mutlu bir evlilik için ilk şart

mai
Karşılıklı saygının gereği ve önemi hakkında birşeyler yazmak için girdim başlığa ve aynı fikirde olduğumuzu gördüm... Hakikaten aşk ya da sevgi olmadan bile bir ilişki yürütülebilir. Ama saygı yoksa sağlıklı bir ilişki şansı kalmaz.
cicikus
Saygı desem sevgi eksik kalır. Sevgi desem saygıyı yazmamış olurum. İlk şart illa saygı değildir. Anlayışlı olmak da gerekiyor, sevgi de olmalı ki sevgisiz evlilik asla yaşamak istemem kimse istemez bence çünkü çocuk olduğunda ona da yansır, saygı zaten olmalı. Ama ilk şartı budur diyemem.
msln22
Mutlu bir evlilik için sevgi ve aşk saygı bunlara ilk diyemeyiz, ilk şart sevgi, saygı,aşk muttlu bir evlilik için hiçbiri tek başına bir evliliği yürütemez. bana kalırsa da mutlu bir evlilik ilk şart güvendir. 20 yıllık tercübemle söyleyebilirim mutluluğun ilk şartı güvendir. Güven olduktan sonra aşk sevgi saygı kendiliğinden gelir.
fikir61
Mutlu olmak İslamı esaslara uymaya islamla yaşamaya bağlı. Bakıyorum adamın herşeyi var fakat iş güç derken bir gün olsun gün yüzü görmüyor. O gitti bu geldi derken hayat telaşı içerisinde bir gün olsun güldüğü yok. Bir kez olsun çocuğunu görmeden yada onunla ilgilenmeden gecen hayat. Düşünün sabah işe gidiyor. Akşam belki akşam belki başka vakit eve geliyorsunuz. Çocuklar yatmış hanım uyumuş eee ne yaptı bunlar gün boyunca dertleri, sıkıntıları neydi. Alo hanım ne istiyorsun. Alo çocuk okula gitti mi? Döndü mü? Yani evlilik hayatı bu değildir. Peki ne yapmalıyız. Ev de kendimize zaman ayırmalıyız. Ayırmassak başka problemlerin cıkmasına neden oluruz. Bir diğer mesele ilgilenmek. Çocuklarınızın yanına gidip bir kere olsun senin ne derdin var. Benimle ne yapmak istersin dediniz mi? Peki evladım dini eğitim konusunda neler yapıyorsun diye soruyor muyuz? Bir diğer mesele sevgi onlara sevdiğimizi göstermeliyiz. Lan getir şunu gibi onları rencide edici bir şekilde davranalım. Davranmassak onları kaybederiz. Onların bizim onu sevdiğimizi hisssetmeleri gerek. Bizler için değerli olduklarını anlamaları gerek. Bir diğer mesele beraber bir şeyler yapmak. Mesela camiye beraber gidelim. Beraber televizyon izleyelim. İçelim, yiyelim, gezelim. Yani çocuklarımızla bir şeyler paylaşalım. Bir anımız olsun. Geçmişe baktığında şunları yaşadık diyebilesin.
maryy
Mutlu bir evlilik için ilk şart güven ve sadakat tabi ki. Evlenirken çiftler birbirine söz veriyor iyi günde kötü günde diyerek. Bu yüzden çiftler birbirlerine ömür boyu verdikleri sözü tutmalıdır.