dünya turuna çıkma hayali

bal10cuk
Dünya turuna çıkma hayalini o kadar çok kişiden duydum ki ama içlerinde ne kadarı gerçekleştirdi hiç.Belki zamanla gerçekleşir bilemiyorum.Dünyada görmediğimiz , bilmediğimiz çok yer var gerçekten.Ben de gezip görmek isterim ama bunun için zaman ve maddiyat olması gerekli.Belki bir gün gerçekleşir.
msln22
Dünya turuna çıkmak için elinde büyük bir para olacak, para olmazsa dünya turu sadece insan hayalinde kalır. Belki de çok istediği için hayalini tamamlamak için çok çalışır ve o hayalini gerçekleştirir, belli değil Bazen hayal ettiklerimizi yapamıyoruz , hayalimizde olmayana kavuşuyoruz.
1omurlkmisafir
Sadece hayalden ibarettir. Adı üstüne işte hayal.

Bunu gerçekleştirmek için baya baya zengin olmak gerekiyor. Ülke turu bile yapamıyorken dünya turuna çıkmak bizim için lüksten de lüks.
jadezro
Neden dünya turu?
Cennet vatanımın her köşesini adım adım gezmek dururken.
Öyle bir vatana sahibiz ki bizler,
Her ilinde ayrı bir tarih,
Her coğrafyada ayrı bir iklim,
Her bireyinde ayrı bir güzellik varken
Neden dünya turu?
Benim öncelikli hayalim güzel vatanımın her ilini her bölgesini tanıyarak ve öğrenerek gezmektir.
Hem gerçekleşme olasılığı daha yüksek.
yumuklusucurta
Dünya turuna çıkma hayalî adı üstünde hayal özellikle ülkemizde bu kur farkıyla değil dünya turu başka ülkeye gitmek bile hayal gibi duruyor fakat istersen inanırsan olmayacak şey değil
mirdem ararat
bu hemen hemen herkesin hayalidir fakat bunu gerçekleştiren barmakla sayılacak kadar az çok zengin olanlar hariç.orta halli insanlar için çok zor heleki günümüz şartlarında imkansız diyebiliriz. insanlar aldıkları askari ücretlerle geçim yapamıyorlar bir saat uzaklıktaki akrabasına bile gideme oldular.dünya turu hayal bile edemez oldular .
liarman80
Her zaman hayal ettğim birşeydir kendisi.Ama hiçbir zaman gerçekleşeceğine inanmadığım hayaller bütünüdür.Keşke param olsada oraları tüm dünyayı gezebilsem keşke be...
baturalp
vardır bizimde bi dünya turu hayalimiz. kim istemez bi Barcelona-Real Madrid macını trübünden izledikten sonra Monaco sahillerinde yürümeyi.
diskapininicmandali
Bu koca dünyanın hatta dünya bir yana sonsuz evrenin insanın hizmetine sunulduğunu düşündüğümüzde "yahu neden ben istediğim zaman istediğim ülkeye gidemiyorum? Kim çıkartıyor bu saçma pasaport, vize işlerini?" Dedirten ve hemen ardından da ülkenin ekonomik durumunu akla getiren mükemmel hayaldir.
(bkz:enflasyon)
(bkz:dolar kuru)
lion
Nerdeyse herkesin dünya turuna çıkma hayali vardır ama bazı insanların maddi açısından bazı insanların ise manevi açından yapamadığı oluyor.
aczican
Ben sadece gitmek istediğim yerlere giderdim. Dünya turuna çıkmazdım her hal. Şöyle düşünüyorum da mesela amerikaya hiç gitmezdim. Sevmiyorum baba. eksik olsun
meraklikizce
Dünya turu başlığında bile birileri Türkiyeyi övüp neden gezmeyesiniz diye söylenmiş. Türkiye de dünyanın içinde farkında mısınız? Yaşadığımız gezegen dünya ve insanlar gezmek istediğini söylemiş. Avrupa turu asya turu dememiş.

Bu arada benim de var hayalim, param olsa vizem yok , şu yok bu yok. Sınırlar var bu dünyada insanlar gezemiyor doğal haliyle