korona virüsünü hafife almak

fati
son zamanlarda insanların yazdıklarına ve söylediklerine baktığım zaman artık insanları hiç korkutmadığını ve bir an evvel normale dönülmesini istediklerini görüyorum. insanlar kendileri için korkmayabilirler bunu anlarım ama ya yakınları için...
yarabandi
Bu tipler fazla kaderci insanlar genelde, kaderimizde varsa olur, ecelimizde varsa bulur felan... Allah a emanet der heryere giderler..
msln22
Birçok yerde Benim de rastladığım bir durumdur o gün dışarıdaydık yaşlı bir amca dışarıda geziyordu herhalde tanıdığı falandı sordu "neden dışarıda geziyorsun virüs var maske tak" yaşlı amca "kader kısmet kısmetimizde varsa olur Yoksa olmayız."
İşte insanlar demiyorlar Biz tedbirimizi alalım Elimizden geleni yapalım, (tedbir bizden takdir Allah'tan) En azından insan bilir ki elinden geldiği yapıp kendini korumuştur İşte o zaman yakalandığı Zaman kader kısmet diyebiliriz.
braveheart
cahil cesaretidir. basit gibi görünen fakat mini minnacık hatta mikro minnacık olan bir virüs seni ölüme götürebiliyor. kimilerinin ölüm sebebi olurken kimilerinde tırıs geçiyor.