dış seslere kulak tımak gerek bazen

aczican
Bir kitapta şuna benzer bir hikaye var idi...
Kurbağanın biri , her kurbağanın bir dağın zirvesine çıkmaya çalıştığı ama başaramadığı zirveye çıkmaya başlamış, onu gören diğer kurbağalar toplanıp aynı senaryoyu izleyecekleri için , asla başaramayacak diye kendi aralarında konuşmaya başlamışlar. Ancak kurbağa zirveye çıkmış. Aşağıya inince , bunu nasıl başarabildiğini sormuşlar ve bakmışlarki kurbağa sağırmış...

Evet arkadaşlar ,Dış seslere kulak tıkamak gerek bazen... çünkü senin azmini kırabilirler...😉
myboho
Bir şeyi en iyi şekliyle, mükemmel seviyesinde yapsanız bile mutlaka sevmeyenleri de çıkacaktır. İnsanlar bir şeyi takdir etmek yerine, olumsuzluklarını arayıp bulma ve eleştirme eğilimindedir genellikle. Televizyonda yüksek reytingleri olan işler bile bir kesim tarafından tutulurken, bir başka kesim için anlamsız ve saçma bulunabiliyor.
O yüzden yaptığınız işe öncelikle kendiniz inanmanız ve güvenmeniz gerekir başkalarını da hesaba katmadan.
Eleştirilere tamamen kulaklarınızı kapatın demiyorum.
Yalnız insanı iyiye ve olumluya yönlendiren eleştiriler olduğu gibi, yıkıcı ve olumsuz eleştirilerin de olabileceğini bilmek gerekir.
Ayrıca şunu da unutmamak gerekir ki insanlar genellikle kabul etmeseler bile içten ufakta olsa bir kıskançlık besledikleri kişilerin arkasından konuşurlar ve kendilerinin yapamayacağını düşündükleri birşeyi başkalarının da yapamayacağını düşünüyor ya da yapılmasını istemiyor olabilirler.
nslhnynn
Bazen bunu yapmak gerekiyor kendi sağlığımız için. Her şeyi takmak dinlemek bizler için iyi bir şey değildir