Kavga gördüğünde müdahale etme durumunuz

aczican
Gücüm nispetinde ayırırdım önceleri ancak bazen uzak durmak da gerek özellikle ne bakıyon kavgasına asla müdahale etmeyi sevmem zamanıma yazık
sefan
Ayırmaya çalışırım genelde ancak çok sabırlı ve alttan alan bir insan olmadığım için işin sonunda beni ayırmaya çalışırlar gibi duruyor.
braveheart
öncelikle benim yapabileceğim birşey var mı ona bakarım. çünkü öyle kavgalar oluyor ki, palayla, döner bıçağıyla karşı tarafa saldırıyor ya. o sinirle size de saldırabilir çünkü. baktım ayırabileceğim, gücümün yeteceği birşeyse, müdahele etmeye çalışırım. baktım olmuyor, polis çağırırım.
papatya
en son bir kişi kavgayı ayırmaya çalıştığı için sıkıntılı bir duruma düştü. şu anda bildiğim kadarıyla yargılanıyor. elimden geldiğince karışmamaya çalışırım o günden sonra. kavga benim çevremdeyse elimden geldiğince ortamı sakinleştirmeye çabalarım.
tusman
Çok netim hiçbirşey yapmam sonra suçlu olan biz oluyoruz gelir 2 bekler uzaktan bisey yapılabilirdi yaparım.
msln22
günümüzde kavga olunca müdahale etmek oldukça zordur. Adamlar kavga değil de bıçakla konuşuyorlar o kavgaya kim müdahale eder ki? kavga gördüm an Oradan uzaklaşmaya çalışıyorum. Elime telefonu alıp polisi aramaktan Başka bir şey yapmıyorum. çünkü o kavganın içine girince bir daha çıkamazsın. Bazen kavgaya müdahale ettiğin zaman hayatından da olabiliyorsun kimse bunu istemez en doğrusu polisi aramaktır.
nslhnynn
Yani ben de kavga olduğunu gördüğümde aslında kavgaya dahil olmam kolay kolay . Yani kişinin canı tehlikede değilse mesela . Polise haber veririm bu daha mantikli bence .
mai
bİZİM MİLLET BÖYLE ORTAMLARDAN KAÇAR. HEM ARA DAYAĞI YEMEKTEN KORKAR HEM DE ŞAHİT YAZDIRILIP MAHKEME MAHKEME GEZMEKTEN.
kimyagerbey
size şöyle bir örnek vereyim kavgaya ilk olarak ayırmaya çalışanın yumruk yemesi kavganın özünde var ;D bizim yapammız gereken ise konuyu anlayıp her iki tarafı birbirine barıştırmaktır Yeniyim inş begenirsiinz
aradai
eğer kavga eden çocuk ise müdahale eder ayırır sorunun ne olduğunu anlamaya çalışır yardım ederim, eğer kavga eden iki yetişkin ise karışmam kocaman insanlar eğer konuşamıyorlarsa yesinler birbirini der geçerim
cicikus
kavga varsa kaçarım. baktım sesler yükselir assla ayırmam. millet birbirini bıçaklıyor ya kalır mıyım ben arada.. canıma susamadım. hastahanelerde uğraş işin yoksa. asla! ama erkek olsaydım belki ayırmaya çalışırdım. belki daha güçlü değişik bi tip olurdum ya da belki zaman öyle bi zaman olmazdı. ama şimdi herkesin cebinde arabasında silah tüfek döner bıçağı yani haberlerde ben görüyorum etraftan da duyuyorum.. ohooo.
yetkilikisi
Arkama bakmadan uzaklaşırım. Kendim kavga etmekten kaçınırken yetişkin insanların sözle anlaşamayarak girdikleri olaya karışmak saçma.
ambrossia
uzaklasirim tabiiki de. nerden bileyim taraflar bicak mi cikaracak, silah mi cikaracak.. silahli catismanin ortasinda kalmayacagim ne malum? hem ben kavgadan korkarim :)
yagmurr
Lisedeyken sınıftan pekte samimi olmadığım bir kıza 3 kişi falan üstüne yürüyordu kızda 3 kişiye dikleniyordu bende yalnız kalmasın diye gittim yanına bakın işinize rahat bırakın gibi şeyler dedim sonra 3 kişiye daha fazla kız eklendi ikimizi de orda dövdüler mxödmcömdçfmd dayak yeme anlarımdandır sonra sırf yardım etmek istememden dolayı ve dayak yememe rağmen dsipline kurulunun önüne çıkmıştım ceza almadım ama bunu yaşamak cidden çok saçmaydı artık önümde birini görsem kavga ederken görsem asla karışmam oradan uzaklaşırım keşke bazı şeyleri yaşamadan tecrübe edinsek
julia12
Şuana kadar ne bir kavga ettim nede kavga eden birilerini ayırdım. Çoğu zaman erkekler kavga eder onları da bu minnak cüssemle ayıramam :)