balık yemek

evo
Balık yemenin bir çok faydası var,aşağıdaki gibi bir kısmını görebilirsiniz ;
Bağışıklık sistemini korur
Omega3 içerir
Zeka gelişimine fayda sağlar
Kalp sağlığını korur
Kemikleri güçlendirir
Hücreleri onarır
aradai
giderek artan okyanus kirliği yüzünden artık balık yiyemez durumu geleceğiz bunun sebebi ise plastiklerin girdap diye bilinen akıntı sistemine girerek orada sıkışması ve parçalanarak mikroplastikle dönüşmesi ve deniz canlılarının bunu yiyip sindirebilmesi.
unidekzlarteklifediyormus
Balık yemek proteindir. Uzmanların bazıları haftada bir kerede olsa yiyin derken bazıları yemeyin diyorlar. İnsanlar bunlar yüzünden ne yiyeceklerini şaşırdı. Bunlara inanacak olsak aç kalacaz herhalde. Bol bol balık tüketilmesi taraftarıyım.
cicikus
Beyin için özellikle çok faydalı olduğunu söylerler. İçindeki fosfor herkese gerekiyor. Bir de omega 3 de içeriyor. Diyorlarki haftada 2-3 kere balık yiyin. Ama nerde, her şeyde olduğu gibi buna da zam gelmekte ve yine zam gelecektir.
angell
Fosfor kaynağıdır ve en fazla bulunduğu besin türü de balıktır.Bu yüzden sağlık açısından haftada bir kez mutlaka balık yenilmeli.Balık yerken de bazı hususlara dikkat etmek gerekebilir.örneğin;peynir ile birlikte yemek zEhirlenmeye yol açabilir.
fikir61
Balık yemek güzel bir şey fakat ailece veya arkadaşlar arasında olsa daha yoksa kendi başına kimse yokken tadı olmuyor. Birde doğadan olan yerinde olmalı.