kemal sunal

ghost
Yeşilçamın gülen ve güldüren adamı. Sayısız filmleri bulunuyor. En çok sevilen karakteri inek şabandır. ALLAH rahmet eylesin.
gafsa
Yeşilçam'ın gözbebeği. Birçok filmi yalnızca komedi bazında bilinir ve yıllar geçse de defalarca izlense de tekrar kahkahalara boğularak sıkılmadan izlenir. Ama kendine ait birçok filmi komedinin altında hiciv içerir. Bu yönüyle çok sevdiğim bir sinema insanıydı. Özellikle Davaro ve Kibar Feyzo filmlerine dikkat çekmek isterim. Kendisi Eskimeyen filmlerin efsane oyuncusudur.
ela
Hala deli gibi izlenilen sevilen ve yeri asla dolduralamayan tek oyuncu, aktör diyebilirim. Allah rahmet eylesin. Şimdi bile izliyorum.
evo
Şaban dır . Komedi diyince aklıma gelen ilk insandır . Birçok filmde oynamıştır , uçağa bindiğinde kalp krizinden vefat etmiştir
ambrossia
kemal sunal 1944 yilinda malatyada dogmus ve 3 temmuz 2000 yilinda vefat etmis aktor. rol aldigi bazi filmler;

- kapicilar krali,
- kibar feyzo,
- hababam sinifi serisi,
- gurbetci saban,
- atla gel saban,
- salak milyonerler,
- copculer krali,
- orta direk saban,
- koyden indim sehire...
curtis
1944-2000 yıları arasında yaşamış yeşilçamın değerli güldüren bir oyuncusu Allah rahmet eylesin.Kendisini hayla izliyorum.
mustea
Kemal Sunal, Türk televizyon, sinema ve tiyatro oyuncusudur.Ben de sevilmeyecek adam değilim, güzel adamım bir kere. hahaha ne zaman görsem gülüyorum bu lafa
forlucifer
en yetenekli yeşilçam oyuncularından bir tanesidir tarihte kendini inek şaban olarak tanıtmıştır.
uçakta vefat etmiştir.
maryy
Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biridir rahmetli kemal sunal. Güldürürken, düşündürür ve gerek oyunculuğuyla gerekse duruşuyla nadir bulunan sanatçılardan biridir.