her yere geç kalan insan

limoncicegi
Üniversitede böyle bir arkadaşımız vardı. Buluşmalarımıza hep gecikirdi. Çözümü randevu saatini ona 1 saat erken olarak söylemekte buldum. Atıyorum üçte buluşacaksak ikide orda ol diyordum. İşe yaradı :p
nrgz
assolist olarak nitelendirdiğim kişilerdir.
her zaman buluşmaya en son gelen, derse en geç teşrif eden insanlardır; kısaca bir şekilde geç kalmayı başaran nadir kişilerdir.
psikolojik olarak bu bireylerin geç kalma sebeplerinden biri; ilgi ve dikkati üzerine çekmeye çalışan kişiler olarak nitelendirildiğini okumuştum. Yanlış anlaşılmasın bilerek yaptıkları bir şey değil. sadece çocukluğunda çok ilgi göremeyen diğer kardeşlerinden dolayı hep geride kalan kişilerin böyle bir geç kalma potansiyeli olabileceğine değinilmişti.
çocuklukta arka planda kalmanın psikolojik bir yansıması her yere geç kalmak oluyor anladığım kadarıyla. Bunu genellemek ne kadar doğru olur bilemiyorum.

scheat
her zaman bahanesi olan insandır.
sorumsuzdur, ciddiyetsizdir ; böyle bir insana güvenmek, iş vermek, beklenti içine girmek, sizi yorar.
msln22
Her yere geç kalan insan demek ki öyle kendine alışkanlık yapmış, belki bazen aksiklikler olur İnsan bir yere geç kalabilir, ama her yere geç kalmak Bence Mazereti olmamalı.
cicikus
Allahım en nefret ettiğim insan tipi. Bir insan nasıl her yere geç kalabilir ya? Tam bir uyuşuk insandır o. Nefretlik nefretlik.Yani nasıl atıyorum 4te orada olacaksın dediklerinde 4ü geçebiliyor o insan? Yani trafik var diyelim o zaman o güne göre düşüneceksin eğer trafik olur da geç kalırsam kaç saat önce çıkmalıyım diye.. Bunu oturup alışkanlık haline getirmesi gerekir. Yoksa hayatının ilerleyen dönemlerinde çok başı ağrır bu tür kişilerin. İleride karşılarına bu tür şeylere dikkat eden biri/ birileri çıkar ve tavırları çok farklı olabilir.
1omurlkmisafir
Sorumsuz insandır. Hatta bazıları birilerinin kendisini beklemelerinden haz bile alırlar. İnsanları bekletmek, hep geç kalmak onlar için vazgeçilmez bir şeydir. Bunu kendisine alışkanlık yapmıştır.
braveheart
zamanlama konusunda hep bir sıkıntısı vardır o kişilerin. normalde bir yere araçla 20 dakikada mı gidiliyor. 20 dakika öncesinden çıkar. trafiği hesaba katmaz. biraz erken çıkayım diye uğraşır, bu sefer geleceği yerde çok oyalanır. bir türlü gelemez, ağaç eder sizi.
julia12
Sorumluluk bilincinde olmayan insan bence. İlkokuldayken çocuğun birinin evi okulun dibindeydi ama o yinede geç kalırdı. Eğer sorumluluk sahibi birisi olsaydı asla geç kalmazdı.
nslhnynn
Bazı insanlar bu şekilde her yere illa Geç kalırlar ve bunu alışkanlık haline getirmislerdir. Bence uyarmak lazım