bir şeyler istemeye gelen komşular

kedocan
yokluğun gözü kör olsun derim. İsterim herkeslerde herşeycikler olsun. herkesin karnı tok sırtı pek olsun. bize de gelip isterler. yokluk hani. olsa ister mi insan canım.
bal10cuk
Komşuluğun öldüğü şu günlerde bir şey istenmek için gelmesi beni mutlu eder.Varsa elimden gelen yardımı yaparım elbette.
msln22
Bazen insanın evinde bir şey bulunmadığı zaman dışarı çıkmak için vakti olmayabilir. ya da elinde para olmayabilir komşudan ister normal bir durumdur Boşuna dememişler Komşu komşunun külüne muhtaç uzak akrabadan önce yanında olan önce sana yetişen komşundur...
cicikus
Biraz kahve alabilir miyim? Bir tabak yoğurdunuz var mı? Biraz una ihtiyacım var da tatlı yapacağım acil lazım bizde kalmamış da.. İşte bunlar genelde bizim kapıya gelenler veya benim gidip sorduklarım.
angell
Komşuluk ilişkileri biraz da bunun üzerine kurulu zaten evde bir şey eksikse komşulardan isteriz.Fakat bu durumu çok abartan komşu da oluyor.Bizim bir komşu var sağolsun her şeyi bizden ister aklınıza gelebilecek her şey diyorum sadece yiyecek manasinda değil.Lastik toka,oklava,renkli kalem bazen gece vakti çocuklar için resim kağıdı,tepsi,kaşık... :) e bir süre sonra insan sıkılıyor yani her şey de istenmez ki
fdd72
Komşular bir şey istemeye gelebilir elbetteki fakat bunun dozu vardır her şeyin bir sınırı vardır Acilen bir şey ihtiyacın olur gelebilirsin ama her gün her gün komşuyu bakkal niyetine kullanmak Veya banka niyetine kullanmak daha abisinin kardeşinin kendisi için yapamayacağını bir komşudan beklemek ve bunun için uğraşmak Çok absürt .
diamond
Tabiki Allah kimseyi bu hale düşürmesin keşke herkes evine istediğini alabise Bizim ülkemizde insanlar ya çok zengin ya çok fakir Orta halli çok az malesef.
mai
Bazen kahve fincanıyla gelip tuz falan istenir. Alışverişe gitmeye fırsat yoktur ve komşuluk ilişkilerine güvenip istenebilir. Gayet tatlı yardımlaşmalardır. Tabii iyiniyet suistimal edilmemeli asla.
120
Bir şeyler allamak için konümşu evine gitmek bu doğuda çok normal görülen bir olay

Ben küçüklükte doğuda büyüdüm bizim oralarda bakal market uzaktı bazen evde bir şey olmayınca komşudan iste olayı baya vardı bu çok normaldı zengin yada fakir olsun hiç farketmiyordu o günler çok güzeldi ama dostluk komşuluk Ozamana çok güzeldi
Be çok vardı vazgeçilmez tek şeydi
serbestyazar
küçüklüğümde, komşuluk ilişkilerinin devam ettiği zamanlarda sıkça rastladığım bir durumdu. Ama artık ne komşu kaldı ne komşuluk. Kimse bırak birinden bir şey istemeyi selam vermeye korkar oldu.
fikir61
Bizim kaybettiğimiz bir komşuluk alışkanlığı, paylaşım yapmak. Bizde yoksa komşuda vardır anlayışı. Paylaşmak aslında coğaltmaktır. Düşünün sizde olmayanı komşudan komşuda olmayanın sizden olanı alması ne mi coğalıyor? Beraberlik, komşuluk, sevgi daha ne olsun.