işini son dakikaya bırakanlar

xemrex
ödevlerlde falan koskoca gün durmuşken gece geç saatlerde hatta bazen dersten önceki teneffüste yapmaya çalışan öğrenciler örnek olarak verilebilir :)
1990
Bu kısacası ben işleri ertelemeyi seven bir yapım var ve ertelediğimde de yapmayan bir yapım olduğu söylenebilir
angell
Ben de kısmen böyle biriyim sebebi ise biraz üşengeç olmamdan kaynaklanıyor. Sürekli değil ama böyle hiçbir şey yapasım yoksa o gün her şeyi Son dakikaya bırakırım.
msln22
Ben asla işimi son dakika ya bırakmam. Ben bu konuda çok titizim. Eğer Elimde bir iş olsa onun bitirmeden elimden çıkarmadan rahat edemiyorum. Bazı zamanlar hariç Biraz rahatsızlığım var Eğer rahatsız olduğum bir dönemde ise elinde iş olsa son dakika ya bırakmam fakat yavaş yavaş yaparım acele etmem.
cicikus
ben de aynı angel gibiyim aslında. Normalde sevmem ve yaptığım bir şey de değil. Çünkü işini son dakkaya bırakınca elin ayağın dolanıyor bir şeyler oluyor acele işe de şeytan karışıyor malum. Ama o gün hiç yapmak istemiyorsam da yapmam. Bazen insanın içinden bir şey yapası gelmiyorsa o şeyi erteliyor. Bu kimisinde çok baskın kimisinde tam tersi yine de yapabilenler var mesela.
696
İşini son dakikaya bırakmak yerine hemen yapmalısın. Yoksa elin ayağın birbirine giriyor ve konsantrasyonunu %100 veremiyorsun. Sonra yapamayıp işe gittiğinde de bir bahane bularak geçiştirmeye çalışıyorsun ya da yalan söylüyorsun.
happy
Ben biraz takintiliyim bu konuda .Normalde sabırlı, sakin bir yapım olsa da islerimi ertelemeyi hiç sevmem .O an hallederim ya da halletmeye çalışırım. Yarına bıraktığım is çok nadirdir yani.Özellikle de ibadet konusunda daha evhamliyim. Abdestim varsa ezan okunur okunmaz hemen namazimi kilarim. Son dakika ya bıraktığım çok az olmuştur. O da is yerinde ya da müsait olamadigim ,disarida oldugum zamanlarda vs olmuştur. Öte yandan bulaşık,çamaşır hiç sonraki saatlere birakmam. O an yikarim ,çamaşırları asarim ya da toplarim.Yoksa kendi kendime evhamlanirim :)
forlucifer
kısaca üşengeçlik olarak seslenilirler buna bende dahilim ve pek sıkıntı yaşamadım sadece o anlık işim odluğu için hep ertelerim.