et pahalı değil biz fakiriz

aczican
Kıymanın kilosu 58 tl et de 60 felandır. Eskiden bir komşu birine gittmi koyun keserlerdi. Şimdi tavuk kesemiyoruz. Kira elektirik su erkek bayan özel harcama çocuk masrafı . Ve genel olarak asgari ücret yaşayan bir ülkede et alamıyorsak. Fakiriz abicim bunun lamı cimi yok...
boss
Bu enflasyon böyle giderse sonumuz hiç iyi değil millet korona dan dolayı düğün yapamadığı halde altın nasıl bu kadar yükselir anlamam ki altını gectım kurbanda virüsü bahane edip malları yuksek fiyattan satanlara ne demeli gercekten sonumuz iyi degil Allah kolaylık versin
myboho
Ülkemizin yanlış ekonomi politikası yüzünden kitleler halinde çoğalan ve yaygınlaşan bir fakirlik düzeyi var. Fakirliğin düzeyi giderek artmakta ve çoğalmakta. Birileri konuklarına yemek verirken tabaklarına altın keseleri koyarken, diğerlerinin altın fiyatlarının artması ve fahiş fiyatları hakkında konuşması dışında yanından geçebilmesi mümkün değil. Zenginler iyice zenginleşirken, fakirler iyice fakirleşiyor. Bu duruma bir dur denilmesi ve doğru düzgün bir yol çizilmesi gerekirken, birilerinin bu durum işine geliyormuş gibi geliyor bana.
Psikolojide şöyle bir durum var. Bir topluluğa istediğini yaptırabilmek için o topluluğu panikletirsin. Panikleyen insan paniklediği konuya odaklanarak, başka birşey düşünemez hale geldiğinde, algıları ve düşünme yetisi paniklediği konu dışında diğer durumlardan yavaş yavaş çekilmeye ve düzgün düşünemez hale gelir. Bu hale gelmiş bir insan, normal şartlarda ki insandan hata yapma eğilimine daha sahiptir. odaklandığı şeye sahip olabilmek için birçok şeyi yapmaya göze alabilir. Bir tür baskı altındadır ve baskı altında olan bir kişiye o baskıdan kurtulabilmesi için istediğin gibi daha kolay yönlendirebilirsin.
Benimle aynı fikirde olmayabilirsiniz ama ben toplum olarak özellikle fakirleştirildiğimizi düşünüyorum.
1omurlkmisafir
Et de olması gerekenden pahalı biz de fakirleşiyoruz. İkisi bir araya gelince çoğu insan temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor. Tabi buna gereksiz harcamalarımız da eklenince eldeki para daha değersizleşiyor.