pandemide gelen misafire git diyememek

asdqwqas
bu durumu ben yaşıyorum . hiç kimseye gitmem ama bir komşum var haftada 3-4 gün bize geliyor. her geldiğinde apartmanımızdaki korona olanları , etrafındaki korona olanları anlatıyorum . gözü korksunda gelmesin diye her şeyi yapıyorum ama anlamamak için direniyor. sizden başka kimseye gitmiyorum görüşmüyorum diyor ama marketlerden çıkmıyor .
ayağını kesmek için yarın arayıp babamın iş yerindeki çocukta korona çıktığını 15 gün görüşmeyelim demeyi planlıyorum ama buda çözüm değil 16. gün çıkıp geleceğine eminim.
sizce ne yapmalı böyleleri için ?
120
Çok kötü bir durum ne diyebilirsin git nede kal diyebiliyorsun özelikle Doğu da komşular birbirlerinin evlerine gitmekten çok hoşlanırlar
msln22
Onların biraz bilinçli olup gelmemesi gerekiyor. çünkü bu dönemde gerçekten misafirliğe gitmek ve misafirleri ağırlamak oldukça risklidir, ama misafir geldiği zaman da yani insan gelme diyemiyor İşte onların bu bilince de olması gerekir.
wqx
Denmiyor işte.. Karşıdakinin anlayışlı olması gerekir tamam sen korkmuyorsun da karşındakini de düşünmelisin. Aslında kapıya fln bir yazı asıcaksın misafir kabul etmiyoruz diye geri dönüp gidecekler gerçi türk insanı buraya kadar geldik almayacak mı der yine girer o eve.
chingene
Korona olduğumu, tedavi uygulanacak kadar orta-ağır durumda olduğumu bildikleri halde yine geliyorlar. 1 aydır dışarı çıktığım yok, kesin misafirlerden bulaştı zaten.
fikir61
Evvela pandemi nedeniyle dikkatli olmalıyız. Yine misafirlerimiz oldu ise onlarla mesafeye dikkat etmek zorundayız.
hllylmz
Dış kapıya pandemi dolayısıyla misafir kabul etmiyoruz diye yazi yazip asmak çözüm olabailir gelene de kapi deliginden bakarsınız açmazsınız kapiyi yoksa baska turlu kurtulus yok bizim milletimiz salgını hafife alıyor