baş ağrısı

vahit741
baş ağrısına iyi gelen şeyleri yazar mısınız felaket şekilde başım ağırıyor uyudum ama yine de fayda etmedi. Neden olur ve nasıl geçer?
ebyu
Suyu az tükettiysenizde baş ağrısı yapar, hele ki bu sıcak günlerde. Bi kahve içmenizi öneririm içerisindeki cafein çoğu zaman baş ağrısına iyi geliyor. Geçmiş olsun.
ghost
Az yemek yendiyse, güneş altında fazla kalındıysa, aşırı koku olan oda da kaldıysanız baş ağrısı yapar. Baş ağrısına hap kullanabiliyorsanız öneririm veya başınızı ovdurabilirsiniz.
1omurlkmisafir
Basite alınacak bir ağrı değildir. Eğer hep aynı bölgede ve sürekli bir baş ağrısı varsa nöroloji bölümüne görünmek iyi olabilir.
Erken teşhis ile çok ciddi hastalıkların önüne geçebilirsiniz.
beas
Keşke sadece baş ağrısı ile kalsa. Baş ağrısı gözlere de etki yapıyor. Gözlerim de ağrıyor ama ben hala telefona bakıyorum.
keyfkahyasi
An itibariyle fazla çalışmaktan kafamda hissettiğim şey. Beyindeki ağrı hissedilir, baş çatlar. İlaç alınarak da yatıştırılabilir, dinlenerek de. Bazen dinlenmek etki etmez tabi.
atyaka99
Ağrı kesiciler midede eriyip kana karıştıktan sonra vücudun her yerine ulaşır. Ağrı olan bölgeye de ulaştıklarında buradaki ağrıyı giderir. Vücudumuzdaki hücreler yaralandığı zaman prostaglandin isimli bir kimyasal salgılarlar ve bu ağrı sinyali olarak sinirler vasıtasıyla beyne iletilir. Ağrı kesici alındığında bu kimyasal etkisizleştirilerek bu bölgede oluşan ağrı gidrilir.
cicikus
Baş ağrısı başta oluşan ağrıdır. Uykusuzluk, sinir stres gerginlik her şey baş ağrısı yapabilir. Vücudunuz size bir tür sinyal veriyor olabilir. Eğer çok önemli bir işiniz yoksa mümkünse uyuyun. Uyku her şeyin ilacı. Ama önemli bir toplantınız bir işiniz var ise o zaman o an için bi ağrı kesici alın. Ama eğer gerçekten bu saydıklarımdan birini yaşadıysanız gün içerisinde o zaman eve döndükten sonra mutlaka uyumaya dinlenmeye çalışın. Baktınız çok şiddetli çok ağrılı her gün bu böyle devam ediyor o zaman bir doktora gitmelisiniz. İşin altında yatan başka şeyler olabilir.
angell
Kişiyi hem bedenen hem ruhen en çok yoran ağrıdır diyebilirim. Bazen dayanılmaz bir hal alıyor, ben okula gittiğim zamanlar her gün yaşıyordum ve artık bıkmıştım. Çok şükür uzun zamandır ağrım yoktu ama bugün yine saplandı ağrı, çok fena.
Bence uykusuzluk ve biraz da radyasyondan yani telefon ve bilgisayar ekranına bakmaktan da kaynaklanıyor.
aczican
Bende de sinüzüt var. Yıldan yıla ağrır bahar aylarında felan. Dolerex adlı bir ilaç iyi geliyor. Bi tutarsa sinüzit özellikle göze çok ağrı veriyor
fikir61
Baş, ağrısına maşaj yapmak, uyumak, banyo yapmak faydalı olabilir. Havalandırma yapmak, sakinleştirici çaylar içmek hahve gibi.