biber dolmasının kabuğunu ayıklamak

asdqwqas
Çocukken çok yapardım ama artık çatır çutur yiyorum . Biberin kabuğunu ayıklıcaksanız pilav yiyin biberi mundar etmeyin :)
braveheart
çocukluğunda çoğu kişi yapmıştır. ben de yapardım bunu. ama şimdi önüme koyun, çatalı batırır yerim valla. :D :D en sevdiğim yemekler arasında hatta kendileri.
aradai
benim için gereksiz bir uğraştır olduğu gibi gömerim sıkıntı değil ama karşımda ki eğer bu eylemi yapıyorsa da bana ne der yemeğime devam ederim
msln22
benim iki küçük çocuğum da yapıyor hem biber dolmasını hem sarma hem de Patlıcan ne olursa olsun Hepsini içini boşaltarak yiyorlar. Bazen ben de diyorum Mademki içini tek yiyorsunuz O zaman sadece içini size pişirelim fakat içini tek verdiğim zaman da yemiyorlar.
cicikus
ben bunu üzerindeki zar olarak anladım başka bir yorum yapıyordum. çünkü incecik bir zarı oluyor ve o kısmı rahatsız ediyor bazen beni. ama biberin kendisini de sevmeyenler oluyor, onlar ayıklar. ben de bi ara dışını yemiyordum iç pilavı yiyordum. annem de aynı şeyi diyordu bana o zamanlar, iç pilav olunca da öyle güzel olmuyor niyeyse. öyle de yemiyorum normal pilav değilse.
keyfkahyasi
Eskiden biberi yemezdim, şimdi sadece biber acıysa yemiyorum. Zaten amaç dolma biberi yemek ama içinin lezzeti de ayrı tabi. Ayıkllasan da olur ama tatlı biber varsa yemek en güzeli.