battaniye ve yorganı üst üste örtmek

jackson
Bu soğuk kış günlerinde yaptığımız eylemdir. Özellikle geceleri havalar inanılmaz soğuk olduğundan kendimizi ne kadar sıcak tutarsak o kadar iyi.
maryy
Başka türlü ısınamayız zaten bu soğuk kış günlerinde. Benim üzerimde hem yün yorgan hem de battaniye oluyor. Ancak ısınabiliyorum. Yoksa doğalgazın ısıtma anlamında pek faydası olmuyor.
msln22
Kış ayları soğuk olduğu zaman yorgan ve battaniye üst üste örtmek,insanı sıcak tutar. çünkü başka türlü insan ısınmıyor bu sene öyle bir soğuk ki battaniye ile yorgan bile bazen yetersiz kalıyor.
asdqwqas
kış aylarında sadece yorgan yada sadece battaniye yetmiyor. alta battaniye üste yorgan serip sahuna gibi sıcak sıcak yatmak candır
serbestyazar
odanızda klima, kalorifer vs. herhangi bir ısıtıcı yoksa soğuk kış günlerinde donmamak için yapmak mecburiyetinde olunan şey.
cocostar
bu soğuk günlerde iki yorgan altına girsen olmaz, tek yorganla kalsan üşüyebiliyorsun. o yüzden battaniye atılarak bu oruna bir çözüm bulunur.
rofnak
Sobalı ev olunca mecbur yapılacak şeylerden birisi. Şu anda bu entryi yazarken bir yorgan ve battaniyenin altından yazıyorum. Buradan tüm doğalgazlı ve kaloriferli evlere selam olsun..
cicikus
gülümseten bir başlık. ben de köyde kaldığım zamanlarda kışın özellikle bu şekilde uyurdum. aşırı soğuktu. anca ısıtıyordu bir yandan soba ama ev yine de işte gece soba sönmeye yakın buz gibi oluyordu. bu yöntemle iyi ısınıyordum.
meraklikizce
Hasta olduğumda nane limon içip bol terlemeye çalıştığım zaman yaptığım eylemdir kendisi. Ya da depresyondayken kendini sıcak hissetmek istersin ve tüm gün o şekilde yatarsın.
nedenburadayim
Birde o yatak sıcacıksa ne uyanmak istenir nede kalkmak, hele bide ayak ucundan açılıpta inceden inceye soğuk gelince ne biçim battaniye bundan başların uyuyana kadar bir güzel konuşulur.