istanbul trafiğinin sebepleri

pigment
Bence planlı ve yeterli toplu taşıma imkanları yok vatandaşlara toplu taşımayı daha cazip hale getirilmesi gerekilmek te ki insanlar şahsi araçlarını tercih etmesinler buda bakkala süt almaya bile araba ile gitmenin önüne geçsin
skaslirale
İnsanlarin sürekli bir here yetişme cabasinda olmasi insanlarin baskasıni düşünmeyip kendi çıkarları doğrultusunda hareket edip çevresindeki insanlaridüşünmeden o insanların zorluk çekmesine neden oluyorlar.
berol
Araç sayısı 7 milyondan 17 milyon 600 binlere çıktı. Bu çok ciddi bir artış. Türkiye'de doğanlarla ölenler arasındaki nüfus farkı 1 milyon civarında ve her yıl trafiğe gireç araç sayısı da 1 milyon civarında. Tabiri caizse bütün bebekler arabalarıyla birlikte geliyorlar. Dolayısıyla bunlara hizmet verebilecek yapıyı iyi kurgulamak lazım.
kko34
Yol kenarlarına çekilen arabalar ve ana cadde yani işlek caddelere yapılan alışveriş mağzaları vs bence.
ferdicigenclik
şehir nüfusu olması gerekenin 5 katı büyüklükte. Trafikte afrikalıdan tut suriyelisine, çinlisine kadar her millete mensup birey görmek mümkün. Sorunun çözümü göç almama ve mülteci sorununu çözmekten geçer.
1omurlkmisafir
Her gün binlerce yeni araç trafiğe katılıyor. Yollar yetersiz, nerdeyse her gün yol çalışmaları yapılıyor. Bunlar yetmezmiş gibi trafik kurallarına uymayan, her şeyi yapma özgürlüğüne sahip olduklarını düşünen sürücüler de eklenince trafik sıkışıklığı kaçılmaz oluyor.
cicikus
Bir kere yol zaten daracık, orada durup da insan indiren var. Az ötede indir ya, gir bir cebe orada indir. kırk saat arkadaki araçlar bekliyor sırf onun yüzünden. Orayı kitliyorlar. Bunun gibi böyle her yerde yolcu almamalılar. ya da insan indirip bindirmemeliler. trafiği yaratan çok fazla sebep var. her yere park ediyorlar. Yol sanki çok genişmiş gibi tek aracın geçebileceği kadar yer bırakıyorlar. İki tarafına da araba park ediyor. O levhalar neden var? Durmak ve park etmek yasak deniliyor ama oralar dolu. Orada iki araç geçebilir diyelim ama biri bekliyor, sonra diğer tarafın arkası doluyor. orası küçük bi yer değilki? sürekli araçlar hareket halinde canlı hızlı bir şehir. orası kitlenince diğer yolları da etkiliyor. öteki caddede de sıkıntı çıkıyor. Her sokak arası mesela böyle olsa insanlar tabi araçlarında söverler. Kitliyorlar yolları trafik oluyor. Her yere park etmek nereden çıktı yahu? kimisi var ikinci üçüncü şeride kadar park ediyor. Yahu orası yol yol. hey allam ya..