim. Aşkın uzun ömürlü olması için iki insanında vicdanlı ve merhametli olmasıdır. Eğer bir ilişkide Vicdan ve merhamet varsa onunla birlikte hem saygı Sevgi hem aşk gelir buda ömür boyu sürer.
unicorn
Herşeyin bir sonu olduğu gibi aşkında bir sonu vardır elbet.İnsanlar yaşadığı duygunun aşk olduğu bilincine vardığı gibi biten sevginin de aşkın sonu olduğunun farkındadırlar.Ama bunun farkında olmayarak sadece artık anlaşamıyoruz düşüncesiyle mahkeme kapısında alırlar soluklarını.Bilmedikleri şey ise aşkın sonu vardır evet ama bir ömür boyu sevdiğin kişiye anlayış göstererek ona hoşlanmadığı şeylerden vazgeçmesi gerektiği gerçeğini tatlı dille söylemenin de bir o kadar kolay olduğunu.İnsanlar sadece aşık oldukları için bir arada olmamalılar, birbirlerine anlayış göstererek bu fani dünyada yaşayacakları sıkıntılara da birlikte göğüs germeliler.
angell
Aslında 'aşk' dediğimiz nedir ki?
-Sevdiğimiz insanı görünce heyecandan ne yapacağını şaşırmak mı?
Başına Bir şey gelecek diye çok endişelenip üzülmek mi?
Ona karşı olan aşırı sevgiden dolayı yaptığı hataları görmemek midir? Yoksa hep onu kaybetme korkusuyla yaşayıp gitmek mi?.. Elbette daha fazla anlam yükleyebiliriz. Aşkın ömrü bana göre vardır ama bir kişiye duyulan gerçek bir aşk ise ve arada bunu engelleyecek bir şey yoksa aşk Bir süre sonra yerini kalıcı bir sevgiye bırakır aşk biraz da heyecan tatlı telaş hali değil midir?.. ilerledikçe az da olsa heyecan azalır.Ama doğru insana duyulan aşk bitmez ne olursa olsun.
cicikus
Aşkın ömrü nedirki? Aşka ömür kavramını yakıştırmıyorum. Kişisel bir görüş. Birini seviyorsan onu hep seversin, arada yaşanan tatsızlıklar tartışmalar seni ondan soğutmazki ona aşıksan? Sonsuza kadar sürer. Sonsuzluk da bir kavram ama sonu belli değil..Aşka süre biçilmez. Sen onu seversin aşkla bakarsın ama nereden bileceksin yarın öbür gün belki bitecek bu hislerin? Ona göre belki öyle. Ama bana göre böyle değil. Benim gibi hissedenler için bu durum böyle değil. Ancak arada bir tür ihanet varsa o zaman aşk maşk kavramı ortadan kalkar. Yani kimine göre vardır kimine göre yoktur. Kimisi diyor mesela 2 seneden sonra aşk biter. Yahu benim 2 buçuk senelik ilişkim oldu, birçok şeyi görmezden geldim ama bir gün kalkıp da aşkım bitti demedim, diyemedim, çünkü hep o ilk günkü gibi hissettim. Sevgim daha ağır bastığı için her şeyi gözümü kapadım. İhanete kadar. Arkadaşlığın da ömrü yoktur mesela. Ta ki, ihanete kadar.
ant78
bence bir ömrü vardır. Ne kadardır Ne bileyim ben. Ya da şu kadardır demek de saçma. Ama illa ki bir yerlerde biter.Hiç bir şey sonsuza kadar sürmez. Aşka inanır mısın da ayrı bir saçma sualdir. Üniversitede bir hocamız şöyle demişti. Bir ortamda kendinizi dinletmek istiyorsanız muhakkak 3S kuralını kullanın. SEVDA,SPOR SİYASET.
Aşk geçen bir sual,aşk geçen sosyal medyadaki hashtag ,aşk geçen burda açılan başlıklar her daim en fazla yorumu alır NOKTA