dost ve müttefik bildiğimiz hain abd

aradai
Abd ne zaman müttefik olmuş ki 1947 Truman Doktirini ve sonrasında Marshall Planı ile Köy Enstitüleri kapatıldı. Kıbrıs Barış Harekatı yapıldı diye ambargo uygulandı , zeytinyağı üretimine ket vurdurdu kendi mısır yağarını bize sattı , amerika istedi zamanın başbakanı Süleyman Demirel haşhaş ekimine kota koydu, 1980 askeri darbesi bizzat CIA istedi oldu, yıllar içinde bu ülkeyi adım adım kendine bağımlı etti, yani Amerika hiçbir zaman Türkiye'nin dostu yada müttefiki olmamış sadece öyle görünmesi gerektiği için rolünü iyi oynamıştır.
1omurlkmisafir
ABD hiçbir zaman bizim müttefikimiz olmadı. Aslında bunu siyasiler de biliyor. ama siyaset bunu gerektirdiği için müttefikimiz diyoruz. Ülkelerle ilişkilerimi sürdürmek zorundayız o yüzden müttefikti, dosttu gibi söylemlerle ifade ediyoruz.
caforge
dost ve müttefik abd diye sokaktaki vatandaş olmadı hiç, medya pompaladı bunu hep, size birşey soracağım, bir ara cuma namazları çıkışı beyazıt meydanında kahrolsun abd sloganları atılırdı, farkında mısınız çook uzun zamandır bu sloganlar yok, hangi siyasi partiden dolayı yok ?