adalet mülkün tecellisidir

msln22
Haksızlığa uğrayanların adalete karşı çıktıklarında hakkını tamamını vermek demektir. Adalet herkesin hakkı ne kadarsa ne fazlası ne eksiği haklıya hakkı kadar, suçluya suçu kadar ceza verir.

“Hangi vali birine zulmeder ve zulüm bana şikâyet olunur da ben o zulmü ortadan kaldırmazsam o kimseye ben zulmetmiş ve adaletten ayrılmış olurum” Hz ömerin sözüdür.

futbol neden en popüler spor

ameseginalehu
çeşitli sebepleri var. bir kere uzun, kısa, kalıplı veya çelimsiz olmanız problem olmaz. herkes kendine uygun bir mevki bulabilir. ayrıca her ne kadar futbolcuların geneli aksi bir izlenim verse de futbol ciddi anlamda zeka oyunudur. izlemek çok zevklidir çünkü bir nevi kan dökülmeyen savaş arenası gibidir.

bilgisayarda onlarca sekme açmak

yarabandi
7 yaşındaki oğlumun uzaktan eğitim nedeniyle bilgisayara yaşattığı krizdir...
- Ömer ders saatini takip ediyorsun dimi annecim
- ediyorum ama bir türlü açilmıyor anne
bir gidiyorum zoom a girmis açilmamış tekrar tekrar tekrar 10 tane zoom sekmesi açık en az 🤦🏻‍♀️

korona virüsünü hafife almak

msln22
Birçok yerde Benim de rastladığım bir durumdur o gün dışarıdaydık yaşlı bir amca dışarıda geziyordu herhalde tanıdığı falandı sordu "neden dışarıda geziyorsun virüs var maske tak" yaşlı amca "kader kısmet kısmetimizde varsa olur Yoksa olmayız."
İşte insanlar demiyorlar Biz tedbirimizi alalım Elimizden geleni yapalım, (tedbir bizden takdir Allah'tan) En azından insan bilir ki elinden geldiği yapıp kendini korumuştur İşte o zaman yakalandığı Zaman kader kısmet diyebiliriz.

ünlü olma isteği

msln22
Ünlülerin hayatına baktığımızda dışarıdan ne kadar toz pembe görünsede çektiği bir sürü zorluklar vardır, her gün kameraların karşısında hayatından tut özel hayatına kadar giriyorlar.