dünden bugüne 10 tl

seyman
Sözlüğe 2 gün önce katıldım ve girdiğim her entryde 10 kuruş kazanılıyor sanıyordum. Gayet cazip geldi. Hatta şu an 9 liram var falan sanıyor idim gayet güzel lan diyorum. Bir öğrenci için çok iyi.

Ama şu an fark ettim ki 9 tl değil 90 kuruşum olmuş ve her entryde 10 kuruş değil 1 kuruş veriyormuş belki de 1 kuruş da vermiyor. Çok daha az.

Bu insanı çok yorar bıkkınlık getirir. Ben daha yeni katılmama rağmen bu ne abi dedim kaldım. Bu kadar yazı yaz uzun yaz faydalı yaz 1 kuruştan daha az .d sitenin geliri az belki de o yüzden bu kadar az ama sürekli reklam çıkıyor her yerden bu kadar az geliri olduğunu düşünmüyorum ki trafik de var sitede zaten.

Keşke geliri biraz daha artırsanız. Çok değil yani 5 kuruş falan yapsanız bari. Böylece yazan kişilerin daha istekli olacağını ve siteye çekeceğiniz insan sayısının bir o kadar fazla olacağını düşünüyorum.
Ayrıca sitenin seo çalışmasıyla da eksik olduğunu düşünüyorum zira google'da başlıkları aratınca buraya dair bir şey çıkmıyor. Bu da sitenin daima geri planda kalmasına sebep olur. Buraya gelenlerin çoğunun youtubedaki video sayesinde geldiğini düşünmekteyim.
2000 den fazla üye olduğunu söylemişsiniz ama aktif kullanan sayısı çok çok az bu da insanlar arasındaki etkileşimi de düşürüyor.

Siteyle biraz daha ilgilenseniz çok daha iyi yerlere gelinebilir. Kategoriler olsa mesela. Herkes farklı telden yazıyor tamam bu zaten iyi bir şey ama bunlar derli toplu olsa belli başlıklar altında olsa.
Bir başka konu. Biri yazı yazıyor. Ne kadar çok beğenilse de o yazı kaybolup gidiyor. Tamam üste seçenek var en beğenilenler ama demek istediğim bu değil. Kalıcılık yok yani.

Belki bu yazıyı okuyup ilgili kişiler yayından kaldıracak belki beni de atarlar bilmiyorum ama birer öneri yapmak istedim. Neden bu kadar fazla üye varken bu kadar az kullanan var siteyi? Cevabı çok basit. Tutucu değil. Cazip gelmiyor insanlara.

Teşekkür ederim.

hayretler içerisinde bakmanıza gerek yok. çünkü ben buradan zengin olacağım gözüyle bakmadım.
ayrıca 2 günde 10 tl kazanılıyor olsaydı bile buna senin kafanda zengin olmak olarak kodlanmasına da ben hayretler içerisinde bakıyorum.
tamam 2 günde 10 tl kazanılmaz-ki ben öyle sanıyorken buna şaşırmıştım nasıl bu kadar fazla olabiliyor diye- ama 2 günde 90 kuruş da kazanılmaz.

peki siz 2 günde 90 kuruş veyahut 1 tl kazandığınız bir yere nasıl oluyor da ek gelir diye bakıyorsunuz ben de buna hayretler içerisinde bakıyorum braveheart.

1 tlyi küçük görüyorsun Yokluk görmemişsin falan triplerine de girmeyin lütfen.
Kimse benden daha iyi bilemez yokluğu. Aç geçirdiğim günleri bilirim. Okula gittiğimde nefesim kokmasın arkadaşlarım rahatsız olmasın diye hiç konuşmazdım küçükken ağzımı açmazdım. Çok su satmaya çalıştım mendil satmaya çalıştım merak etmeyin.
Ha böyle deyince şu an sanji zengin olmuşum gibi anlaşılabilir. Hayır ama allaha şükür kafamı sokabilecek bir evim karnımı doyurabilecek ekmeğim var artık.
braveheart
internetten eğer ticaret yapılmıyorsa çok yuksek meblağlar beklememeli insan diye düşünüyorum. çünkü oturduğumuz yerden yazarak para kazanabiliyoruz. zaten buralar ek gelir sağlanabilecek bir yer. 2 günde 10 tl kazanılıyor olsaydı eğer, buradaki aktiflik bu kadar az olmazdı. birde ne yazık ki ülkemizdeki birçok insan internetten para kazanma işini oturduğu yerden en az bin tl kazanırım ayda gözüyle bakıyor.

ülkemizde insan emeğinin bile karşılığı yokken buralardan zengin olma hayalleri olan insanlara hayretler içerisinde bakıyorum.
fati
ben biraz içimi dökmek ve yazma alışkanlığı edinebilmek için burada olduğum için çok da sorun değil benim için haa paraya gelirsek o az tabii ona laf yok :) para için burada olanlara söylemek istediğim çok daha iyi yerler var para kazanılabilecek (haşa para yok gidin ulan buradan demiyorum yanlış anlaşılmasın söylemek istediğim içinizi dökmek ne bileyim instagram da takılmak yerine buralarda bir şeyler yazar takılırım demiyorsanız burası emin olun çok sıkıcı bir yer haline gelecektir sizin için. o ne len 1 kuruş peh :) )
paspartu
Sevgili arkadaşlar bu konuları gördükçe şaşırarak okuyorum, yani ne gibi bir beklentiniz var bilmiyorum. Sitenin gelirleri konusuna gelirsek aylık ödemelerin altında olduğunu rahatça soyleyebilirim, siteyi devralalı henuz 4-5 ay kadar bir süre oldu ve sürekli geliştirme çabasındayım. Gelir arttıkça kazançlarınızın da aynı oranda artacağından şüpheniz olmasın.
paspartu
Bu arada alternatif daha iyi kazanabileceğiniz yerler varsa ki var mı ben hiç bilmiyorum araştırmadım da, burada bulunmak yerine direkt oraya gidebilirsiniz.. Buna gücenmez ya da alınmayız, kendi tercihinizdir :)