meslek sahibi olmak

nedenburadayim
ister üniversite veya yüksek lisans yapın ister okumayın herkesin bir mesleği olmalı özellikle teknik konularda eğitimli insan açığı çok olduğu gibi yetişmiş insan da yok kendinizi yetiştirmek için genç yaşlarda başlanabilecek mesleklerde var.
diamond
Meslek sahibi olmak gerekir bunun için illa ki çok okumak gerekmiyor özellikle kadınlar bendi ayakları üzerinde durmak için meslek edinmeli ve kendilerini geliştirmeli.
arslansevval
bir mesleğe sahip olmak çok güzel bir şey ve herkesin de hemen hemen istediği bir şey fakat kolay kolay da meslek sahibi olunmuyor artık biraz çaba ve emek gerekli.
msln22
Bir meslek sahibi olmak oldukça zordur. Eğitim sisteminin çıkardığı zorluk bakarsak ömrünün yarısından fazla okuyarak geçirmek gerekiyor Çok çalışıp çabalamak gerekir. Fakat okumadan da insan meslek sahibi olabiliyor herhangi bir iş konusunda tecrübe edinip kendi işini kurup o yönden meslek sahibi olabilir.
beysa
Çevremdeki herkes mesleğin varsa kolunda altın bir bileziğin olur.derler. Ve bunu çok doğru buluyorum .Eğer mesleğiniz varsa bir güvenceniz olur .
cicikus
olanlar çok şanslıdır. bir yerde işe girmek biraz zor. yok üniversite mezunu arıyorlar yok tecrübeli arıyorlar. ya sen bi şans ver de öyle tecrübe edinsin. şans yoksa nereye tecrübe edinecek? dilensin mi bu insan?
alfajoker
Meslek seçimi
Geleceğimizle ilgili düşünürken, konuşurken veya planlarken yaşamımızın bütününü oluşturan 3 temel alanı, yani iş, özel ve sosyal yaşamımızı dikkate almalıyız. Ancak hepsinin merkezinde olan “iş”tir. İşimiz varsa kariyer yaparız. İşimiz varsa özel hayatımızla ilgili hayaller kurmaya başlarız. İşimiz varsa sosyal hayatta yerimizi alırız.
mihri
şuanda lise bitiren öğrenciler bile fabrikada çalışıyorlar yani üniverste okumazsak istediğimiz mesleği yapmak biraz zor olabilir.
merie
Aklını çalıştırıp aynı zamanda çalışma seven her insan meslek sahibi olur , şartlar ve koşular kademene göre değişebilir ama her insan bir şekilde iş sahibi olur .