beyaz sirke

polyanna
çok iyi bir temizlik malzemesidir. ayrıca sağlığa da faydası çoktur. ben genel olarak çamaşırları beyazlatmada ve çamaşır makinesinin yumuşatıcı gözünde kullanıyorum. Tamamen antibakteriyeldir. tabii tüketiminde de kilo verdirici, kaşıntıları ve boğaz sorunlarını giderici, cildi temizleyici ve beyin sağlığını geliştirici özellikleri vardır. siğillere de iyi gelir.
cicikus
Annemin lavaboları, banyonun içini falan temizlerken kullandığı suya kattığı bir maddedir. Bugün de rahatsız oldu biraz, çorbanın içine kattı. Sirkenin her türlüsü çok faydalı diyorlar.
atm
Anti-diyabet etkisi
Beyaz sirke, kan şekeri seviyesini korur. Ayrıca, sirkenin içerisinde bulunan asetik asit kan şekerini düşürmeye yardımcı olur ve anti-diyabet özelliğe dayanır. Yediğiniz gıdanın karbonhidratın şekere dönüştürülme sürecini yavaşlatır.
Kolesterol seviyesini düşürür
Beyaz sirke, vücudunuzdaki trigliserid düzeylerini düşürmeye yardımcı olur. Dolayısıyla, beyaz sirke tüketerek, kalp krizi ve inme gibi yüksek düzeyde kolesterolün neden olduğu bazı sağlık sorunlarını önleyebilirsiniz.
Beyin sağlığını geliştirir
Beyaz sirke tüketilmesi beyin sağlığının teşvik edilmesinde bir fayda sağladığı bilinmektedir. Sonuç olarak, bilişsel yeteneği geliştirir ve sfingolipidler adı verilen beyin dokularının önemli yapı taşlarını üretir.
atyaka99
Beyaz sirke halk arasında sanki sadece temizlik için üretilmiş gibi meşhur olduğundan insanlar tüketmekten çekinmektedir. Bu sebeple faydalarını göz ardı etmekteyiz. Beyaz sirke de diğer sirkeler gibi rahatlıkla kullanılabilir.
msln22
Beyaz sirke bir çoğu zaman Turşuda kullandığım bir sirkedir. Tadı da meyve sirkelerinden daha güzel oluyor. sade bir tadı var.elma sirkesi veya üzüm sirkesini Turşunun üzerine konduğu zaman farklı tatlar geliyor. fakat beyaz sirke öyle değil ne kadar temizlik için kullanırsa da birçok kullanma alanı vardır.
arslansevval
beyaz sirke benim olmasa olmazım evimden hiç eksik etmem çünkü temizlik yaparken çoğunlukla beyaz sirke kullanırım ve annemden bana geçen bir alışkanlık olsa gerek.