meyve çekirdeklerini ekmek

xemrex
meyvelerin içindeki çekirdekler de zaten tohum parçacıklarıdır. özellikle bahçe veya balkonunuz varsa kullanabileceğiniz bir yöntem olabilir. bence gerçekten güzel bir uğraştır.
angell
Meyve veya sebze organik ise elbette daha sağlıklı bir yöntem olur. Biberin içerisindeki o beyaz tohumları da veya bir meyvenin çekirdeğini de ekebilirsiniz. Gerekli şartlar sağlanırsa güzelce filizlenir ve büyür.
ozvntaha
bence ilk başta küçöük bir kavanoza ekip biraz büyümesini bekleyip ondan sonra daha büyük bir herhangi birşeye veyahut toprağa ekilebilir.
Eğer ilk başta toprağa tabi buda ya aşşağıda ya bahçede yada başka bir uzak yerde ekersek insanoğlu doğal olarak aşşağı gitmeye yada bahçeheye gitmeye osanacaktır.
İşte bu yüzden ilk başta evin içinde biryerlere koyup baksak daha iyi olacaktır.
msln22
Meyve çekirdekleri Öncelikle annem kavanozlarda ekerdi Biraz büyüdükten sonra bahçedeki toprağa götürüp orada ekerdi şu anda bir sürü Çekirdekten yetiştirilmiş araçları var elma, armut, incir, nar,asma, erik,badem, ceviz,Annem hayatta olduğu dönemde çok güzel bakardı çok meyve verirdi,meyveleri de gayet güzel olurdu. Pek fazla Meyve almaya dışarıdan ihtiyacımız olmazdı Hatta bazı meyveleri kurutup kış aylarında da tüketirdik. şu anda abim giller o evde yaşıyorlar ve doğru dürüst Kimse bakmadığı için Az meyve veriyorlar.
cicikus
Hepsinden olmaz da belki bir kısmı mesela balkonda saksılarda olabilir. Ya da geniş kaplarda. Ama maalesef ağaç olanlar için bahçe gerekiyor. Ama böyle ektiğinizin ileride çok güzel bir ağaç olduğunu görmek insanı çok mutlu ediyor.
emregrgn
Hepsinde olmasada çoğu meyvede eğer organikse tekrar büyüyebiliyor. Bu karantina döneminde de sıkıntıdan yapılabilecek tek şey bu galiba.
tugayp
bunu bir tek ben yapıyorum sanıyordum hahahah çok keyifli ya belli bir süre çıkacağını ümit ederek terasa çıkıp sürekli suluyorsun bakıyorsun vsvs bir sabah bir uyanıyorsun küçücük bir yaprak filizlenmiş.. tarifi yok
braveheart
bulunduğum yerde bahçeme birkaç tane meyve ağacı ektim bu sayede. babamda çiftçi olunca aşılamasını bilmem nesini öğrenince de tek başıma yapabilecek düzeydeyim anlayacağınız. işte çekirdeklerden birkaç tane ağaç yetiştirdim öyle. bazen kendim yerim, reçelini filan yaparım bazen toplar konu komşuya dağıtırım. bir şekilde ağaçtan dökülüp de çürümesini istemiyorum. kendi elimle biraz işte doğadaki hayvanlar için bıraktığım oluyor, onları da mümkün olduğunca ne o hayvanlardan korkanların görebileceği yere koyuyorum ne de hiçbir şey bulamamalarından dert yanıyorum. :)
atyaka99
Geçen sene yazlıkta balkonda yediğim kayısı, nektarin çekirdeklerini aşağıda bulunan küçük bir toprak adacığa atmıştım. Sadece topraktı belki yüzlerce attım ama bu sene 7-8 tane ağaç çıkmış palazlanmış. O kadar hoşuma gitti ki. Ama bir yerlere alıp taşımak gerekecek.