elmanın kahveden daha çok uyku açıcı olması

xemrex
zaten kahvenin uyku açtığına inanmıyorum. en azından bende öyle bir etkisi yok. biraz da elma deneriz artık görmüş oluruz açıyor mu açmıyor mu.
angell
Kahve de bünyeye göre değişkenlik gösteriyor,bende etkisi pek yok. Kahvede kafein oranı fazla olduğu için vücuda zararlı bunun yerine sabah aç karnına bir elma yemek içerisindeki şeker (karbonhidrat) doğal olduğu için gün boyu direnç sağlar. Uyku ile pek bir bağlantısı yok aslında. Kan şekerini de hemen yükseltmemesi vücut dengesi açısından daha iyi. Bu yüzden elma tercih edilir.
msln22
Elma Vitaminler açısından zengin bir meyve olduğu için, iyi bir uyku açıcı olabilir. Hatta Uzmanlara tarafından da kanıtlanmıştır. elma kahveden daha uyku açıcıdır. Buda kişiden kişiye değişir. Mesela bazıları akşam Kahve içtikten sonra uyku tutmaz ve uykumuz kaçıyor diyorlar. bu bende etki etmez Akşam yemeğinden sonra kahve içsemde benden bir değişiklik olmaz bu da insanın bünyesine bağlıdır.
1990
Bu konu araştırılması ve derin detaylarıyla önümüze sunulması gerekiyor bana pek inandırıcı gelmedi elmanın kahveden daha fazla etkili olması o zaman elmada kafein var
forlucifer
evet çünkü elmanın içindeki şeyler uykuuyuaçar bi kahve yerine elma değilde arada sırada değişitirin bi elma
diğer gün kahve.