başka bir şehirde sıfırdan başlamak

braveheart
hayat öyle acımasız ki… yaşadığın olaylar, ekonomik durum gibi sebepler insanları buna itmekte. Yaşadığın şehri olduğu gibi bırakıp, yeni bir şehirde yeni bir hayat kurma çabası. Bir o kadar da zordur. Yalnızsındır.
1990
Başka şehirde sıfırdan başlamak için ezilmeyi, hakkının yenmesini sabırlı olmayı öğrenmek lazım kolay olmuyor maalesef
fati
çok da abartılacak bir şey değildir. başka bir ülke olsa tamam bir nebze ama başka şehir. çok da şeyapmamak lazım aynı dil aynı kültür sonuçta.
phoenix
Bunu bir kere deneyim dedim 3,5 sene dayanabildim bence büyük başarı sonra ailevi sebeplerden tekrar baba evine döndüm yeniden sıfırdan başlama hayallerim vardı ki corona engeline takıldım
cicikus
İnsan kaçamaz. ha kaçar kaçmak isterse tabiki. Ama geçmiş sizin bir parçanız. mazi unutulmuyor kolay kolay. hele çok zor şeyler yaşamışsanız. başka şehire yerleşince ne olacak? geceleri uyumadan önce aklınıza gelmeyecek, sessiz bir ortamda aklınıza düşmeyecek ya da bir müzik anıları canlandırmayacak öyle mi? güldüm.
nslhnynn
Bu aralar benim de planlarının içerisinde olan bir şey . Ama insan biraz tedirgin oluyor açıkçası bu durumda
ultret
Başka bir şehirde yeni bir hayat sanırım herkesin hayallerine bir kez de olsa girmiştir. Düşüncesi bile heyecanlı geliyor. Ama en zoru da bunu yaptıktan sonra geride kalanlara karşı duyulan özlem sanırım.
msln22
Insan yaşadığı yere alışmış Başka Bir Şehirde normal olarak Yaşamak bu kadar zorken bir de sıfırdan başlamak daha çok zor oluyor. etraf yabancı kimseyi tanımıyorsun toplumun içinde hep yalnızsın. hayat şartlarından dolayı böyle durumlarda kalan vardır.Allah yardımcıları olsun.
asdqwqas
Gözlemlediğim kadarıyla at gibi giden it gibi dönüyor. Başka şehire bin bir umutla gidenler parasızlık , iş bulamama , düzen oturtamama, dertlerinden arınamama gibi sebeplerle vın turizm geri dönüp hayatlarına devam etmeye çalışıyorlar.