ingilizce öğrenememek

nedenburadayim
nedendir bilinmez neredeyse 12 yıllık eğitim hayatımızda ingilizce eğitimi alıpta öğrenemeyen bir toplumuz anlayamıyorum bu sorunu.
cin
İngilizce dersleri aslında ilk okuldan itibaren verilmeye başlandı bu çok iyi birşey, ama okullarda verilen ingilizce sadece gramer üstüne veriliyor.
O yüzden okulda ne kadar ingilizce dersi görsekte hiçbir şekilde ingilizce konusamıyoruz. Tabi imkanı olan özel ders ve ya yurtdışına giderek öğrenebilir. Onun dışında okulda verilen dersle ingilizce konuşabilen bir allahın kuluna rastlamadım.
msln22
Şu andaki eğitim sistemi ile hemen hemen 12 yıl boyunca okulda İngilizce dersi veriliyor. fakat öğrenci kendi çapında da araştırıp öğrenmek istemezse sadece okulda öğrendikleriyle İngilizce tam anlamıyla konuşamaz. Bir sınıfta en az 45 öğrenci vardır. her birine ayrı ayrı İngilizce öğretemez, belirli kelimelerde Ödev veriyorlar.. Eğer İngilizce tam anlamıyla ile konuşmak isteyenler varsa ingilizce kurslarına gidebilir. Başka kaynaklardan da İngilizce öğrenebilirler.
cicikus
belli bir seviyeye kadar öğrenirsiniz. öğrenememek kişinin kendisiyle alakalıdır. yoksa benim notlarım iyiyken neden diğerlerinin kötü? dersi sevmiyor, derste değil demekki ilgisini çekmiyorki çalışmıyor yapamıyor. halbuki biraz kendini derse verse, tekrar etse, çok zevkli bir ders ve kolayca da öğrenilir. ama bir yere kadar öğrenirsiniz. gerisi size kalmıştır. en azından biraz derdini anlatacak seviyeye geliyorsunuz yalan yok. öyle olmasa ben de yapamazdım. gerisi sizin araştırmanız öğrenmenize bağlıdır. çünkü bir yerden sonra artık ileri seviye ingilizce oluyor ve kelime öğrenmek, biraz telaffuz ve biraz daha rahat olmanız gerekiyor. bir süre sonra otomatik olarak hızlanıyorsunuz zaten.
sefan
Hiçbir şekilde normal yaşantıda kullanılmadığından dolayı oluyor. Ayrıca öğreten hocalar da ezber yaptırıyor genellikle o yüzden de pek etkisi olmuyor
merie
Dil öğrenmek biraz da yetenek işi aynı zamanda öğretim tarzı da önemli , ezbere dayalı dersten partiğe dökmedikçe birşey anlayamayız .
rofnak
Yabancı bir dil öğrenmek ülkemizdeki öğretim tarzından mı yoksa insanımızın ilgisinden mi kaynaklı bilinmez. Ama benim fikrim en büyük etki kişinin ilgisidir.

Okuldaki notlar sınavlar hikaye. Onlar öğrendiğini ölçmek için değil ne kadar iyi ezber yaptığını ölçüyor. Ben herkes gibi lise bitene kadar ingilizce eğitimi aldım. Tabi ilk okul 4. Sınıfta zevkli geliyordu ilgim vardı. Sonradan gelen hocalarla ilgim kaybolup gitti.

Lisede 2 sene Amerika konsolosluğu onaylı burslu bir kursa gittim. Bitirip sertifika da aldım. Üniversite hazırlık full ingilizce bir yıl okudum ilk yıldan bitirdim. Sorsanız yarım yamalak İngilizcem vardır. Demek ki bu zamana kadar sınavları geçebilecek kadar ezber yapabilmişim.

Bir dil öğrenmek ilgi meselesi arkadaşlar. Eğer ilgiliysen hiçbir eğitim almadan da öğrenebilirsin. Dil öğrenmek isteyenlere bir tavsiye herhangi bir kursa yazıldığınızda nasıl olsa bitene kadar öğrenirim diyip yatmayın. Kurs dışında kendiniz bir çok ingilizce yayınları açıp anlamaya çalışın.
serbestyazar
bu milli hastalığımız sanırım ne kadar kursa gitsek de eğitim alsak da tam anlamıyla ingilizce öğrenemiyoruz. hadi diyelim öğrendik bu defa da konuşamıyoruz.