insanların eğitilemememei

julia12
Hayvanlar bile belirli bir şeyler karşılığında eğitilebilirken insanlar eğitilemiyor. Baktığımda çöpleri yere atıyorlar yada yerlere tükürüyorlar. Şu anda mesela dışarı çıkma yasağına uymuyorlar.
1990
İlkokul Hocam hep şunu derdi insan vardır dünyaya en faydalısı masumu insan vardır dünyanın en vahşi hayvanından bile tehlikeli insanlar eğitilemiyor toplumumuz gittikçe yozlaşıyor ben olmaktan çıkıyor artık hayatımıza giren teknolojiyle yalnızlaşıyoruz
cicikus
Hayır aksine. İnsanlar eğitiliyorlar. Ancak beyin kullanılmak için var. Beyin herkeste var. Beyin o bilgileri o şeyleri alıyor içine. Ama kullanmıyorlar. Aslında insanlar eğitiliyorlar ama yapmak istemiyorlar o öğrendiklerini. Yere çöp atmaması gerektiğini biliyor. biliyor ama hala atıyor. Bu da böyle bir kafa. Anlatan anlatmış ona, öğreten öğretmiş. Ama yok bu kadar.
aradai
"Mey Biter Saki Kalır, Her Renk Solar Haki Kalır, Diploma İnsanın Cehlini Alsa Da Hamurunda Varsa Eşeklik, Baki Kalır" şimdi eğitim verilebilir ama insanlara empati kurmanın önemi anlatılmaz ise tevazu öğretilmez ise , çocukluktan beri özel biri gibi davranılırsa yani kısacası insan düşünmeye teşvik edilmez ise sormayı bilmez sorusunun cevabını sorgulamayı bilmez ve hayatına giren herşeyi ama herşeyi sorgusuz sualsiz kabul eder.
msln22
İşte ben de o insanları anlamıyorum. Neden böyle bir şey yapıyorlar çöpü yere attıkları zaman onları uyarıyoruz uyarıyoruz da hiçbir şey olmamış gibi aynı şekilde devam ediyor.Bunlar da bir beyinde eksiklik mi var ya da anlamazlıktan mı geliyorlar. uyardığın zaman insanları tersliyorlar. yani bu geliştirilmiş Ama iyi günde değil kötü yönden kendilerini geliştirmişler.
atyaka99
İnsanlar neden bu şekilde hareket eder. Okumamazlıktan değil. Cahillikten değil biz toplum olarak düzeltmediğimiz sürece bu böyle olacak. Uyanamadık daha
ozvntaha
EĞİTİM SİSTEMİ
Burda çoook önemli işe yarıyor fakat ülkede görüyorumki liseden veyahut üniden sonra üretilen {güyaa] eğitimli insan hiçte eğitilmemiş
eğitmek zor bir iştir öncelikle birçok şey konusunda bilgili olmak lazımdır.
öğrenci psikolojisi derin empati kurma gibi eğitimcinin özel yeteneklere ihtiyacı vardır.
forlucifer
ne derseniz diyin insanlar eğtilemez zaten aklımız var olduğundan doalyı birşeye karşı sürekli isyan halinde çalışmaktadır.