pandemi döneminde misafirliğe gelmek için yırtınan tipler

ajueen
abi bi komşumuz var biz bu akşam size misafirliğe geleceğiz diyor. olmaz diyorum pandemi var diyorum gene de gelelim diyor. geçmiş olsuna geleceklermiş (kalp ile ilgili bir hastalık atlatıldı). ne yapmalıyım sizce?
braveheart
riskli deyin. kronik rahatsızlık var deyin. aynı apartmanda olup hiç evden çıkmayan, oraya buraya gitmeyen, hiç eşi, dostu, misafiri gelmeyen bir kişiyse belki bir ihtimal fakat dışarı çıkıp gelen kişilerse açmayabilirsiniz kapıyı. o kadar geçmiş olsun diyeceklerse telefondan da diyebilirler.
qrabix
öyle birileri vara direk ağzına geleni say yoksa her şekilde o eve girip hem seni hemde aileni hasta etmesi çok olası birde çok gezen bir tipse yandın.
msln22
bence bu dönemde misafir ağırlamak hiç doğru bir fikir değil, bunu doğru söylemek gerekiyor. Bu pandemi döneminde misafir kabul etmiyoruz, hem kendi sağlığı için hem de gelenlerin sağlığı için, gelen kişi ısrar etmek yerine Telefonla da arayıp Geçmiş olsun dileklerini iletebilir.
gizemliyazar
Çok sinir bozucular. Virus onlarda varsa bize geçebilir biz de varsa onlara geçebilir. Pandemi bitene kadar oturun evinizde işte.
cicikus
manyaktır herhalde o insanlar. çünkü daha başka bir kelime bulamıyorum ben böyle bir dönemde bu davranışı sergileyen inaanlar için.
mai
Evinizde hasta da varsa risk grubunda demektir. Kabul edilmese daha iyi olur bence. Çok mecbur kalınırsa maske ve sosyal mesafe kuralalrına uymak şartıyla kısa bir ziyaret belki...
jupiterdekitekjupiterli
aşırı rahatsız edici insan tipleridir. ne var yani biraz da gezmesen evinde otursan? başkalarını da riske atmaya ne gerek var?
bu insanları gezmekten bir tek ölüm alıkoyar herhalde her koşulda gezmeye devam ederler.