matematik öğrenmenin gerçek hayatta bize faydaları

mineklc
Matematik öğrenmenin bize gerçek hayatta olan faydaları bakkalda veya markette birşey alırken hesaplarken yardımcı olabilir.
cin
Matematiğin gerçek hayatta bize katkısı çok büyüktür. Gerek mimari gerekse sağlık gibi en ufak yanlış hesaplamada hayatımızın söz konusu olacağı konularda matematik kullanılıyor. Sadece 4 işlem olarak düşünmemek gerek.
arslansevval
matematik hayatımızın kopmayan bir parçası ve her an her saniye bizimle birlikte olup en ufak bir yanlış hesaplamada bile farklı sonuçlar doğuran bir olay. matematik öğretmenlerinin de bu yüzden bize kattığı şey çok değerli ve gerekli bir şey.
karlo
Matematiğin gercek hayattaki faydalarını bazıları şunlardır 1 düşünsel becerilerinizi geliştirir 2 işlemleri bazi insanlardan daha hızlı yapmasını sağlar.
serbestyazar
bence bakkalda alışveriş yapmaktan çok daha fazlasına yarıyor. öğrenmenin bu kadar hafife alınması bana saçma geliyor. analitik zeka çok önemli. bir kere bakış açın, tercihlerin değişir. öğrenmekten korkmayın.
cicikus
yani sadece çarpım tablosu toplama çıkarma gibi işlemler. diğerlerinin bi faydasını görmedim ben. en azından kendim için böyle.
julia12
Gerçek hayatta bir faydasının olduğunu düşünmüyorum çünkü bir faydası yok tek faydası sadece bişeyler hesaplarken kullanmak.