güzel maaş dendiğinde akla gelen minimum maaş

asdqwqas
Kişinin yaşam şartlarına göre değişir bu konu. Kimisi için 10 bin lira almasına rağmen yetmiyorken kimine 3 bin lira ideal gelebilir. Kendi açımdan düşündüğümde bana minimum 4 bin lira verseler gık demeden çalışır gül gibi geçinir giderim.
keyfkahyasi
Benim için minimum 5 bin liradan başlıyor. Tabi Türkiye'de asgari ücreti biraz geçtin mi güzel maaş deniyor. Ülkenin çoğu asgari ücretle çalıştığı için.
meraklikizce
Kesinlikle kişiye göre yaşam tarzına ve verdiği emeğe göre değişir. Türkiyede yoksulluk sınırı 7.839 TL iken ben sabahlara kadar ders çalıştım bir ömür çürüttüm bu kadar maaşa çalışmak istemem. ancak ki asgari ücretle bilen şuan iş bulamıyorum.
braveheart
ne yazık ki ülkemizde bu durum 3500 ve üstündeki maaşlar için geçerlidir. 3 bin tl ye yine şöyle böyle bakılırken 3500 tl iyi maaş, güzel maaş kategorisine sokuluyor. bana sorarsanız ülkemizde güzel maaş statüsüne sokabileceğim tutar 5 bin ve üstü maaştır.
neslicanky
yani düşününce 5-6 binden başlar diye düşünüyorum ama ne yazık ki üniversite mezunu kendi işini değil de bir lokantada verilece 3500 tlye şükür eder olundu ne denilir ki
cicikus
Evde tek yaşıyorsan bence 3bin iyidir. Masrafları azıcık kısarsın kendini ona göre ayarlarsın tamam. Ama iki kişi yaşıyorsanız biri 3bin alsa diğeri asgari ücret ya da o da aynı miktarda toplam 6bin iki kişi için bence yine iyi. Ama çocuk geliyorsa, ikiz olur üçüz olur yok. O zaman işler biraz daha zorlaşır masraflar artacağı için ve malum nerdeyse her ay güzel bir zam olduğu için yetmez. Ama yettirilir mi? evet. yani et yemesinler sebze de yemesinler masraf da yapmasınlar.. çünkü dünyaya robot olarak geldiğimiz için yettirirler etten alacaklarını alamazlar sebzeden de almasalar güzel bir hastalık doğar, hastahane masrafları için allaha dua da ederler diye artık böyle bir senaryo gelişti buradan.