622 yıllık bursa ulu camiye balyozla saldıran şahıs

nedenburadayim
Aklı evvellik bu olsa gerek, Bursa ulu camiye saldırmış saldırı sebebinide, ""Siz Ayasofya'yı açarlarsa ben de burayı cami olsun diye kırmak istedim. Pencerenin korkulukları haç işaretine benziyor. Camide haç işareti olamaz. Emir geldi, ben de yaptım" diyerek açıklamış.

edit: emniyetteki ifadesinde şöyle demiş.
"Hazreti Yakup'un oğluyum. Bana emir geldiği için bunu yaptım"
https://sptnkne.ws/FXD5

hamburger

fikir61
Ben hamburger tarzı şişmanladan şeylerden uzak durulması taraftarıyım. Kolesterol u tetiklemesi tansiyon gibi hastalıklarda damar tıkanıklığı olan kalp hastalığı olanlara da iyi gelmiyor. Fakat az oranda kontrollü olarak yenmesi gerekir. İyi hamburger yapan yerler de var. Söyle ki içine et vb katkı maddeleri koyarak besleyiciliği olan hamburger yapanlar da var

nükleer bomba atılmaları

fikir61
Japonya ya yapılan saldırıda birçok insan ölmüş. Hala daha insnaların yapısındaki değişiklik devam ediyor. İnsanlık için tehlike kaynağı olan nükleer santraller ve faaliyetleri daha daha kontrollü hale getirilmeli. Yoksa yakın zamanda yaşanacak olaylar. Cernobil gibi bir olayın yaşanmasına neden olabilir.

bol su içmek

bisaniye
çok sağlıklı olmasına rağmen ben günde belki 1 2 bardak maksimum içiyorum ne kadar uğraşsam da alışkanlık edip devam ettiremediğim durum su içmek bana saçma bir şekilde zor geliyor

bebeğinin özürlü olacağını bilseydin

serbestyazar
özürlü değil "engelli" ilk başta onu değiştirmek gerek. böyle bir toplum algısında anne de bebeğini dünyaya getirmeye ya da eğer anneye bir şey olursa çocuğun geleceği hakkında kaygılanmakta fazlasıyla haklı olur. öncelikle bu ötekileştirme huyunuzdan vazgeçin. kimse dünyaya eziyet çekmeye gelmek istemez. buna kendisi karar veremeyeceğine göre onun iyiliğini en çok isteyen kişi olan annesi karar verir. bunu da toplum dayatmalarına göre değil kendi insani duygularına göre yapar.