ilaç kullanırken en çok dikkat edilmesi gerekenler

nslhnynn
İlaçların yan etkileri olup olmadığı ya da doktorun bunu bizlere önerip önermediği aslında çok önemlidir . İlaçları bunlara dikkat ederek almakta fayda vardır.
mai
eş dost tavsiyesiyle ilaç kullanılmamalıdır. O prospektüsler mutlaka okunmalıdır. Doktorun önerdiği saatlerde alınmalıdır.kafaya göre bırakılmamalıdır.
asdqwqas
Yemekten sonra kullanılması gerekiyorsa yemekten sonra tüketilmeli. Saati şaşırılmamalı. Kullanılması gerekenden fazla kullanılmamalı. Kafamıza göre ilaç alıp içmemeliyiz .
belesci01
ilaç ciddi bir şey. süresini ve miktarını bilmek zorundasın zaten. onun dışında çok fazla yan etkisi olan ilaçlar var. kısacası her şeye dikkat edilmeli.
hasan1010
Hangi saat aralıklarında ve hangi öğünler içilmesigerektiğine dikkat edilmeli çocukların ulaşamayacağı yerlere koyulmalı
gulumsecekiyorum
Aç içilen ilaçları aç, tok içilen ilaçları tok için bide düzenli için ki bir işe yarasın canım ilaç bu bonibon şeker değil sonuçta.
fikir61
Şahsen ilaç kullanmamaya dikkat ediyorum. Yani bir ilaç al kaç tane yan etki kimilerini de kullandığım halde fayda etmiyor. Yani teşhis de sorun olabiliyor. Yine de ilaç kullanırken prespektüsü iyi okumalı dozajını iyi ayarlama ve fazla ilaç atmak gibi gün gün dikkat ederek ilaç kullanılmalı unutarak fazla ilaç alınmamalıdır. Bir diğer mesele ilaçların size gösterdiği yan etkilere göre ilaçlar ya fazla kullanılmamalı ya da ilaçların doktor gözetiminde kesilmesi gerekir