nasıl olsa bi gün öleceğiz düşüncesi

ayyas
Zengin olsan da 2 metre yere gircen fakir olsan da 2 metre yere gircen. bu hayatı güzel yaşasan da veya kötü yaşasan da yine yatcak olduğun yer toprağın altı onun için hayatı çok da ciddiye almamak lazım nasıl olsa bi gün öleceğiz tabi sevdiklerinle güzel günler geçirmek ister insan sevdiklerinin hep yanında olmasını ister bi gün öleceğini bilse bile
esnoktm
ani kararlar verebilmeme yarayan düşüncedir. yarını düşündürmez, hatta 1 saniye sonrasını bile düşünmemeni sağlayabilir. çünkü o "bir gün" yarında olabilir, bugünde.
msln22
Elbette Nasıl olsa mutlaka Her canlı ölümü tadacak bizde bir gün öleceğiz ve bir gün öleceğimizi düşünerek hayal ederek kendinizi ailemizi işimizi arka plana atmamalıyız. şu bir gerçek ki bir saatlik bir ömrün kalsa bile o 1 saat için bir şeyler yapmanız gerekebilir.önemli olan, Bunun farkına varıp kötü amellerden kaçınmak gerekir. Dünya zevkine hayaline dalıp da gösteriş yapmak kötülük yapmak insanları hor görmek kendi varoluşuna ve malına güvenerek başkasına eziyet çektirmemek gerekir. Cümlemize öleceğimiz gün Hayırlı amellerle imanla ihlasla rabbinizin karşına çıkacağımız gününün sevincini yaşatsın.