başkasının derdiyle dertlenmek

birtugba
İnsana özgü duygulardan biridir. İnsanı duygularını kaybetmediysen, duyarlılığını korumuş, bu leş insanların içinde kendini korumayı başarabildiysen mümkün olan durumdur.
Bazen instagram da postlar görüyorum. Entry postları. Bazen bir veda, bazen kayıp, bazen unutulmayan bir anı... postun altinda yuzlerce benzer yorum. Herkesin benzer acıları, dertleri var. Birbirimizi tanımamıza gerek yok ki... Hâlâ insansak; hissedebiliriz, anlayabiliriz karşımızdakini.
mavi kelebek
Hobi olarak yaptığım ama en çok kendime zarar verdiğim tek şey dinlerim herkesin derdini ama kimse senin derdin varmı diye sormaz ama akıllandım artık dert anlaşmalarına fırsat vermeden konu değiştiriyorum valla kimsenin derdi bitmiyor😎😎😎😎😎
fikir61
Bizler bir duvarın tuğlalarıyız.Eğer birimiz kırılırsak evi koruyabilir miyiz? Hayır. O zaman kenetlenmek lazım.
ayl
Bu olayı eskiden gerçekten yapıyordum ama artık kimsenin dertleri ile dertlenmiyorum. Ne zaman birine değer versem gerçekten dertlerini derdim yapsam bir taş gibi sırtımda taşısam hep o kişilerden darbe yedim. Artık bir insanla ne kadar ilgilenmem gerekiyorsa o kadar ilgileniyorum.
sadfurkan
Bi kere öyle bi şey oldu o da ortamdan biri bi başladı anlatmaya derdini harbi adamla dertlendim bende anlatırken çok garip bi duyguydu onu dinlediktan sonra dedim ki vay be gardaş bizimki de dertmiymiş be dedim
mell
Bence insan bu kadar kendini derde sokmamalı. Tamam dinlersin tavsiyeni verirsin ama o kadar yeter. Kendi derdi insana yetiyor zaten. Başkasının derdi ile dertlenen insanların çok naif kişilikte olduklarını düşünüyorum. Bu yüzden en çok onlar üzülürler. Hiç kimse babanızın oğlu değil. Kendinize odaklanın.