dizi izleme nedeni

fati
herkes izlediği dizilerden bahsediyor günümüzde. kimileri kendi izlediği dizileri yere göğe sığdıramıyor kimileri tavsiye etmeden duramıyor. dizi izleme nedeniniz nedir diye sorsam pek bir mantıklı cevap alabilir miyim emin değilim :) ee o zaman niye anlatıyorsun :). benim nedenim hayatıma farklı bir bakış açısı katmak, farklı yaşamları, farklı hayatları tecrübe etmek. bir de ingilizcemi geliştirmek için ingilizce alt yazılı izliyorum.
msln22
Aslında dizileri izlemenin pek fazla nedeni yoktur. Sadece ilk bölümü izlediğin zaman bir meraktır. "kim kimi seviyor" "Kim kime aşık olmuş" "bunların sonu ne olacak," bir bölümü izlediğin de diğer bölümü dört gözle bekleniyor.
Bir de bir bölümü kaçırdığı zaman ne kadar merak içindedir Eskiden özet bekleniyordu, Fakat şu anda kaçırdıkları bölümünü de internetten izleniyor.
nslhnynn
Ben bazı dizilerin okulda ve ya başka herhangi bir yerde öğretilmeyen şeyleri daha iyi bir şekilde öğretebildiğini düşünüyorum. Tabiki bunlar seçilmiş dizilerdir yoksa çoğu aynı zaten
ambrossia
eskiden konusuna bakmadan televizyonda gordugum her diziyi izler, kisa surede baglanirdim ama artik sadece ilgimi ceken konulara sahip dizileri izliyorum.
tusman
vakit geçirme amaçlı oluyor genelde ama bazen bilgilenmek amaçlı bilgi kazandıran diziler de izliyorum.
meraklikizce
İnsan kendi hayatıından sıkıldığı zaman ya da başka hayatları hissetmek adına dizi izliyor. Dizide beğendiğimiz çift ayrılınca üzülüyoruz. Aslında o sahnede genelde insanlar kendi ayrılıklarını düşünüyor. İnsan kendini görmek istiyor bazen. Bazen ise farklı şeyler görmek istiyor.
mertarman0
Dün yeni diziye başladım ve dün bitirdim gerçekten evde oturmaktan yapacak bir şey kalmadı sadece dizi film izlemeye başladık Netflix'de izleyecek dizi film bırakmadım yeni çıkacak bölümleri dizileri veya filmleri bekler oldum.
serasvictoria
Eğlenmek, vakit geçirmek, stres atmak her şey olabilir sebebi kişiye ve izlediğin konuya bağlı değişkenlik gösterir. :)
Bilim Kurgu izleyerek gelecekte gerçekte olabileceği üzerine kurgulanan senaryolara bakabilirsin.
Fantastik tarzlarla doğa üstü ve gerçek olmayan dünyalara kapını açabilirsin. Bilim kurgu gibi ikisi de seni gerçek dünyadan uzaklaştıran şeyler. :)
Macera izleyerek heyecanlanıp kendini olay akışına bırakabilirsin.
Aksiyon ile çatışmalar harekata kendini kaptırıp vakit geçirebilirsin.
Korku ve Gerilim ile türünde geçtiği gibi korkabilir, gerilebilir bu tarz duyguları tadabilirsin. :)
Romantik izlersin çiftlerin birbirleriyle olan yaşamlarını duygularını hissetmek istersin belki de.
Komedi izlersin her şeyden uzaklaşıp gülmek, eğlenmek istersin.
Biyografi izlersin gerçekte yaşamış kişilerin hayatlarını, neler yaşadığını görmek istersin.
Gizem izlersin üstü kapalı olan olayları çözmek, ipuçlarını takip etmek istersin.
Müzik ve Dans tarzında izlersin kendini ritme kaptırıp belki coşup belki duygulanıp diziye kapılmak istersin.
Yani istersin de istersin bir şeyler istersin ki izlersin. :)