boşanmış anne ve babanın çocuğu olmak

msln22
Boşanmadan önce çocuklar anne ve babalarının arasındaki tartışmaları bundan çok etkilenirler boşandıkları zamanında Bu çocukların anne ve babaya karşı bir tarafın tutmalarına neden olur. Çocuk anneyle yaşarsa baba sevgisinden mahrum kalır babayla da yaşarsa anne sevgisinden mahrum kalır, o çocuk çocukluğunu yaşamadan büyümeye başlar O çocuğun yaşadığı psikoloji Hiçbir zaman aklımdan çıkmaz.
yafes21
her çocuk anne babasının varlığını sonuna kadar hak ediyor. iliklerine kadar anne baba sevgisini işlemeli. ama boşanmalarda bir çatı altında olmayan anne babaların eksikliği en çok çocuğu vurur. ve sosyal ve kişisel gelişiminde sorunlu olur. anne babalar çocuklarını düşünerek hareket etmelidir.
bal10cuk
Anne ve baba anlaşamıyorsa boşanmaları kadar normal bir şey yok.Olan çocuğa oluyor evet arada kalmak, taraf seçmek zorundaymış gibi hissetmek vs.ama şiddetli geçimsizlik yaşayan bir anne ve babanın çocuğu olmak da psikolojiyi yeterince bozar.En iyisi birbirini iyice tanımadan evlenmemek ve evlenince hemen çocuk yapmamak.