lübnan

ambrossia
(bkz:4 ağustos 2020 beyrut patlaması) nin ardindan zaten dipte olan ekonomisi iyice dibe vurmus ulke. ortadogunun incisi iken filistin ve suriyeden aldigi asiri kontrolsuz goclerle ve akabinde cikan ic savaslarla icine edildi. umarim bu da bize ders olur. kontrolsuz gocun sonuclari ne imis dibimizdeki lubnana bakip anlariz. bir zamanlar ortadogunun incisi olan ulke istikrarsizliktan su an eskisi gibi fransiz somurgesine girelim mi diye tartisiyorlar.
braveheart
valla bizim ülkemize de etkisi büyük oldu. altının gramı 482 tl ye ulaştı, dolar desen 7.30 civarında. valla allah sonumuzu hayreylesin. lübnan'a da en acil tarafından yaralarını sarabilmeleri dileğiyle.
caglarrs
Aslinda daglik bolgeleri oldukva tarima elverisleri bolgere sahiptir, israilin buralari ele gecirmesinde onemli bir nedendir. Ama Lubnan Hizbullahinin vietnam savunma savasina benzer bir anlayisla Israili tokatlayip evine yollamistir.
atyaka99
Allah kimseyi kendi bağımsızlığından vazgeçecek hale sokmasın. Bizim ülkemizdeki istikrarsızlıkta son bulur inşallah.
mai
Lübnan halkının geçici olarak Fransız mandasına girmek istediği, bu yönde meydanlarda pankart açtığı yönünde görüntüler paylaşıldı. Bağımsızlıktan vazgeçecek kadar zor şartlarda olmak ne demek?
1omurlkmisafir
Patlamanın ardından çıkan gösteriler Başbakan'ın istifasına neden oldu. Planlanmış bir düzen yürütülüyor.
Patlama sonrası halkın ülkesine daha çok destek vermesi gerekirken aksi oldu ve halk gösteriler düzenlemeye başlamıştı.

İstifa sonrası bakalım yerine kimi atayacaklar.

Bu olaylar patlamanın ihmal ile değil planlanmış bir patlama olduğunu düşündürüyor.